martousek martousek komentáře u knih

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Mám celkem široký záběr knih, od klasiky, přes kriminálky, jediné čemu se vyhýbám jsou opravdové slaďárny. A i tahle kniha zapadla do mého žánru:-). Začátek byl perfektní, dlouhé věznění na půdě chvílemi trochu nudnější, ale knize to na mém hodnocení moc neubralo. Je čtivě napsaná a rozhodně se do budoucna dostanu i k jejím dalším pokračováním. Moc se na ně těším.

19.01.2016 4 z 5

Nejdražší dcera Nejdražší dcera Elizabeth Little

Já osobně hodnotím knihu velice kladně, povedený triller.
Ukázka toho, jak se chudí a obyčejní lidé dokáží ze dna dostat nahoru, a zároveň se bohatí dokáží při své nenasytnosti naklonit k praktikám velice nekalým. Celé rozzuzlení i závěrem pro mě byl opravdu nečekaný.

12.12.2015 4 z 5

Této tiché noci Této tiché noci Mari Jungstedt

Přečteno, moje druhá kniha od Mari a bohužel si myslím, že i poslední. Ani jedna mě "nenadchla", horko těžko jsem si vzpomínala na hrdiny prvního dílu, knihy nejsou nijak silné, čtou se poměrně rychle, touha pátrat po vrahovi a celkový šmrnc mi však chyběl. Stejně i odhalení vraha na posledních pár listech, kdy k vrahovi nikde nevedle žádná cesta bylo trochu divné.

17.11.2015 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Přečteno, doporučuji všem nečtenářům, kniha je hrozně jednoduše napsaná a myslím, že by se dobře četla i v originále:-). Pár postav, vše srozumitelně popsáno, žádný složitý děj, žádná zápletka...:-)? Já jsem bohužel měla chuť hlavní "hrdince" jednu plácnout, aby se probrala. A pana Christiana Greye, ať má milióny, miliardy by jsem poslala za jeho stihomanství do kytek:-).
Po dlouhé době jsem večer předčítala z knihy i svému příteli:-).

19.10.2015 2 z 5

Loutka Loutka Taylor Stevens

Možná je škoda, že tato autorka není trochu víc známá a není o její knihy větší zájem. Loutka je třetí knihou, co jsem četla a pro mě byla jedinečná, skvělý děj, rychlý spád, perfektní konec. Doporučuji!

23.09.2015 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Bohužel ani mě kniha nenadchla, přišlo mi to celé trochu přitažené za vlasy, finální projení příběhů bylo takové nanásilné, ale určitě jsem četla lepší, nedejte se nalákat zlatou nálepkou.

30.08.2015 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Možná jsem knihu četla v trochu nešťastném období (málo času, večer jsem do postele doslova odpadala), proto "jen" čtyři hvězdičky, ale trochu jsem se v začátcích ztrácela v ději a v postavách...moc mě mrzí, že jsem nečetla příběhy HH popořadě, ale podle překladu...když přečtete Přízrak a následně Červenku, kde je Oleg ještě prťous, je to trochu zvláštní.

03.08.2015 4 z 5

Divoké kosti Divoké kosti Kathy Reichs

Moje první kniha od Kathy Reichs, za mě moc hezky napsaná, jen jsem se maličko v jednu chvíli ztrácela v postavách (ať již pochatelé, vyšetřovatelé...), znám však v tuto chvíli lepší autory a autorky kriminálek, tady mi trochu chyběl spád a konec byl zase až moc rychlý.

08.06.2015 4 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Ze zvědavosti jsem si chtěla přečíst některou z knih od Simony Monyové, na internetu přečetla několik hodnocení a vybrala právě Tchýni a uzený...četla se lehce, nic složitého k přemýšlení, možná až krutá realita dnešního světa. Bohužel této autorce věrná nezůstanu, je to pro mě až moc jednoduché čtení.

18.05.2015 4 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Mně se knížka četla velice snadno, děj byl jednoduchý, zábavný, pár hlavních postav, taková oddychovka u které se nemusí moc přemýšlet, na odreagování při letní dovolené, doporučuji:-).

11.05.2015 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

V této chvíli patří v mé knihovničce Jo Nesbo k nejčtivějším autorům, každou jeho knihu čtu závratným tempem. Ikdyž děj je někdy značně nereálný, příběhy mají spád a nikdy si nejsem jistá, jak to celé vlastně dopadne.
Příběhy se nechají číst samostatně, ale díky prolínání postav v tom může nastat jistý zmatek.
Mně osobně nejvíce v paměti utkvěla první kniha, kterou jsem o Harrrym četla, ale to nic nemění na tom, že i ostatní jsou perfektní.
Stejně jako se vrací Harry, vrací se i Přízrak k postavám, které již známe. A upřímně, závěry bez přehnaného a žili spolu šťastně až do smrti jsou mi dost sympatické.

21.04.2015 5 z 5

Hračka Hračka Sylva Lauerová

Má druhá kniha od Lauerové a nejspíš i poslední. Přemýšlím, o čem celá Hračka vlastně je. O sexu, vášni, magii? Asi jenom o sexu, mít lepší příběh, určitě jí lépe ocením. Bohužel nedoporučuji.

19.03.2015 2 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Teda:-), tak tohle je přesně můj žánr. Hrdina, který má své chyby a bez ohledu si jde za svým cílem. Snad jedinou výtkou může být, že vraha jsem odhalila poměrně brzy, souvislosti kolem něj jsem si však musela přečíst.

23.02.2015 5 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Dlouho jsem takhle "jednoduchou" knížku nečetla, pro mě to byla oddechovka s jednoduchým a dosti předvídatelných dějem, čekala jsem i větší záplatku s Marcusem, takhle to vypadalo v něco zajímavého, co dost rychle skončilo. Sparkse jsem četla na doporučení, i na základě hodnocení, ale já osobně, aspoň tuto knížku nedoporučuji.

29.01.2015 2 z 5

Horká krev Horká krev Lisa Jackson

Snad neurazím příznivce a příznivkyně této autorky, ale za mě 3,5 hvězdičky - nenadchne, neurazí. Zase to není nic složitého k přemýšlení, pár postav, kde se každá drží své role, žádné velké zvraty. Vše proloženo špetkou romantiky a erotiky. Možná se k Lise Jackson ještě vrátím, ale v tuto chvíli vím jistě o spoustě kvalitnějších krimiautorů.

07.01.2015 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Ikdyž nejsem žádný historik a tahle kniha byla zcela mimo můj žánr knih, četla se mi jednoduše, rozšířila moje obzory dějin a jak zde bylo již zmíněno, je těžké jí "tolik" nevěřit.

25.12.2014 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Na dlouhém seznamu v knihovně se na mě konečně dostala řada a i já jsem si mohla Levharta přečít. Nejsem žádný detektiv, vraha jsem tušila, ale samozřejmě špatně, nechala jsem se od Nesba lehce zmást. Celá kniha se mi snadno četla, mám ráda krátké kapitoly, odstavce:-), avšak posledních 100stránek, kdy byl již vrah odhalen, pro mě bylo trochu nezáživných. Navíc se musím přidat k Yalce, že některé scény jsem si raději živě ani nepředstavovala.

06.12.2014 5 z 5

V lesích V lesích Tana French

Za mě všech pět hvězdiček, sice jsem se chvílemi ztrácela ve spleti jmen, ale celý příběh, prolínání časových rovin a konečné rozuzlení se mi moc líbili, mám ráda kriminálky, kde se musí trochu přemýšlet a tohle je jedna z nich, posledních 100 stránek mi uteklo pod prsty samo, už se těším na další knihu od této autorky, jen ten formát knih je pro mě trochu nepraktický:-).

17.11.2014 5 z 5

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

Do 3/4 jsem knihu hltala, pátrání v okolí Amazonie formou hádanek mi připadalo zajímavé, ale Karolíny pobyt ve společenství a finální závěr s Šamanem mi už přišlo trochu "pohádkové". Navíc se ztratil původní smysl cesty do Jižní Ameriky, pátrání po Lukášovi.

02.10.2014 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Už chápu, proč je Dallas 63 v žebříčku aktuálně čtených knih tak vysoko...začla jsem ho číst, pak jsem zjistila, že se to číst nedá, přečetla si jiné knihy a pak se k němu vrátila, takže v mém žebříčku čtených knih vysel minimálně 1/2roku.
Nechci nikoho odradit, ale téma amerických dějin mi nikde blízké nebylo a nejspíš asi ani nebude, od Kinga jsem četla jistě lepší knihy (hlavně ty tenčí, ty mají podle mého lepší spád).

18.09.2014 3 z 5