MartinaSladkova MartinaSladkova komentáře u knih

Do vody Do vody Paula Hawkins

Upřímně stále nevím, co si myslet, zda se mi to líbilo nebo ne. Než jsem se zorientovala v postavách, tak mi vážně dalo problém se začíst, byl to zajímavý nápad, i když ne úplně originální. Konec mě ničím popravdě nepřekvapil.

29.10.2018

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Mistr opět překvapil. Skvělé dílo.

12.09.2018 5 z 5

Právo na smrt Právo na smrt Rex Stout

Zajímavá kniha s nečekaným rozuzlením. Určitě sáhnu po další od tohoto autora.

02.09.2017 5 z 5

Něžný barbar Něžný barbar Bohumil Hrabal

Odložila jsem po druhé kapitole.

18.05.2017

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Úžasná, silná kniha. Doporučuji všem.

01.05.2017 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Ze začátku mi dělala problém gramatika, a připadala jsem si jako opilá, ale když jsem si na tento fakt zvykla, tak jsem se bavila, ač se mi některé pasáže zdály neuvěřitelné. Pobavilo.

24.04.2017 4 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Nebudu se tu rozepisovat. Jsem ráda, že jsem po přemáhání knihu dočetla a už nikdy víc.

22.04.2017 2 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Při koupi jsem vůbec netušila, že se jedná o "pokračování" Osvícení.
Více akce, nadpřirozena, méně záhad a strachu.
Ale i tak se mi kniha líbila. Nebudu hodnotit český překlad, v němž bylo několik chyb, ale napsáno to bylo mistrně. Po dlouhé době jsem si připomněla proč Kinga tak ráda čtu.
No, a pořád nevíme, co se s Dannym vlastně stalo...

08.04.2017 4 z 5

Záhada mrtvých nohou Záhada mrtvých nohou Fred Vargas (p)

Ze začátku jsem se nemohla začít, jazykové obraty a myšlenky se mi zdáli složitější a občas jsem se ztrácela, v polovině jsem začala vyhledávat, jestli nečtu sci-fi a chtěla knihu odložit, nicméně v poslední části kniha gradovala a nemohla jsem se od ní odtrhnout.

01.04.2017 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Asi jako většina, jsem i já byla zlákána krásnu barevnou obálkou a tím, že knihu napsala Geislerová, kterou jakožto herečku miluji. Zásluhy by ovšem měly patřit Lele, která knihu ilustrovala a díky níž jsem měla z knihy aspoň nějaký pozitivní požitek.
Soubor fejetonů o životě, dětech, lásce a všedních starostech každého člověka. Psáno občas nudně, pateticky až naivně. Jistě si některé fejetony oblíbíte. Já čekala pouze na to až knihu dočtu, protože nesnáším rozečtené knihy.
Čekala jsem víc.

24.02.2017 3 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Skvělý pohled na to jak je člověk ta nejlépe ovlivnitelná bytost. Ve svě podstatě děláme vše automaticky. Obávám se, že tenhle "deník" bude trochu pokroucen komunistickým režíme.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Znič představu upíra, udělej z něj světlušku, nech ho zamilovat do trubky. A hlavně používej hodně přídavných jmen. Myslela jsem, že mám bohatou slovní zásobů, ale použít 50 přídavných jmen na jednoho člověka, to svede asi jenom Bella.
Nuda. Stejně jako film.

07.02.2017 2 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Odpad. Ale vážně.
SPOILER: Sakra. Když spolu mají sex a Ana pronese, že malá v břiše kope a Grey na to odpoví: Hmm, má ráda sex (nebo něco v tom smyslu), tak se to zdá autorce normální?

07.02.2017 odpad!

99 rakví 99 rakví David Wellington

Napínavý příběh o lovkyni upírů. Těším se na další.

Sestra, co svět neviděl Sestra, co svět neviděl Karen McCombie

Skvělá, depresivní kniha. Závěr a odhalení jsem nečekala.

Nepřítel v mé mysli Nepřítel v mé mysli Jill Hathaway

Slabší než první, ale i tak napínavé. Čekám na další díl.

Dotek anděla Dotek anděla Thomas Brezina

Brezina prošel mým dětsvím i pubertou a teď bude procházet mou dospělostí. Skvělý, romantický příběh. Z Dívčích tajemství ten nejlepší.

07.02.2017

Malá ručka Malá ručka Susan Hill

Pokud se chcete doopravdy bát, tak Susan Hill a její knihy doporučuji.

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Milé, příjemné.

Malá baletka Malá baletka Jean Ure

Bavila mě. Pobrečela jsem si u ní.