martousek martousek komentáře u knih

Hrob třinácté panny Hrob třinácté panny Naďa Horáková

Kniha je velice jednoduše napsaná, určitě za ní nehledejte nic složitého, takové pohodové psaní o pověstech z Moravy a pár mtrvolách. Závěr je teda neskutečně překombinovaný, Kriminálka Miami, za ten šílený závěr určitě úbytek hvězdiček.

15.10.2019 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Na čtení Hotýlku jsem se těšila a užívala si ho, patří určitě k těch lepším knihám paní Mornštajnové. Klidné odpočinkové čtení.

08.10.2019 5 z 5

Hříšnice Hříšnice Petra Hammesfahr

Kniha je každopádně "zvláštní", díky novému vydání jsem si jí půjčila v knihovně jako novinku, děj mě celkově nenadchl, ale styl, kterým je psaná je velice dobře čtivý. Dokážete si představit všechna místa, postavy. Přemýšlím nad seriálem.

02.10.2019 3 z 5

Dívka, která nesměla mít sny Dívka, která nesměla mít sny Barbora Walterová Benešová

Začátek knihy odehrávající se v Keni mě osobně moc nebavil, větší spád kniha dostala až zapojením obou bratrů do příběhu. Kniha je poměrně jednoduše napsaná, čte se lehce. V některých pasážích je příběh lehce neuvěřitelný. Celkový dojem, nenadchne - neurazí.

15.09.2019 3 z 5

Pouhý stín Pouhý stín Karine Giébel

Kniha je téměř všude avizovaná jako thriller, na obálce je srovnání s Jo Nesbem a dvojicí Lars Kepler. Po prvních stránkách však přijdete na to, že se jedná o skvěle propracovaný psychologický thriller, který mě osobně hodně nadchl.

05.09.2019 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Marně přemýšlím, jak mohla Geniální přítelkyně získat tak výborné hodnocení. Kniha je jednoduše napsaná, některé popisné scény jsou zbytečně vleklé a celkově knize chybí spád, který Vás nutí číst a vědět jak to celé dopadne. Tady jsem pouze odpočítávala stránky do konce, ať už to mám za sebou.

29.08.2019 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Za mě určitě lepší, než Hana. Nikdo z nás nežil v této době, takže myslím, že nám nepřísluší soudit rozhodnutí hlavní hrdinky. Čtenářům, kteří s tím mají problém a cítí se pohoršeni doporučuji "červenou" knihovnu.

09.07.2019 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Bohužel se musím přidat k méně kladným hodnocením. Nejlepší pro mě byli určitě první díly, ale ráda mám vždy sérii přečtenou celou. Sociální pracovnice jako spasitel? Někdy už toho je opravdu moc????. Ta fantazie autorů je neskutečná.

16.06.2019 4 z 5

Miovo blues Miovo blues Kristina Ohlsson

Za mě zklamání, neskutečně přeplácaný příběh, ještě s přelety Evropa - Amerika? Podplacení policisté a zbylí jsou neschopní pitomci. Víc nesmyslů už přidat opravdu nešlo.

29.04.2019 3 z 5

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Mám štěstí, že v knihovně čekaly oba díly, zatím jenom čtyři hvězdy, Alex s Fredrikou, aspoň mě, chytili mnohem víc. Dostává šanci druhý díl.

07.04.2019 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Váham, jak knihu ohodnotit. Určitě souhlasím, že chybí překvapení, zajímavé rozuzlení...čte se dobře, ale to je všechno, v druhé polovině mě kniha místy nudila a postavy (snad všechny) mi lezli na nervy.

21.02.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nedokážu přesně říct, co se pro mě v knize zlomilo, ale poslední kapitoly se mi četli velice špatně. Jestli to bylo tím, že postrádali veškerou naději, bezstarostnost. Že osudy všech už byli zpečetěné? Určitě jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale za mě "jenom" čtyři hvězdičky.

06.02.2019 4 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Hledala jsem změnu od tzv. severských kriminálek, které čtu už několik let. A hele, povedlo se!
Promlčení se mi četlo velice snadno, obě roviny příběhu se mi líbili, přírodu Paseček jsem si dokázala představit a jako velké plus knihy je pro mě její závěr. Konec druhé světové války očima lidí, kteří museli z pohraničí odejít. V české literatuře jsem se s tímto pohledem setkala poprvé.

21.01.2019 5 z 5

Dům u ústí řeky Dům u ústí řeky Victoria Jones

Určitě patří mezi čtenářsky "lehčí" knihy. Typ, kterou se prokouše každá čtenářka, ale zase žádná červená knihovna. To, že závěr si může každý z nás domyslet podle své fantazie nepokládám za mínus knihy. Za mě v tom bylo všechno - láska, moc, zrada, přátelství.

13.01.2019 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

V tuto chvíli přidávám tohoto autora mezi své oblíbence. Nejprve jsem se zalekla množství stran, které kniha má, ale na kvalitě jí to (aspoň za mě) určitě neubralo. Děj byl napínavý, měl spád a vzájemné propojení postav/příběhů jí dodalo na dramatičnosti. Popisy prostředí mě neskutečně vtáhli do děje, ty zasněžené vrcholky jsem si živě dokázala představit.

04.01.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Za mě určitě lehké odpočinkové čtení v létě na dovolenou nebo v zimě na gauč k pohádkám. Bohužel musím říct, že pro mě už jsou v tuto chvíli knihy Patrika Hartla tzv. "na jedno brdo". Stačí jedna, aby jste si nezkazili dobré mínění.

18.12.2018 4 z 5

Potopa Potopa Kristina Ohlsson

Za mě naprosto luxusní závěr série, vše se krásně propojilo, dalo smysl a já osobně by jsem se s Fredrikou a Alexem rozloučila. Této autorce však zůstanu věrná, ještě před sebou mám její druhou sérii, Alexův tým však jednoznačně doporučuji????.

02.12.2018 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

A ještě mám spousty otázek? Jaký byl vlastně život Nancy? Co Vivien? Celá kniha je jedna velká "pohádka", čte se dobře, má spád a časové přechody jsou přehledné. Nejedná se o nic náročného, je to spíš oddychové čtení;-).

30.10.2018 5 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Moje první kniha od Castillo a hned dávám 5*, kniha měla rychlý spád a možnost nahlédnout aspoň trochu do života amišů jí přidává na zajímavosti. Trochu jsem se bála hladkého a lehce odhadnutelného závěru, ale byla to chyba. Všechno dopadlo úplně jinak. Doporučuji a už teď mám v knihovně zamluvené její další knihy.

04.10.2018 5 z 5

Hodná dcera Hodná dcera Karin Slaughter

Pro mě nově objevená autorka, moje první kniha od Karin, ale ohromná spokojenost????. Příběh měl spád, napětí...ikdyž chvílemi byl až hodně hrubě otevřený. Ale určitě překvapující, možná až moc rychle.

21.09.2018 5 z 5