Trnový císař

Cesta k trůnu vede temnotou - a jít po ní může jen ten, kdo nese vlastní temnotu jako zbroj. Svět je na pokraji zkázy a realita se hroutí. Konec všeho se nezadržitelně blíží. Přichází chvíle, na kterou jsem celý život čekal. Přichází moje chvíle. Postavím se před Stovku a přinutím je, aby mě poslouchali. Usednu na císařský trůn a nikdo, ať už živý nebo mrtvý, mi v tom nezabrání. Možná budu poslední císař co kdy vládl, ale hlavní věc je, že jím budu. Tohle je chvíle, kdy mě ti moudří mezi vámi opustí a kdy se ti zbožní obrátí k Bohu. Od cíle mě už dělí jen posledních pár kroků, bratři moji, a já ho hodlám dosáhnout. Nečekejte, že se zastavím, abych vám pomohl. Pokud jste chytří, utečte. Pokud máte duši, modlete se. Pokud máte odvahu, bojujte. Ale nechoďte za mnou. Protože moje cesta vede k věčnému zatracení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301824/big_trnovy-cisar-xhQ-301824.jpg 4.496

Roztříštěná říše 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Talpress

Emperor of Thorns, 2013

Kniha Trnový císař

Karcoolka2210

Mne asi celkom unikla pointa tejto trilógie, aj keď prvé dve knihy boli celkom dobré, v tejto som sa už miestami strácala. Pravdupovediac som sa nútila dopočúvať túto knihu a trvalo mi to niekoľko mesiacov, kým som sa dopracovala ku koncu. Takže celkovo hodnotím túto trilógiu ako veľmi rýchlo zabudnuteľnú. AJ

Jonny

Zas o trochu lépe napsané než předchozí díl.
Milá oddechová literatura. Nic víc, nic míň...

Na Jorga asi dřív či později zapomenu - zas až tak hluboký dojem na mě neudělal. Avšak, i tak byl čas strávený s Jorgem příjemný.

Karolína346

Jsem nešťastná z toho, že je tato úžasná série u konce. Stejně jako předchozí díly mě nezklamala, dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Napětí od první stránky až do poslední, vážně jsem si celou sérii zamilovala a přečtu si od autora více knih.

Etule
05.01.2020

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!
Bezprostředně po dočtení dnes v noci jsem si říkala, jestli autora mám nenávidět nebo milovat. Dospěla jsem k závěru, že to ukončil nejlépe, jak mohl. I kdyby knihy už neměly další pokračování, tak pokud by to zakončil "happy endem" totálně by to zazdilo celou sérii. Protože Jorg byl zmetek. Od začátku do konce, za což autorovi nezbývá než blahořečit. Mohl z něj postupem času udělat klaďase, který vyspěl atd. atd. Ale on to neudělal a za toho prostě musíte milovat. I když jsem si u některých pasáží říkala: "A hele, Jorg vyměkl." Tak vzápětí autor udělal něco, kdy moje srdce radostně poskočilo a já mohla vítězoslavně prohlásit, že ne. Že opravdu zůstal parchantem až do konce, což si myslím, že většina čtenářů na téhle sérii prostě miluje.
Jak je to s Mrtvým králem mi docvaklo někde v polovině knihy, takže v tomhle případě se překvapení nějak nekonalo, ale vůbec to nevadilo.
Chtěla jsem se vrhnout na další sérii, ale myslím, že si ještě chvíli ponechám vzpomínku na Jorga a jeho prachmizerné bratry, které prostě nelze nemilovat.

Anca136
28.09.2019

Skvělá série, ten konec mě teda dostal a nejspíš i trochu zklamal, ale na druhou stranu trn doslov to tak dokonale opodstatnil že se člověk ani nemůže zlobit. Rozhodně si celou serii někdy přečtu znovu. Celá serie mi vzala dech.

n.ezn.amy
20.06.2019

Skvělá trilogie dočtena. Jorg došel nakonec, aby se stal císařem. Za mě hodně překvapivý konec, ale ty netradiční závěry mají něco do sebe

Lenka.Vílka
26.02.2019

Konec? Co k němu dodat? Jenom to, že kvůli němu jsem ubrala hvězdu. Jinak stejně dobré jako předchozí díly a zakončení skvělé série. Doporučím knihu (a celou sérii) i tak dál? Jo.

cca
15.01.2019

Celkově skvělá série, druhý a třetí díl mě nicméně bavil mnohem víc než ten první. Zajímavé byly obě časové roviny ale příběhu ubralo na kvalitě, že identita Mrtvého krále byla prozrazená dávno před koncem (konkrétně v příběhu Chelly, když Jorgovi ve voze říká že Mrtvý král je mnohem mladší než on a tak dále...hodně lidem to potom dojde...), takže jsem byla zklamaná z konce, kde mě vlastně nic nepřekvapilo, myslela jsem totiž, že to autor tak nějak "prozradil" záměrně a bude nás na konci čekat nějaký šokující závěr, ale ono nic. Prozradí se "tajemný" král a pak pár stránek a konec. Kromě závěru to ale byl naprosto strhující příběh a podobně jako hodně lidí mě překvapuje že Roztříštěná říše není známější.