Hříšnice

Hříšnice https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3098/bmid_hrisnice-Ebl-3098.jpg 3 112 40

Cora Benderová tráví horké letní odpoledne s manželem a malým synem u jezera. Bylo by to normální příjemné odpoledne, kdyby se však Cora nerozhodla spáchat sebevraždu. Jenže na konci dne je vše úplně jinak.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Albatros (ČR)

Die Sünderin , 1999

lalela
11.03.2023 4 z 5

Nejdříve jsem viděla seriál, který se mi moc líbil, byl plný nečekaných zvratů, tak jsem byla zvědavá na knížku. Možná to byla dobrá volba podívat se nejdřív na seriál. Knížka se mi moc líbila, bylo v ní dotaženo spoustu věcí, co v seriálu nebylo, lépe jsem si představila hlavní hrdiny, sice jsem věděla, o čem knížka je, ale přesto se mi moc líbila.

misha_015
15.09.2022

Text je občas poněkud zmatený a dělá čtenáři větší obtíže pochopit jeho význam, nicméně kniha jako taková mě naprosto pohltila a bavila mě daleko více než film, který je oproti knize hodně osekaný. Děj je čtenáři postupně odhalován a skýtá tak mnoho překvapení a odhalení.

Katulinka69
08.02.2022 2 z 5

Tak jsem četla kvůli tomu ,že se chystám koukat na seriál, ale kniha mě moc neoslovila. Dlouhé, nesrozumitelné kapitoly

Ira13
01.02.2022 3 z 5

No psycho to bylo, ale až tak strhujicí, to ne. Někdy kolem 140 strany jsem to chtěla vzdát a říkala si, co je to za slátaninu, ale dočetla jsem. Je to psané úsečně. Často se přeskakuje do minulosti, aniž by to bylo nějak označené, či oddělené..

Bee240
07.07.2021 2 z 5

Tato kniha je velmi složitě napsaný psychothriller. Hodně jsem se ztrácela v ději ve kterém bylo vlastně to samé dokola jen vždy vyprávěno v různých lživých verzích.
Velké mínus pro mě jsou hodně dlouhé kapitoly - pak se mi hůře čte....
Postav tam nebylo mnoho jen přes mnoho přezdívek jsem se v tom ztrácela.
Děj je vyprávěn z minulosti a přítomnosti kdy mi obě časové linky přišly dost zmatené. Ale zase to bylo zapříčiněné jen lhaním a různými verzemi případu a jeho okolnostmi. A také že minulost a přítomnost nebyli nějak označeny tudíž vše splývalo dohromady.
Hlavní postavou v této knize je mladá žena Cora, která při výletě s manželem a synem k jezeru zabije neznámého muže. Její postava mě přiváděla k šílenství...A i když je její příběh ponurý a opět se zde setkáváme s tím jak moc dětství dokáže člověka ovlivnit na celý život...nedokázala jsem na ni změnit názor. Ale jistým způsobem jsem s ní soucítila.
Kniha není špatná, ale na mě moc dlouhé kapitoly a příběh by šel určitě napsat i jednodušeji. Některé věci byli dost za hranou a také je z této knihy jasné že přehnaná víra člověku do života moc nepřidá.

michaela.22
09.06.2021 4 z 5

(SPOILER) Knížka byla skvělá, četla se jedním dechem. Dobrá zápletka a až do poslední kapitoly člověk přemítá, co je výplod fantazie, únik od reality a co skutečnost. Krásně vykreslené mezilidské vztahy a myšlenky. Oceňuji vliv náboženského fanatismu. Trošku mi vadily příliš dlouhé kapitoly a občas chaotické střídání přítomnosti a minulosti. Určitě stojí za přečtení.

Janča089
20.04.2021 1 z 5

Dočetla jsem tuto knihu jen z důvodu, že jsem ji dostala (na základě dobrého seriálu). Nečetlo se mi to vůbec dobře, místy jsem si až říkala, co je to za slátaninu. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická. Některé věci, které konečně vypluly na povrch, mi přišly až nechutné. Chvílemi jsem si zase říkala, že bych asi musela lépe znát bibli, abych tomu porozuměla. Dost situací mi nepřišlo uvěřitelných. V závěru se pro mě žádný šok nekonal, jen radost, že to mám přečtené.

Vše bylo nějak zmatené a neosobní, zvláštní, že o synovi hl. hrdinky stále čteme jako o "tom dítěti" nebo o "chlapečkovi". Za celou dobu se nedozvíme jeho jméno. Vše se jen motá v divných myšlenkách (záměr??), kdy občas není úplně jasné, kdo to komu říká a jestli vůbec nahlas a že už je to dost překombinované.

Janík511
01.04.2021 odpad!

Nehorázná blbost, co jsem začala číst v loňském roce. Zanechala jsem čtení hned na počátku, nešlo pokračovat. Za mě silně NE!!

Vé-Vé
21.01.2021 4 z 5

A mně tohle sedlo, přečetla jsem na jedno sobotní posezení.

RonnieDanko
26.07.2020 3 z 5

Přiznám se bez mučení, k přečtení mě přesvědčila první série stejnojmenného seriálu. Kdybych nebyla seriálem tolik uchvácená, knihu bych nejspíš nedočetla. Příběh zajímavý, neotřelý a působivý. Bohužel mi vůbec nesedl styl psaní autorky. Příběh se neodehrává chronologicky a často jsem ztrácela přehled v jaké době se příběh zrovna odehrává a čí pohled zrovna čtu. Pro mě skutečně hodně matoucí a nepřehledné. Kniha je skutečně obsáhlá a i když chápu autorčin záměr (otrávit nám víru stejně, jako jí byla otrávená hlavní hrdinka), ty desítky stran plné "pána", modlení a odříkání byly skutečně moc. Je to škoda, protože když opomenu tyto hlavní nedostatky, kniha byla zajímavá a napínavá. Nikdy jsem nečetla knihu, kde ani sám pachatel neví proč udělal to, co udělal.

Janík511
12.07.2020 odpad!

Hrozná nuda, odložila jsem po 172 stranách. Škoda času a peněz za tuto knihu.

kramlinka88
20.02.2020 5 z 5

Kniha Hříšnice mi ležela už nějakou dobu doma v poličce a čekala až na ni přijde řada. Konečně na ni došlo a já se začetla i přes ne úplně pozitivní komentáře, i když hodnocení je relativně vysoké. A za sebe můžu říct, že se mi kniha líbila. Není to žádné oddechové čtení, kniha je komplikovaná, prolíná se zde současnost s minulostí, ale je to naprosto skvěle podané psychologické drama. Náhled do toho co vše dokáže způsobit dětství s náboženským fanatikem, otloukání o hlavu toho jak je člověk zbytečný, ponižování, odpírání "normálních" věcí.... Hodně jsem u knihy přemýšlela a až téměř do konce netušila rozuzlení, takže za mě plný počet :-)

knihomolkadorfa
08.02.2020 1 z 5

Po 70 stránkách odloženo. Vracet se k ní nebudu.

Verida
21.01.2020 1 z 5

První kniha, která mě absolutně nebavila. Námět na příběh super, ale zbytečně roztahaný, místy nudný. Člověk se neustále ztrácel v přeskakování ze současnosti do minulosti. Pasáže z minulosti mě trochu bavili, ale jinak děs běs. Knihu jsem dočítala jen proto aby byla přečtená.... ????

Nunynka
03.11.2019 2 z 5

Vůbec mě ta kniha nebavila. Ale vůbec. Námět dobrej,ale to je asi tak všechno.

martousek
02.10.2019 3 z 5

Kniha je každopádně "zvláštní", díky novému vydání jsem si jí půjčila v knihovně jako novinku, děj mě celkově nenadchl, ale styl, kterým je psaná je velice dobře čtivý. Dokážete si představit všechna místa, postavy. Přemýšlím nad seriálem.

Januli
25.07.2019 4 z 5

Začátek mě zcela pohltil, pak útlum a čekání na konec a konec mě zase uchvátil. Ať už byla kniha sebevíc zapletena (a to byla, chvílemi jsem tapala) tak stejně jsem tak v půlce část odhalila. Určitě za mě dobrá kniha a kdo má rád psychothrilery doporučit můžu.

Knihomolka97
22.07.2019 3 z 5

No...sama nevím, jak knihu hodnotit. Nebylo to úplně špatné, bylo to zajímavé, ale upřímně, kdyby byla kniha o pár desítek stran kratší, vůbec bych se nezlobila. Začátek začal slibně, postupně mi to ale přišlo zbytečně zdlouhavé, nudné a překombinované, že jsem se v tom začala ztrácet.
Ke konci jsem byla fakt zmatená, samozřejmě chápu, že to byl záměr, ale za mě myslím, že to spíš uškodilo.

Gustik5
22.05.2019 4 z 5

U téhle knihy musíte neustále dávat pozor a přemýšlet, hledat chyby a nesrovnalosti ve výpovědi, a tak podobně. Je to velká psychologická hra, kde se nepřímo stáváte také tak trochu detektivem. To se mi stává málokdy.

Jde o výborně propracovaný psychologický (a tak trochu i mysteriózní) thriller, který posloužil dle reakcí (neviděl jsem) rovněž povedenému stejnojmennému seriálu na Netflixu. Hříšnice sleduje vražedkyni - spokojenou maminku a manželku, která spáchá vraždu zdánlivě bez jakéhokoli motivu a poté vše bez skrupulí a navíc ještě s ulehčením přizná. Při výslechu se ovšem začíná poodhalovat její vlastní temná a traumatická minulost. Bohužel během toho všeho cíleně lže a do toho si ještě sama vše nepamatuje přesně a sama tak trochu blázní, jak se její traumatem zkroušená mysl snaží zrehabilitovat...

Ano, je to zmatené. Ale záměrně. Líbí se mi dvě vyprávěcí polohy, kdy jedna sleduje vyšetřovatele, druhá vražedkyni a jejich rozdílné myšlenkové pochody. Snad by jen mezi nimi autorka nemusela přeskakovat tak náhle a bez upozornění. Tam by si kniha zasloužila oddělit na kapitoly, protože občas se mi stávalo, že jsem chvilku nevěděl, o kom zrovna text je. Každopádně to jsou maličkosti. Jako celek je toto dílo výborné zejména pro to, že vše do sebe zapadne opravdu až v samém závěru knihy, kdy zmatení vystřídá pochopení...

DominaCZ
12.05.2019 1 z 5

Totál maglajz.
Nebavil mě výslech na tisíci stran, kde se prolínaly "vzpomínky" na dětství, kde jednou otec úchyl byl, příště byl ten nej človíček apod.
Záměrem je motanice, ale mně to během čtení překáží. Chci číst děj a okamžiky, ne pořád přemýšlet co pravda je nebo není, kdy to bylo nebo jestli to vůbec bylo.
Hm nebavilo.

zfilmováno – TV seriál