martousek martousek komentáře u knih

Děti nikoho Děti nikoho Hana Hindráková

Dva večery jsem nad ní ležela a nemohla jí odložit. Překvapilo mě, jak dobře se kniha četla. Krátké kapitoly ubíhaly neuvěřitelně rychle. Příběh až neskutečný, smutný i veselý, ale dobře pojatý, jednoduše napsaný a podle všeho pravdivý.

14.02.2013 5 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Doufám, že "Mesiáši" moc neukřivdím, když ho ohodnotím čtyřmi hvězdami. V této době, kdy je konkurence detektivek opravdu velká jsem četla lepší díla. Navíc jsem měla pocit, že dokud nepřijde tým vyšetřovatelů na systém, podle kterého si vrah vybírá svoje oběti, chybí knize trochu spád (což je prvních 200stránek, cca). A to je trochu dlouhé čtení.

12.02.2013 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Já sama už nemám ke knížkám od Nesba nejspíš co dodat, patří k mým nejoblíbenějším autorům a ikdyž v tuto chvíli u mě stále asi vede Sněhulák (i když v nominaci na knihu roku 2012 se neumístil na medailové pozici), i Lovci hlav jsem přečetla za pár dní. Takže, pět hvězd, a doporučuji! A teprve teď se podívám na film:-).

03.02.2013 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Ikdyž se nejedná o můj žánr knih, nechala jsem se od sestry přesvědčit a Hostitele začala číst. Všechno hrálo proti knížce, její větší formát, množství stránek, obsah děje...po týdnu mám přečteno a nemohu říct, že by byť jen kousíček byl nezajímavý, i začátek má podle mého spád. Možná mi prvních pár stránek trvalo, než jsem se v ději zorientovala, ale jinak má ode mě kniha jen to nejlepší hodnocení a všem mohu jenom doporučit.

31.01.2013 5 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Mně se opravdu líbila, přečetla jsem ji skoro na jeden zátah, četla se úplně sama. S filmem porovnávat nemohu, ten jsem neviděla:-(.

22.01.2013 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Na knihu roku jsme nominovala tři knihy, jen jedna z nich je ve finálním seznamu...Sněhulák, všem kdo ještě váhají s jejím přečtením, jdete do ní...já se pokusím dohnat mezery a ještě nějakou knihu z nominace přečíst a dát jí případně i hlas. Asi to bude druhý Nesbo, jež je v nominaci:-).

20.01.2013 5 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Mně osobně se hodně líbila. Nejprve jsem měla pocit, že se nemůžu začíst, ale stránky mi samy hrozně rychle ubíhaly. Všem mohu jen doporučit. Opravdu se čte sama:-).

19.01.2013 5 z 5

Klub cizoložníků Klub cizoložníků Tess Stimson

Myslím, že každý, kdo píše (překládá obal knihy) by si ji měl nejprve přečíst. Nemám pocit, že manželka a milenka se spojí a právníkovi nastávají těžké chvíle? Jinak nenáročné, dobře čtivé. Jedná se o jednoduchou zápletku, ale vše dobře napsané.

09.01.2013 4 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Některé povídky nejsou vůbec špatné - úvodní Mlha, Prám, Zkratka paní Toddové, Nezmar...ale moje další volba v knihovně se povídkám vyhne. Než se totiž začtete, je příběh u konce.

04.01.2013 4 z 5

Kuky se vrací Kuky se vrací Jan Svěrák

Ráda svůj oblíbený žánr kriminálních případů proložím něčím jiným, ani dětské literatuře se nebráním, ale s Kukym jsem celkem bojovala. Po prvních 20ti stránkách jsem myslela, že kníhu odložím, nakonec jsem ji dočetla, především díky její tenkosti, ale bez žádného velkého nadšení.

21.12.2012 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Moje první kniha od tohoto autora, co jsem četla a musím říct, že už se těším na další. Možná v jednu chvíli ztratí trochu spád, ale konec vše vynahradí, všem doporučuji!

18.12.2012 5 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Nenáročná, oddychová, zábavná kniha. Dobře se čte. Občas je dobré si čtení trocu zpestřit jiným žánrem literatury.

03.12.2012 4 z 5

Poslední templář Poslední templář Raymond Khoury

Já asi úplně nesouhlasím, knížku jsem přečetla dřív, než jsem viděla film a ten mi přišel příšerný, druhý díl jsem ani nedokoukala do konce:-(.

03.12.2012 3 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Moje první knížka, kde jsem se s Lincolnem setkala a musím říct, že asi nejlepší. Mám přečtené jen případy, kde je hlavním hrdinou právě Lincoln Rhyme, na jiné ještě nepřišla řada.

03.12.2012 5 z 5