martousek martousek komentáře u knih

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Zibura se ke mně dostal na doporučení, jako kniha, která jde v knihovně z ruky do ruky a je to trhák.
Nadšení se nekonalo, rádi cestujeme a naší republiku máme projetou, proto mi možná některé věci přišly nesmyslné.

19.05.2024 3 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

S knížkou jsem strašně "bojovala", vůbec jsem jí nemohla dočíst. Film se mi líbil o jednu hvězdičku víc, než knížka.

27.04.2024 2 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Minier mě baví, ikdyž tahle knížka byla úplně mimo můj žánr, četla se mi dobře.

29.11.2023 5 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Název přesně sedí, jednoduché čtení, obyčejný děj. Nenadchne. Ale na letní dovolenou může být.

04.08.2023 3 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Za mě trochu rozvleklý příběh, kterému chybí spád.

03.12.2022 4 z 5

Pasažér 23 Pasažér 23 Sebastian Fitzek

Fitzek patří v tuto chvíli mezi mé nejoblíbenější autory, třetí kniha a naprostá pecka. Děj má spád a překvapivý závěr, 5* je zasloužených. Doporučuji.

22.10.2022 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Některé případy jsou až neuvěřitelně promyšlené, ale vždy perfektně vtáhnou do děje. Minier patří mezi moje oblíbené autory. Doporučuji.

18.08.2022 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Ikdyž některé části byly hodně překombinované, patří Bernard Minier mezi moje oblíbené autory. Marně přemýšlím, která jeho knížka je nejlepší, protože všechny jsou sakra dobré.

26.07.2022 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Za mě asi nejlepší knížka od Hanišové, krásné prostředí přírody, rozdílné osudy. Všichni holt nemají na růžích ustláno.

21.05.2022 5 z 5

Minuta na rozloučenou Minuta na rozloučenou Hana Marie Körnerová (p)

Jedna tenká romantická pohádka o rozmazlené holce, která měla vše, co si přála. A vše jí tak nějak samo padalo do klína.

04.12.2021 4 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Sice jsem se místy ztrácela a musela listovat zpět, srovnat si jména, ale určitě u knih tohoto autora zůstanu. Víc se prozradit nedá. Jen - "Pěkné čtení."

26.11.2021 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Mně se kniha bohužel nelíbila. Přišla mi až příliš jednoduchá, psaní přímé řeči bez uvozovek mi přišlo jako špatně napsaný domácí úkol z českého jazyka a z mého pohledu to je trochu pod úrovní literárních děl. Hana i Viktor jsou spratci o které se musí starat babička, kde to žijeme? Ještě štěstí, že já v tomhle nežiju. Prarodičů i rodičů si vážím a naopak se snažím starat se já o ně.

17.11.2021 2 z 5

Skála Skála Peter May

Za mě se nejedná o typickou kriminálku, vyšetřování vraha je v podstatě okrajová záležitost, která vyplyne ze situace. Celý příběh je spíš románem o Finnově životě, pohledem na jeho dětství a prostředí ostrova.

08.10.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Pro mě byla kniha Šikmý kostel velkým přínosem pohledu do historie a prostředí okolí Orlové, Karviné. Upřímně se stydím, jak málo o této oblasti české historii vím.

31.07.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Kdyby jsem věděla přesněji o čem kniha vypráví, ani se do čtení nepustím. Nemám ráda týrání dětí, ať už fyzické či psychické, protěžování jedné dcery nad druhou. Za zajímavou považuji rovinu vyprávění - střídání vyprávění dcery x matky.

01.06.2021 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Naprosto odlišný Nesbo, než jsme byli doposud zvyklí. Ale i tak skvělý. Celý příběh je mnohem víc psychologicky prokreslený, popis vesnického prostředí, přírody...nic nemá chybu.

22.05.2021 5 z 5

Místy se děj trochu vleče, i po tolika letech se babička zdráhá rodinná tajemství vysvětlit a vše se Nina dozvídá oklikou. Niny příběh pro mě byl nezajímavý. Za mě se autorka mohla víc ponořit do historie.

15.04.2021 4 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Jsem ráda, že jsem narazila na knihu Izolovaný a tím si našla i dalšího oblíbeného autora. Příběh až dosti neuvěřitelný, brutální, ale dobře čtivý. Líbilo se mi i zapojení "stockholmského" syndromu, nepotřebuji mít vždy šťastný pohádkový konec. Ke kriminálním příběhům to patří.

02.04.2021 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Mně osobně by kniha dala mnohem víc, kdyby celý příběh byl napsaný pouze z jednoho pohledu, příběh Edity jsem četla s napětím, bavil mě, najednou otočíte stránku a nevíte, kde vlastně jste. I přes tyto lehké nedostatky dávám pět hvězd a jsem ráda, že jsem na autorku narazila.

28.03.2021 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Ikdyž se případy Roberta Huntera někomu zdají příliš "děsivé", pro mě jsou knihy Chrise Cartera srdcová záležitost. Čtu jednotlivé díly postupně a vždy to je nálož, za pár dní mám přečteno.

23.03.2021 5 z 5