martinka_d martinka_d komentáře u knih

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Výborný, určitě doporučuji!

26.02.2019 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Výborná Kniha, která by neměla nikomu chybět doma v knihovně. Krásný a smutný příběh, nelze věřit tomu, že tohle se opravdu dělo a není tomu tak dlouho :-(

11.04.2018 5 z 5

Muzeum prazvláštních věcí Muzeum prazvláštních věcí Alice Hoffman

žádný zázrak to nebyl, čekala jsem víc, některé pasáže mě bavily, jiné zase nudily, bavila mě ta doba z roku 1911, ale kniha má pro mě spoustu ale...proto dávám 2*

28.02.2018 2 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Nejlepší ze všech tří dílů! Už chci další :-)
Hlášky Kudly jsou fakt boží : ,, Pricino, seš v pohodě?"
a Robin a Strike...fakt dobrý, palec hore

07.02.2018 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Další naprosto skvělá kniha od Keplerovců :-)

22.09.2017 5 z 5

Kam létají vrány Kam létají vrány Ann-Marie MacDonald

Za mě moc dlouhé, chvílemi nudné, ale byly tam i napínavé a čtivé stránky

04.09.2017 3 z 5

Rozsudek ráže 9 Rozsudek ráže 9 Michael Connelly

Série s Mickeym Hellerem je nejlepší ze všech.
Já toho právníka prostě miluju :-)

13.08.2017 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Dost jsem přeskakovala odstavce a jednotlivé stránky, nějak mě to nebavilo, a stále jsem čekala kdy se tam objeví Joona Lina :-(
Jinak po přečtení mám smíšené pocity z toho že se po smrti opravdu dostanu do nějakého čínského přístavního města - no je to docela strašná představa

08.05.2017 3 z 5

Hlas Hlas Arnaldur Indriðason

Rozhodně jsou lepší detektivky, jak tato.
Špatně se mi to četlo, nejen kvůli těm krkolomným jménům, ale hlavně kvůli tomu tykání! Nevím zda jde o špatný překlad, nebo si všichni na Islandu tykají, ale přišlo mi to dost ujetý, když ředitel hotelu tykal detektivovi.
Navíc Erlendurovi při každém výslechu zvonil mobil - asi aby to bylo napínavější.
Mně se to moc nelíbilo...

24.04.2017 3 z 5

Ludvík XVII. Ludvík XVII. Pierre Sipriot

Na tuhle tématiku se mi zdá lepší kniha od Stefana Zweiga.
Ovšem kdyby ještě někdo věděl o knize na toto téma a období, budu ráda když mi napíše

11.04.2017 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Trošku mi vadil styl psaní - sáhodlouhé popisy obyčejných věcí na půl stránky, takže jsem trošku přeskakovala odstavce.
Stále jsem čekala, co vznikne ze vztahu Strika a Robin, ovšem když Robin popsala Strikovi vlasy jako "ochlupení v rozkroku" bylo mi jasné, že jejich vztah zůstane navždy vztahem pouze pracovním :-)
Ale jinak dobrý, až do konce jsem čekala, kdo se vyklube jako pachatel!

30.03.2017 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Kdo má rád lásku a romantiku, tomu se bude kniha líbit!
Každá žena chce zažít velkou lásku, zřejmě proto je tato kniha tak oblíbená.
Musím, ale přiznat, že krom té lásky, která z děje přímo sálá, mi ke konci knihy ukápla i slza.
Je to dobře napsané a velmi čtivé.

22.03.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Do 2/3 se mi kniha líbila, četla se dobře, děj byl výborný - ale má to svoje ALE - některé scény naprosto zbytečné, nepochopitelné chování obětí, které se neumí bránit? neumí alespoň vzít něco a po vrahovi to hodit?! Ke konci knihy mě už vadila i postava Sagy Bauerové - asi proto,že si dělá co chce, nebo mně to aspoň tak přišlo..ale jinak dobrý, ale už napsali Keplerovci lepší ;-)

20.03.2017 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Myšlenka "zmizelé manželky" mně příjde výborná!
Ale...
Zklamání přišlo v podobě postupu policie, kdyby vyšetřování bylo více propracované, více detailnější, musela by policie vše odhalit, tím by se ale musela změnit i podstatná část děje. Tímto mě autorka zklamala, jelikož tak navodila jakousi absurditu příběhu. Je to pro mě moc americký - chudý muž + bohatá žena
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dál nečtěte pokud jste knihu ještě nečetli!!!
Chci zde jen podotknout na nějaké nedostatky.
Žádný gynekolog vám nepotvrdí těhotenství pouze z moče!
Když Nickovi pípal alarm a došlo mu, že kód změnila Amy, proč si sakra neověřil kdy ho změnila? Tím by musel přijít i na to,že také změnila číslo na které bezpečnostní služba volala přednostně! Proč nepátral Nick nebo policie kdo vystavil všechny ty kreditky, je 21.století a hovory se nahrávají. To samé se zvýšením pojistky! Pokud by laboratorní technici dělali svoji práci pořádně rozhodně by museli najít i jiné stopy v domě než pouze Nickovi otisky, a z toho by jim vyšlo, že rozhodně některé osoby na místě činu nikdy nebyly...no je toho asi víc, je to prostě na můj vkus moc americký...

07.03.2017 3 z 5

Chléb na vodách Chléb na vodách Irwin Shaw

Nějak mě to nenadchlo, děj je příliš roztahaný, žádná zápletka....o tom jak rodina učitele potkala bohatého právníka..už jsem od Shawa četla lepší

13.02.2017 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Když přečtete 528 stránek za 3dny, tak to nebude zas tak špatná kniha!

04.02.2017 5 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Příběh se mi líbil, bylo to čtivé, poutavé, smutné....jak zde již bylo zmíněno, také jsem čekala trochu jinou zápletku i závěr. Nevím, jak bych to správně napsala, ale tato kniha spíš u mě bude patřit k jednoučteným knihám, podruhé bych už po ní asi nešáhla...

01.02.2017 4 z 5

Marie Antoinetta Marie Antoinetta Stefan Zweig

Výborně napsaná kniha! Ovšem příběh velice smutný a pravdivý. Marie Antoinetta byla opravdu velmi silná žena, tím smutnější, že ji nikdo nepomohl ,, Všichni přátelé mě opustili "
Strašný osud silné ženy, doporučuji jako povinnou četbu.

16.01.2017 5 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Je pravda, jak zde již bylo zmiňováno, že ten slang, někdy opravdu nejde přes jazyk...ale časem si člověk zvykne...Jinak velice krásný a smutný příběh z doby velké finanční krize v USA. Bylo to smutné, člověk nechápe, jak se takové hrůzy mohly dít, jak lidé umírali hlady, neměli práci, neměli peníze, trpěli hladem, umírali hladem a jiným lidem a vládě to bylo lhostejné a hnali tyto chudáky jak prašivé psy. Určitě doporučuji přečíst!

24.11.2016 5 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Mně se kniha líbila, bylo to napínavé a čtivé. Dávám 4* jelikož ten konec a celé rozuzlení mně už přišlo trochu moc :-)

30.10.2016 4 z 5