martinka_d martinka_d komentáře u knih

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

čtenáři 50 odstínů buď milují, nebo nenávidí a při tom je to skvělá oddechovka,
myslím něco po čem touží každá žena - pozornost muže, který vás bezmezně miluje a může vám dát cokoliv si přejete a to že má zvrhlé sexuální představy, by asi většina z nás asi překousla.
Mně se líbily všechny tři díly, a hlavně asi proto, jak Christian a Anastasie prožívali lásku..

PS: neberte si to někteří osobně, ale proč nenapíšete důvod proč se vám kniha nelíbí? napsat že je to dobrý akorát tak na podpal umí každý, ale trošku to zdůvodnite..hm? :-)

17.06.2014 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Nejlepší ze všech tří dílů! Už chci další :-)
Hlášky Kudly jsou fakt boží : ,, Pricino, seš v pohodě?"
a Robin a Strike...fakt dobrý, palec hore

07.02.2018 5 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Miluji knihy s příběhem do kterých se člověk vžije a chce číst dál, ale knihu už dávno zavřel.
Výborný příběh, jen mě mrzí že dál nepokračuje!

25.09.2016 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Jenny Fieldsová napsala : žena je buď něčí manželkou, nebo kurvou...
jako jedna z mnoha mně tato věta utkvěla v hlavě

16.06.2016 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

čtenáři 50 odstínů buď milují, nebo nenávidí a při tom je to skvělá oddechovka,
Mně se líbily všechny tři díly, a hlavně asi proto, jak Christiana a Anastasie prožívali lásku..

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Výborný, určitě doporučuji!

26.02.2019 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Výborná Kniha, která by neměla nikomu chybět doma v knihovně. Krásný a smutný příběh, nelze věřit tomu, že tohle se opravdu dělo a není tomu tak dlouho :-(

11.04.2018 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Kdo má rád lásku a romantiku, tomu se bude kniha líbit!
Každá žena chce zažít velkou lásku, zřejmě proto je tato kniha tak oblíbená.
Musím, ale přiznat, že krom té lásky, která z děje přímo sálá, mi ke konci knihy ukápla i slza.
Je to dobře napsané a velmi čtivé.

22.03.2017 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Myšlenka "zmizelé manželky" mně příjde výborná!
Ale...
Zklamání přišlo v podobě postupu policie, kdyby vyšetřování bylo více propracované, více detailnější, musela by policie vše odhalit, tím by se ale musela změnit i podstatná část děje. Tímto mě autorka zklamala, jelikož tak navodila jakousi absurditu příběhu. Je to pro mě moc americký - chudý muž + bohatá žena
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dál nečtěte pokud jste knihu ještě nečetli!!!
Chci zde jen podotknout na nějaké nedostatky.
Žádný gynekolog vám nepotvrdí těhotenství pouze z moče!
Když Nickovi pípal alarm a došlo mu, že kód změnila Amy, proč si sakra neověřil kdy ho změnila? Tím by musel přijít i na to,že také změnila číslo na které bezpečnostní služba volala přednostně! Proč nepátral Nick nebo policie kdo vystavil všechny ty kreditky, je 21.století a hovory se nahrávají. To samé se zvýšením pojistky! Pokud by laboratorní technici dělali svoji práci pořádně rozhodně by museli najít i jiné stopy v domě než pouze Nickovi otisky, a z toho by jim vyšlo, že rozhodně některé osoby na místě činu nikdy nebyly...no je toho asi víc, je to prostě na můj vkus moc americký...

07.03.2017 3 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Je pravda, jak zde již bylo zmiňováno, že ten slang, někdy opravdu nejde přes jazyk...ale časem si člověk zvykne...Jinak velice krásný a smutný příběh z doby velké finanční krize v USA. Bylo to smutné, člověk nechápe, jak se takové hrůzy mohly dít, jak lidé umírali hlady, neměli práci, neměli peníze, trpěli hladem, umírali hladem a jiným lidem a vládě to bylo lhostejné a hnali tyto chudáky jak prašivé psy. Určitě doporučuji přečíst!

24.11.2016 5 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Remarque opět v této knize nezklamal, příběh vyprávěný za jednu noc se vešel do celé knihy. Je to příběh o lásce, a o tom jak to lidé měli v době 2.sv. války těžké. Opravdu doporučuji si tuto knihu přečíst, ostatně jako všechny jeho knihy :-)

26.01.2014 5 z 5

Kam létají vrány Kam létají vrány Ann-Marie MacDonald

Za mě moc dlouhé, chvílemi nudné, ale byly tam i napínavé a čtivé stránky

04.09.2017 3 z 5

Marie Antoinetta Marie Antoinetta Stefan Zweig

Výborně napsaná kniha! Ovšem příběh velice smutný a pravdivý. Marie Antoinetta byla opravdu velmi silná žena, tím smutnější, že ji nikdo nepomohl ,, Všichni přátelé mě opustili "
Strašný osud silné ženy, doporučuji jako povinnou četbu.

16.01.2017 5 z 5

Zápisky starého prasáka Zápisky starého prasáka Charles Bukowski

Nemohu si pomoct, ale tato kniha mě vůbec nenadchla, a je to vůbec první kniha, kterou jsem nedočetla. Jedná se o soubor jakých si povídek či co, které na sebe nijak nenavazují...každopádně dám bukowskému ještě jednu šanci s jinou knihou :-)

18.07.2016 2 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

17.06.2014 4 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Příjde mi že tam pořád jenom pijí calvados a kouří :-) ale i přesto je to krásný román...a ten konec...

,,Vůz projel avenue Wagram a zahnul na place de l´Etoile. Nikde nesvítilo jediné světlo. Náměstí bylo moře tmy. Takové tmy, že nebylo vidět ani Vítězný oblouk."

02.12.2013 5 z 5

Země žen Země žen Vladimír Páral

Ze začátku knihy jsem napřed vůbec nechápala o co jde, ale po přečtení první kapitoly, jsem se tak vžila do celého děje, že mě nakonec bylo líto že jsem ji dočetla. Super kniha, určitě doporučuji - hlavně ženám :-)

22.10.2013 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Remarque píše prostě božsky, knihu jsem přečetla jedním dechem. Člověk prostě nechápe jak se takové hrůzy v koncentračních táborech mohli dít...smutné a pravdivé!

22.10.2013 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Trošku mi vadil styl psaní - sáhodlouhé popisy obyčejných věcí na půl stránky, takže jsem trošku přeskakovala odstavce.
Stále jsem čekala, co vznikne ze vztahu Strika a Robin, ovšem když Robin popsala Strikovi vlasy jako "ochlupení v rozkroku" bylo mi jasné, že jejich vztah zůstane navždy vztahem pouze pracovním :-)
Ale jinak dobrý, až do konce jsem čekala, kdo se vyklube jako pachatel!

30.03.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Do 2/3 se mi kniha líbila, četla se dobře, děj byl výborný - ale má to svoje ALE - některé scény naprosto zbytečné, nepochopitelné chování obětí, které se neumí bránit? neumí alespoň vzít něco a po vrahovi to hodit?! Ke konci knihy mě už vadila i postava Sagy Bauerové - asi proto,že si dělá co chce, nebo mně to aspoň tak přišlo..ale jinak dobrý, ale už napsali Keplerovci lepší ;-)

20.03.2017 4 z 5