MartinaSladkova MartinaSladkova komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Má nejoblíbenější kniha. To myslím mluví za vše. Nejděsivější zjištění je, že naše společnost se tomuto románu stále více podobá.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Já tedy upřímně nechápu, že tohle mistr thrilleru mohl označit "za dobré" (nekopíruji celá jeho slova.)
Zvolit alkoholičku coby vypravěčku příběhu bylo doopravdy zajímavé. JENŽE, v momentě, kdy si v knize neoblíbíte žádnou postavu už musíte vědět, že vás příběh nevtáhne. Tak od poloviny knihy jsem tušila, kdo je vrah a nezdálo se mi to ani strhující ani překvapivé. Má egoistická dušička vážně doufala, že všichni svorně zemřou.
Jistě Rachel asi byla schválně napsána tak, aby vám od počátku pila krev a vy měli chuť jí odoperovat játra, ani ke konci jsem jí nemohla litovat. Ne a ne.
Dávám 1 hvězdu za závěr.

12.01.2017 1 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Orwell je prostě nesmrtelný psycholog a analyzátor.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Kniha mě zaujala více než seriál. Je to zajímavé dílo a možná jsem do něho musela dospět. Přečetla jsem si ho tenkrát kvůli maturitě a moc se mi líbilo, takže i přes dřívější dětský a pubertální odpor k seriálů, jsem si Bylo nás pět zamilovala se vším všudy.
P.S: ke konci jsem měla vážně slzy v očích kvůli pohnutému osudu K.P.

07.02.2017 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

SPOILER
Já Amy miluji a nenávidím zároveň, je geniálnější literární postava? Vylhat si život, přesvědčit čtenáře o panenské nevinnosti a pak z něho udělat naprostého blbce? No kdo tohle dokáže?
Nicka mi bylo líto a zároveň jsem si říkala, že si to zaslouží.
Kniha mě nadchla. Myslím, že označení "bestseller" si zaslouží právem.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Znič představu upíra, udělej z něj světlušku, nech ho zamilovat do trubky. A hlavně používej hodně přídavných jmen. Myslela jsem, že mám bohatou slovní zásobů, ale použít 50 přídavných jmen na jednoho člověka, to svede asi jenom Bella.
Nuda. Stejně jako film.

07.02.2017 2 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Odpad. Ale vážně.
SPOILER: Sakra. Když spolu mají sex a Ana pronese, že malá v břiše kope a Grey na to odpoví: Hmm, má ráda sex (nebo něco v tom smyslu), tak se to zdá autorce normální?

07.02.2017 odpad!

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Jak slyším Raskolnikov vstávají mi vlasy hrůzou. Psychologické romány miluji, netuším proč jsem tuhle knihu dočetla se sebezapřením.

12.01.2017 2 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Upřímně stále nevím, co si myslet, zda se mi to líbilo nebo ne. Než jsem se zorientovala v postavách, tak mi vážně dalo problém se začíst, byl to zajímavý nápad, i když ne úplně originální. Konec mě ničím popravdě nepřekvapil.

29.10.2018

Právo na smrt Právo na smrt Rex Stout

Zajímavá kniha s nečekaným rozuzlením. Určitě sáhnu po další od tohoto autora.

02.09.2017 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Ze začátku mi dělala problém gramatika, a připadala jsem si jako opilá, ale když jsem si na tento fakt zvykla, tak jsem se bavila, ač se mi některé pasáže zdály neuvěřitelné. Pobavilo.

24.04.2017 4 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Některé povídky mě chytly za srdce. Mám mě odradila povídka o tichém domě, ale pokud přelouskáte tu, tak se budete bavit a snad se vám bude líbit.

07.02.2017 4 z 5

Dvojčata Dvojčata Saskia Sarginson

Rádoby thriller o nevyzpytatelnosti dětsví. Kniha jsem zhltla, byla místy dobrá a místy jsem se nudila, zároveň jsem si při čtení dětských příběhů sama uvědomila své dětské průšvihy. Rozhodně čtení pro někoho, kdo psychologickými romány teprve začíná.
Mrzí mě ten nedořešený konec. Je to až moc happy endu a zároveň se nedozvíte prakticky nic.

03.02.2017 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tak jednoduchý a přitom tak složitý příběh. Malého prince si musí zamilovat každý.

Něžný barbar Něžný barbar Bohumil Hrabal

Odložila jsem po druhé kapitole.

18.05.2017

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Úžasná, silná kniha. Doporučuji všem.

01.05.2017 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Při koupi jsem vůbec netušila, že se jedná o "pokračování" Osvícení.
Více akce, nadpřirozena, méně záhad a strachu.
Ale i tak se mi kniha líbila. Nebudu hodnotit český překlad, v němž bylo několik chyb, ale napsáno to bylo mistrně. Po dlouhé době jsem si připomněla proč Kinga tak ráda čtu.
No, a pořád nevíme, co se s Dannym vlastně stalo...

08.04.2017 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Asi jako většina, jsem i já byla zlákána krásnu barevnou obálkou a tím, že knihu napsala Geislerová, kterou jakožto herečku miluji. Zásluhy by ovšem měly patřit Lele, která knihu ilustrovala a díky níž jsem měla z knihy aspoň nějaký pozitivní požitek.
Soubor fejetonů o životě, dětech, lásce a všedních starostech každého člověka. Psáno občas nudně, pateticky až naivně. Jistě si některé fejetony oblíbíte. Já čekala pouze na to až knihu dočtu, protože nesnáším rozečtené knihy.
Čekala jsem víc.

24.02.2017 3 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Skvělý pohled na to jak je člověk ta nejlépe ovlivnitelná bytost. Ve svě podstatě děláme vše automaticky. Obávám se, že tenhle "deník" bude trochu pokroucen komunistickým režíme.

07.02.2017 3 z 5

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton