Dlouhé ticho

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V románech o Mercy Thompsonové, které se dostaly na první příčku seznamu bestsellerů New York Times, našla kojotí měňavkyně své místo ve vlkodlačí smečce. Když je však Mercyino pouto s jejím druhem a smečkou zlomeno, zjistí, co doopravdy znamená být sama… Poté, co je Mercy napadena a unesena ze svého teritoria, se ocitne ve spárech nejmocnějšího upíra na světě, který ji chce použít jako zbraň proti vlkodlačímu alfovi Adamovi a vládkyni upírů v Tri-Cities. Mercy se podaří uprchnout v kojotí podobě, ocitne se však jak bez peněz, tak bez šatů sama v srdci Evropy… Mercy, která nemůže kontaktovat Adama ani zbytek smečky, musí získat spojence a bojovat s nepřáteli a také si ujasnit, kdo je vlastně kdo. Znovu se probouzí starověké síly a Mercy musí jednat co nejchytřeji, aby nevyvolala válku jak mezi upíry a vlkodlaky, tak mezi vlkodlaky navzájem. A v srdci starodávného města Prahy se začínají zjevovat staří duchové…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347237/big_dlouhe-ticho-xq2-347237.jpg 4.5377
Série:

Mercedes Thompsonová 10.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Silence Fallen, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (68)

Kniha Dlouhé ticho

Heri76
26.08.2021

Tenhle díl mne mile překvapil. Změna malá, ale dostačující, aby mě série zase začala víc bavit. Autorka nesklouzla k nudě a víceméně si udržuje stabilní vyrovnanost příběhu. Líbí se mi posun děje do Evropy a vlastně mi přijde zajímavý přesun k nám do Prahy, i když příběh Golema mi přijde trochu odfláknutý, nicméně hodnotím, že si autorka nastudovala nejen pověst o něm, ale i dějiny odehrávající se v Evropě. Druhou světovou válku, okupaci a přizpůsobila jim postavy z Čech. Líbí se mi dvě souběžné (skoro) linie příběhu. Adamův a Mercyin. Je jen dobře, že pohled Adamův a jeho "vyprávění", které se objevilo již v přechozím díle se objevilo i zde, stejně jako jeho "souboje" s vlkem. Příběh to obohatilo a dodalo náhled na pocity vlkodlaka. Trochu mě zklamal vývoj situace kolem hlavního padoucha v Itálii a jeho následná změkčilost.
Baví mě nová postava, která se objevila v předešlém díle Aiden.

Luigi1
01.05.2021

To se čte samo až najednou zjistíte,že jste na konci knihy.


Astane
23.02.2021

Další výborná kniha z mé oblíbené série. Hodně se mi líbilo, že autorka zasadila děj do Prahy a měla jsem možnost přečíst si popis Prahy z pohledu cizince. Střídání pohledů ze strany Mercy a Adama knihu příjemně ozvláštnilo. A Golem mě pobavil. :) Příběh jsem opět přečetla jedním dechem.

kolacky
19.11.2020

Jojo, konec s "vy-víte-s-kým" byl skvělý! Souhlas s tím, že politiky bylo dost a stačilo. Praha, jó, Praha... jenom ten park se začarovanou polovičkou jsem v Josefově nenašla, to asi byla básnická licence.

maruschka
04.09.2020

Ty jo, smečka v Praze. A upíři :))). No a protože jsem retard, jdu listovat půlkou knížky zpět, abych si více užila situace s jistou postavou :).

Nel-ly
28.08.2020

Praha a Golem. Nečekané a milé překvapení. Vyprávění bylo tentokrát jiné a bylo to svěží. Bavilo mě to. Moc. Další epizoda seriálu o smečce byla opět super čtivá - i když s neodpustím postěžování, které mě prostě posledních pár knih trápí: Já bych fakt chtěla i nějaký příběh na pozadí, co pokračuje v rozvíjení postav.

Erlif
05.08.2020

Tato kniha byla po předchozí zase super... Tuším, že je to první knížka psaná celou dobu z pohledu Mercy a z pohledu Adama a nebylo to vůbec špatné. Víc prostoru bych řekla, že v knize dostal Adam a proč ne :) A nebyla by to Mercy, kdyby se nedostávala z jednoho průšvihu do druhého. Golem byl pro mě úsměvný... A Mercyina moc se stále rozvíjí a jsem zvědavá, kam až to autorka hodlá dotáhnout... Snad Mercy nedopadne jako "Anita Blake" :-)))
A klobouk dolů, jak se autorka popasovala s popisem Prahy a také s naší historií, bylo to milé a potěšující :)

učtenávčelka
19.07.2020

Tohle byl pro mě v sérii asi nejnudnější díl. Krom útěku a pár momentů s Adamem v Itálii mě knížka moc nebavila. Ale na to, že je 10. v sérii a v 6.díle byla svatba, tak dost dobrý výkon.
Jo a pak ještě ta perla, že si autorka vybrala Prahu a její okolí - docela čest. :)

1