Netopýr ekniha

V Austrálii je nalezena mrtvá norská dívka. Vše poukazuje na to, že byla znásilněna a zavražděna. Oddělení vražd osloského policejního ředitelství vysílá do Sydney kriminalistu Harryho Holea, jehož úkolem je sekundovat místní policii při vyšetřování. Zároveň si zde má Harry odpočinout od problémů s alkoholem i psychických potíží. Při autonehodě totiž jeho vinou zemřel mladý kolega. Pasivně přihlížet a jen radit však Harry neumí, a tak se ve vyšetřování začíná navzdory nelibosti australských kolegů silně angažovat, zvláště poté, co vyjde najevo, že nejde o jedinou vraždu a že má policie patrně co do činění se sériovým vrahem. Harry se postupně dostává do prostředí pasáků, drogových dealerů, prostitutek, transvestitů, cirkusáků i boxerů a seznamuje se se světem a s legendami původních Austrálců a jejich prostřednictvím také s netopýrem – symbolem smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151870/big_netopyr-z6X-151870.jpg 3.74947

Harry Hole 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Kniha Zlín

Flaggermusmannen, 1997

Kniha Netopýr

Dvorik

Cetl jsem jen Snehulaka a pak Netopyra. To je opravdu jina liga. Zde se prvnich 200 stranek nic nedeje, neustaly popis nudne australske historie. Pribeh jako takovy je fajn, ale nema zadne napeti a ani finale neni moc uspokojujici. Mimochodem ve Snehulakovi je zminen vrah z teto knihy.

vercatko20

Čekala jsem od knihy trochu něco jiného.
V prvé řadě i to, že se bude odehrávat v Norsku. Těšila jsem se na krutý sever, na mrazivý příběh, jaké Nesbø umí. Místo toho jsem se ocitla v horké Austrálii.
A tam začíná kámen úrazu.
Moc mě nebavily australské legendy, které byly popsány místními tak vehementně, že byly kolikrát i přes tři stránky.
Začala jsem se kvůli tomu ztrácet v hlavním vyšetřování a je to škoda.
Nesbø psát umí, ne že ne! Ale Netopýr zkrátka nebude patřit k mým favoritům.

markinho962
30.12.2021

Prý mám přetrpět první 2 knihy, tak uvidíme další

Mahunka
29.12.2021

Čekala jsem více, uvidíme další díly.

Karoley
27.12.2021

Po přečtení Sněhuláka jsem se rozhodla vzít Případy Harryho Holea pěkně od začátku, od Netopýra. Prima detektivka, seznámení s hlavním hrdinou, prostředí Austrálie, místní příběhy a mýty. Celou dobu jsem si myslela, že vrah je někdo jiný ;))

*Netopýr je austrálský symbol smrti

Lenndy
25.12.2021

Už jsem od Nesba četla lepší knížky.Hodně dlouho mi trvalo,než jsem se začetla.S velkým zaujetím jsem ji četla až tak od třičtvrtě knihy.

stojinek
09.12.2021

Četla jsem v angličtině a bohužel musím přiznat, že tato kniha mě nijak zvlášť nenadchla.dej velmi rozvlekly...ale své čtenáře si jistě najde.

Kubajzz
30.11.2021

Nesbo nezklame, určitě budu případy Harryho Holea sledovat dál. Knížka byla super, napínavá a pěkně se četla. Doporučuji