Hříšnice

Cora Benderová tráví horké letní odpoledne s manželem a malým synem u jezera. Bylo by to normální příjemné odpoledne, kdyby se však Cora nerozhodla spáchat sebevraždu. Jenže na konci dne je vše úplně jinak.

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3098/big_hrisnice-Ebl-3098.jpg 3.598
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Albatros (ČR)

Die Sünderin, 1999

Kniha Hříšnice

Bee240
07.07.2021

Tato kniha je velmi složitě napsaný psychothriller. Hodně jsem se ztrácela v ději ve kterém bylo vlastně to samé dokola jen vždy vyprávěno v různých lživých verzích.
Velké mínus pro mě jsou hodně dlouhé kapitoly - pak se mi hůře čte....
Postav tam nebylo mnoho jen přes mnoho přezdívek jsem se v tom ztrácela.
Děj je vyprávěn z minulosti a přítomnosti kdy mi obě časové linky přišly dost zmatené. Ale zase to bylo zapříčiněné jen lhaním a různými verzemi případu a jeho okolnostmi. A také že minulost a přítomnost nebyli nějak označeny tudíž vše splývalo dohromady.
Hlavní postavou v této knize je mladá žena Cora, která při výletě s manželem a synem k jezeru zabije neznámého muže. Její postava mě přiváděla k šílenství...A i když je její příběh ponurý a opět se zde setkáváme s tím jak moc dětství dokáže člověka ovlivnit na celý život...nedokázala jsem na ni změnit názor. Ale jistým způsobem jsem s ní soucítila.
Kniha není špatná, ale na mě moc dlouhé kapitoly a příběh by šel určitě napsat i jednodušeji. Některé věci byli dost za hranou a také je z této knihy jasné že přehnaná víra člověku do života moc nepřidá.

michaela.22
09.06.2021

(+ SPOILER) Knížka byla skvělá, četla se jedním dechem. Dobrá zápletka a až do poslední kapitoly člověk přemítá, co je výplod fantazie, únik od reality a co skutečnost. Krásně vykreslené mezilidské vztahy a myšlenky. Oceňuji vliv náboženského fanatismu. Trošku mi vadily příliš dlouhé kapitoly a občas chaotické střídání přítomnosti a minulosti. Určitě stojí za přečtení.

Janča089
20.04.2021

Dočetla jsem tuto knihu jen z důvodu, že jsem ji dostala (na základě dobrého seriálu). Nečetlo se mi to vůbec dobře, místy jsem si až říkala, co je to za slátaninu. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická. Některé věci, které konečně vypluly na povrch, mi přišly až nechutné. Chvílemi jsem si zase říkala, že bych asi musela lépe znát bibli, abych tomu porozuměla. Dost situací mi nepřišlo uvěřitelných. V závěru se pro mě žádný šok nekonal, jen radost, že to mám přečtené.

Vše bylo nějak zmatené a neosobní, zvláštní, že o synovi hl. hrdinky stále čteme jako o "tom dítěti" nebo o "chlapečkovi". Za celou dobu se nedozvíme jeho jméno. Vše se jen motá v divných myšlenkách (záměr??), kdy občas není úplně jasné, kdo to komu říká a jestli vůbec nahlas a že už je to dost překombinované.

Janík511
01.04.2021odpad!

Nehorázná blbost, co jsem začala číst v loňském roce. Zanechala jsem čtení hned na počátku, nešlo pokračovat. Za mě silně NE!!

Vé-Vé
21.01.2021

A mně tohle sedlo, přečetla jsem na jedno sobotní posezení.

RonnieDanko
26.07.2020

Přiznám se bez mučení, k přečtení mě přesvědčila první série stejnojmenného seriálu. Kdybych nebyla seriálem tolik uchvácená, knihu bych nejspíš nedočetla. Příběh zajímavý, neotřelý a působivý. Bohužel mi vůbec nesedl styl psaní autorky. Příběh se neodehrává chronologicky a často jsem ztrácela přehled v jaké době se příběh zrovna odehrává a čí pohled zrovna čtu. Pro mě skutečně hodně matoucí a nepřehledné. Kniha je skutečně obsáhlá a i když chápu autorčin záměr (otrávit nám víru stejně, jako jí byla otrávená hlavní hrdinka), ty desítky stran plné "pána", modlení a odříkání byly skutečně moc. Je to škoda, protože když opomenu tyto hlavní nedostatky, kniha byla zajímavá a napínavá. Nikdy jsem nečetla knihu, kde ani sám pachatel neví proč udělal to, co udělal.

Janík511
12.07.2020odpad!

Hrozná nuda, odložila jsem po 172 stranách. Škoda času a peněz za tuto knihu.

kramlinka88
20.02.2020

Kniha Hříšnice mi ležela už nějakou dobu doma v poličce a čekala až na ni přijde řada. Konečně na ni došlo a já se začetla i přes ne úplně pozitivní komentáře, i když hodnocení je relativně vysoké. A za sebe můžu říct, že se mi kniha líbila. Není to žádné oddechové čtení, kniha je komplikovaná, prolíná se zde současnost s minulostí, ale je to naprosto skvěle podané psychologické drama. Náhled do toho co vše dokáže způsobit dětství s náboženským fanatikem, otloukání o hlavu toho jak je člověk zbytečný, ponižování, odpírání "normálních" věcí.... Hodně jsem u knihy přemýšlela a až téměř do konce netušila rozuzlení, takže za mě plný počet :-)