Dívka, která nesměla mít sny

Příběh dívky, která se narodila v zemi, kde žena nemá mít vlastní sny a nemá příliš možností. V zemi, jejíž zvyky jsou nám, Evropanům, úplně cizí. Dívky, která se rozhodla žít jinak a v jiném světě, než jí bylo původně předurčeno. Dívky, která je za tuto změnu osudu vděčná. Román plný bolesti, utrpení, ale i lásky a naděje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238955/divka-ktera-nesmela-mit-sny-P6x-238955.jpg 3.845

Dívka, která nesměla mít sny 1.

Romány, Literatura česká
Vydáno, Brána

Kniha Dívka, která nesměla mít sny

martousek
15.09.2019

Začátek knihy odehrávající se v Keni mě osobně moc nebavil, větší spád kniha dostala až zapojením obou bratrů do příběhu. Kniha je poměrně jednoduše napsaná, čte se lehce. V některých pasážích je příběh lehce neuvěřitelný. Celkový dojem, nenadchne - neurazí.

den_i
30.06.2019

Stále zdrcující ze se tohle děje,knížka je skvěle psaná a ctiva.Za jeden den hotovo

HappyTina
12.04.2019

Moc hezká kniha, zhltla jsem jedním dechem...... poutavě napsaná. Škoda těch pravopisných chyb, jinak se mi líbila.

Tulicek404
01.10.2018

Zajímavá knížka o životě v keňských kmenech, některé pasáže jsou opravdu kruté:-( a ještě o to krutější, je, že se to doopravdy děje. Četlo se moc hezky, příběh byl poutavý, doporučuji.

Marika Vanova
28.07.2018

Čtení na dovolenou, čtivě psané, ale...

micha-ella
28.05.2017

Nepravděpodobné až hloupé.

Georgine
01.05.2016

Na začátku jsem si říkala, že na autobiografická díla afrických dívek to zdaleka nemá, ale budiž.. Později jsem si nebyla jistá, jestli jsem omylem nesáhla do červené knihovny - bohatý se zamiluje do chudé a udělá ji šťastnou.. Knihu jsem dočetla s rozpačitými pocity, ale další tituly této autorky vyhledávat nebudu.

ruzickova-kate
21.02.2016

Došla jsem asi na stranu dvacet, pak mě přestaly bavit ty příšerné pravopisné chyby (copak nikdo nedělal korekturu??? Viz třeba "Jak SI jí říkala?" nebo "Byla SI statečná" tato chyba byla dokonce na dvou místech!!! O čárkách ve větách na špatných místech raději ani nemluvím, zvedal se mi z toho žaludek...Dodržování stejného rodu ve větě autorce také asi nic neříká - viz např. "Věděla, že tohle dítě bude docela jiné, než její dva bratři" - snad jeho, ne? Do té doby navíc nikde nebylo řečeno, že to bude děvče, takže autorka to vlastně - evidentně nechtěně - prozradila dříve), strašná stylistika, krátké hned po sobě se opakující věty, odstavce zabývající se stejnou věcí, které už byly napsané jinde (jako by autorka zapomněla, že už to psala)... Prostě hrůza... jako by to psalo pětileté dítě. Příběh mě zaujal a ráda bych tu knížku dočetla, ale takhle napsanou jsem ji odložila a hned zítra poputuje zpět do místní knihovny...