martousek martousek komentáře u knih

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Nebylo to nic náročného na čtení, za pár večerů jsem knihu přečetla a stránky mi v podstatě samy plynuly pod prsty. Až se pročtu tou zásobou knih, co doma v tuto chvíli mám, jistě si od této autorky ještě něco přečtu. Pro mě jsou to takové oddychové kriminálky a popravdě řečeno, vraha jsem dlouho netušila:-).

16.08.2014 4 z 5

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt

Já se teda musím přiznat, že jsem netušila, kdo je vrahem:-). Konečně kvalitní kriminálka do kabelky (noste si na cestu do práce každý den minimálně 500stránek) - to zabere hodně místa. Doporučuji!

19.05.2014 5 z 5

Manželka, která utekla Manželka, která utekla Tess Stimson

Myslìm, že tři hvězdičky budou stačit. Jednoduchè čtenì na letnì dovolenou, kdy jednìm okem můžete sledovat děti na plàži a přitom si čìst...nějak nevìm, co vìc napsat;-).

28.01.2014 3 z 5

Neviňátko Neviňátko Taylor Stevens

Řádky, odstavce, stránky, kapitoly...vše ubíhalo neuvěřitelně jednoduše a rychle. Bohužel mi nebylo zase tak blízké téma knihy - sekty, týrání dětí. Moc dobře vím, že toto téma bylo, je a bude mezi námi, není nejmenší důvod se mu vyhýbat, ale já na to mám asi moc měkké srdce.

17.01.2014 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Bez rozmýšlení mají Švábi pět hvězdiček, nerada používám přirovnání jedním dechem (protože na to má každá kniha moc stránek a leporela nejsou již mojí parketou), ale s naprostou lehkostí jsem strávila letošní Vánoce s Harrym v Bangkoku. A snad poprvé jsem měla správné tušení, kdo je tím padouchem:-). Děj hned po pár stránkách nabral svůj spád a Harry tady není vyloženě za opilce a pobudu:-).

02.01.2014 5 z 5

To To Stephen King

Pár knih od Stephena Kinga jsem už přečetla, ale z téhle jsem si rozhodně na zadek nesedla. Určitě jsem od něj četla lepší.
Hrozně dlouho jsem se v téhle knížce plácala, často se i vracela v ději, aby jsem se zorientovala, kde vlastně jsem a která je to postava.
A můžu Vám říct, že nejenom pro Billa a jeho kamarády, ale i pro mě to byl boj:-). Ale vyhráli jsme!

26.12.2013 3 z 5

Až ji uvidíš Až ji uvidíš Joy Fielding

Pro mě zase jednou trochu nenáročnější čtení s překvapivým koncem. Čte se prakticky sama, v celé knížce se dobře vyznáte a po tom množství kriminálek, co běžně čtu a odhaluji vraha to je příjemná změna, kdy opravdu pátráte po Devon.

21.10.2013 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Každý Harryho příběh mě dokáže pohltit, celý týden jsem večer co večer s rozvícenou lampičkou uléhala do peřin a čekala, jak to ten pašák vyřeší, jak se z toho vyseká...a najednou jsem se zasekla, už jsem byla v poslední čtvrtině, kdy mi to všechno přišlo až moc překombinované...možná by se zde dalo použít rčení, že méně někdy znamená více...přesto si Jo Nesbo zaslouží nejvyšší hodnocení. A mé jednohlasné - doporučuji!

12.10.2013 5 z 5

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Od Rosamund Lupton jsem četla zatím obě knihy, které u nás vyšly a obě za přečtení rozhodně stojí. Nejedná se o klasickou kriminálku, kde ve šlépějích komisaře pátráte po vrahovi, ale jedná se o svět a vyšetřování z pohledu "duší". Obálka knihy jejímu obsahu úplně neodpovídá a naopak se mi myslím, že zadní strana přebalu může některé odradit. Nedejte se a pustťe se do čtení.

30.09.2013 5 z 5

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

No, už na knihy Lenky Lanczové nemám asi věk. Kdysi jsem její knížky milovala a přečtené měla snad všechny. Dnes jsem si myslela, že si u Potížistky odpočinu, ale nějak mě nechytla. Přečetla jsem ji za pár večerů (čtení nenáročné), ale dějově mě to moc nechytlo:-/.

15.09.2013 3 z 5

Já osobně určitě všem čtenářům doporučuji. Žánr sice těžce zařaditelný, ale nemyslím, že by někoho urazil. Každý si v knížce najde svůj kousek, mně osobně se líbíli více kapitoly z Alanova mládí a života.

03.09.2013 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Harry získává pět hvězd, ikdyž posledních sedmdesát stránek mi moc nešlo:-(. Závěr mohl být méně překomplikovaný. Jinak pro mě zase pořádná detektivka a i v těch od Jo Nesba patří, aspoň u mě, na medailové pozice.

16.08.2013 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Nejsem historik a většinou se těmto knihám vyhýbám, možná chyba:-). Kladné recenze a stálost knihy v žebříčku těch nejčtenějších mě přiměla přinést Žítkovské bohyně z knihovny domů, nelituji. Kniha se mi četla dobře, časové posuny, vzpomínky, vyprávění, spisy z STB, ve všem se dalo jednodušše orientovat a ráda jsem s krajem a prostředím těchto bohyň několik večerů usínala.

04.08.2013 4 z 5

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Prostě severské kriminálky u mě vedou na plné čáře, nebo spíš není moc času na nic jiného:-). Sice jsem se v prvních chvílích ztrácela v množství jmen, která pro mě byla cizí, ale číst kriminálku, kde nečekáte na odhalení vraha, ale v podstatě na rozuzlení celého příběhu je také příjemná změna.

22.06.2013 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Asi jsem literární barbar, ale nedokážu dát Atlasu mraků víc hvězdiček...snad ani jeden příběh mě neuchvátil, a nějak nedokážu nalézt, proč jsou někteří z knihy tak nadšení? A to nemluvím o filmu, to je snad ještě "větší blbost". Neměla jsem v knize žádnou motivaci číst, nečekala jsem na žádný nečekaný závěr. Nudné.

10.06.2013 2 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Kdyby se hvězdičky daly udělovat ještě na poloviny, udělím 3,5 hvězdy, ale zase nechci případné čtenáře a čtenářky odradit:-). První polovina knihy, příběh Jo a Tora - všechno super, ale od pobytu v Itálii se vše hrozně táhne, každá další kapitola je od začátku jasná, není žádný zásadní zvrat, mít kniha o sto stránek méně, pointa zůstane stejná a na výsledku nic neztratí.

30.04.2013 4 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Po naprostém nadšení všech svých kamarádek jsem po knize sáhla také a mohu jen souhlasit. Žádná přehnaná romantika (žili spolu šťastně až do smrti, žádné zdlouhavé milostné scény), ale svým způsobem nejspíš reálný život počátku 20. století. Mně v knize nic nechybělo, závěr byl pro mě trochu nečekaný (asi neumím předvídat), ale nemohla jsem knihu odložit.

15.04.2013 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Doufám, že případné nové čtenáře od Nesbových knih neodradím, ale Netopýr mě opravdu nechytil...po prvních stránkách mi přišel hrozný překlad (přitom knihy Jo Nesba překládá stejná překladatelka), útržky anglické konverzace mi přišly nesmyslné (ikdyž anglicky rozumím), příběh rozevlátý, nijak nezajímavý a závěr s chycením vraha by stačil na dvě stránky...štětstí, že se Nesbo tak rychle v psaní zlepšil.

30.03.2013 3 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Vezmu to hodně obecně, protože případným čtenářkám nechci prozradit, na co všechno se můžou těšit...v jedné chvíli jsem se na chatě v Havenu v knížce zasekla, všechny kapitoly stejné a nic se nedělo, pak však dostala knížka znovu spád a posledních padesát stránek jsem prostě musela přečíst najednou.

12.03.2013 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Každá knížka od Jo Nesba je pro mě originál, v každé se najde osobitá myšlenka, skvělý nápad. Bohužel jsem na Spasitele neměla příliš času, ale každý večer jsem uléhala se svítící lampičkou a těšila se, jak se celý příběh vyvine. Navíc je to moje první knížka, kde jsem od začátku znala vraha:-). Pohled ze strany týmu kriminalistů a nájemného vrahy je originální. Jen zjistit, kdo si vraha na tuto práci najal.

03.03.2013 5 z 5