martina1199 martina1199 komentáře u knih

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Skvělé! Zajímavý příběh z originálního prostředí plný akce, který vás nenechá vydechnout. Nejsilnějšími prvky jsou rozhodně hlavní hrdinové - jejich charakter, konverzace, vzájemné vztahy. Od autorky jsem četla už Griša - Světlo a stíny, a i když to nebylo špatné, po dalších dílech Griši asi nesáhnu. Zato dalšího dílu Šesti vran se už nyní nemůžu dočkat :-)

14.12.2017 5 z 5

Cestovatelka Cestovatelka Alexandra Bracken

Cestovatelka je plná akce. Hrdinové příběhu se vybarvují, ani na chvilku se nezastaví a procestují toho spoustu. Vydají se úplně ze všeho a nakonec vždy najdou tu správnou cestu. Doslova :-)

14.12.2017 4 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Tohle prostě nedočtu. Věděla jsem do čeho jdu, hledala jsem oddechové, jednoduché čtení. Proč nevyzkoušet tuhle historickou romanci? Zvlášť když si ji tolik čtenářek chválí a některé ji čtou i opakovaně? Netušila jsem ovšem, že to bude až tak naivní. Pro mě je tento příběh zklamání.

17.10.2017 1 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Třetí díl série Kostičas byl opět vynikající. Tahle série zraje s každým dílem a já se moc těším na další dobrodružství Paige, Bledého snílka a Kmotryně syndikátu v jednom :-)
Však ona jim ještě ukáže :-)

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Plamen v temnotě byl ještě o kousek lepší než Jiskra v popelu. Příběh vás nenechá vydechnout, dokud se nedostanete na poslední stránku. Děj je opět temný, drsný, plný násilí, bolesti a smrti. Přichystá ale i spoustu akce a překvapivých zvratů. Hrdinové si sáhnou na dno svých sil a ukáží, co v nich opravdu je. Na další díl této tetralogie se moc těším :-)

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Přečteno během jízdy autobusem do práce a z práce, tzn. za nějakou hodinku a půl. Ačkoliv se jedná o opravdu krátkou novelu, tvoří ji velmi, velmi silný příběh. Je to úžasná ukázka toho, že někdy není třeba velké spousty slov a květnatých souvětí k vyjádření všeho důležitého, byť i skrytého pod povrchem. Jen člověk s kamenným srdcem by na konci neskončil smutný a plný dojetí.

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Chtěla jsem něčím jednodušším zabít čas při cestě autobusem po těžkém pracovním dni a myslím, že jsem nesáhla úplně vedle. Tenhle příběh je dostatečně čtivý a rozhodně nenáročný, takže přesně, co jsem zrovna v té chvíli potřebovala. Prvoplánový, naplněný spoustou klišé a tolik nereálný. Nadužívání slova šuk*t v jeho různých obměnách mi začalo po chvíli připadat spíš k smíchu, a pak i trochu lézt na nervy. Jak zaznělo ve filmu Pelíšky - "šuk*ní je pro děcka".
Ale co, třeba podle toho jednou někdo natočí veleúspěšnou telenovelu, nebo třeba i celovečerák. Něco na způsob "50 odstínů Roayalů" :-D

30.09.2017 2 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Při všech bozích! Tohle bylo fakt něco! Ale ten konec, to je šílenství!!! Kdo to má vydržet do posledního dílu?

Sny andělů a chimér Sny andělů a chimér Laini Taylor

Tak další série kompletní a naštěstí to dopadlo, jak jsem si přála a ještě i trochu jinak :-)
Konec mi nepřipadal zase až tak uzavřený, jak bych čekala. Že by autorka uvažovala o nějakém navázání v budoucnosti?

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Hodně jsem se na ni těšila a nezklamala mě. Zajímavá zápletka a Lisbeth v plné síle, co víc si přát? Možná víc společných scén s Lisbeth a Mikaelem, a třeba taky vědět, jak celá série dopadne :-)

Winter Winter Marissa Meyer

Tak to tedy byla jízda :-) Cinder a její parta pomocníků byli báječní. Zlé královny mi nebylo ani trochu líto a za romantický konec dávám tentokrát body navíc. Takový totiž k pohádce přece patří :-)

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Tohle byla pecka :-) Stejně dobrá a možná ještě lepší než Dcera kostí a dýmu, protože Karou dospěla, i když za cenu velké bolesti a smutku. Moc se těším na třetí díl a doufám, že se jí i Akivovi podaří dosáhnout naplnění jejich společného snu o novém a lepším světě jak pro chiméry, tak i anděly.

Cress Cress Marissa Meyer

Další báječný díl této vysoce návykové série :-)

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Ještě o kousek lepší než Cinder :-) A taky velmi, velmi návykové :-D

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Líbilo se mi autorčino zpracování tolik známého námětu, moc se mi líbilo vykreslení postav a také autorčin vypravěčský styl. Jak dokáže málo slovy říct tak mnoho :-)
Fandila jsem Šazí i Chálidovi od začátku, a pokud budu mít někdy chuť na něco romantického, určitě s chutí znovu sáhnu po této duologii.

Cinder Cinder Marissa Meyer

Bezva nápad, jak přepracovat známý pohádkový námět, čtivě napsaný, se zajímavě vykreslenými hlavními postavami a světem, do nějž je příběh zasazen. Jen mě zklamal tolik otevřený konec příběhu. Na druhou stranu to člověka nutí sáhnout co nejdříve po dalším díle :-)

30.09.2017 4 z 5

Dlouhé ticho Dlouhé ticho Patricia Briggs

Zhltnuto. Další skvělý díl série, navíc se tentokrát odehrává kromě jiného v Praze :-)

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Dobré to bylo, Charley zase válí :-) Jenom pořád nevím, jak se tedy jmenuje ta její pohovka :-D

Trnový císař Trnový císař Mark Lawrence

Roztříštěná říše je vynikající série a ani 10 hvězdiček by nebylo dost :-)
Jestli chcete drsnou, temnou a syrovou fantasy obohacenou o "postapo" s hlavním hrdinou, který se nezalekne ničeho, aby dosáhl svého cíle, a pokud někdy udělá dobrou věc, tak nikdy z těch "správných" důvodů, sáhněte po příběhu o Jorgu z Ankratu - Trnovém princi, králi a nakonec i císaři :-)

Trnový král Trnový král Mark Lawrence

Jorg zase válí :-) I jako Trnový král je ve skvělé formě :-)
Pokračuje ve své cestě za ovládnutím celé Roztříštěné říše. Je jiný, ale není třeba se bát. Pořád je zlý a neúprosný. Když je to nutné a když se mu to hodí :-)

16.07.2017 5 z 5