Dlouhé ticho

V románech o Mercy Thompsonové, které se dostaly na první příčku seznamu bestsellerů New York Times, našla kojotí měňavkyně své místo ve vlkodlačí smečce. Když je však Mercyino pouto s jejím druhem a smečkou zlomeno, zjistí, co doopravdy znamená být sama… Poté, co je Mercy napadena a unesena ze svého teritoria, se ocitne ve spárech nejmocnějšího upíra na světě, který ji chce použít jako zbraň proti vlkodlačímu alfovi Adamovi a vládkyni upírů v Tri-Cities. Mercy se podaří uprchnout v kojotí podobě, ocitne se však jak bez peněz, tak bez šatů sama v srdci Evropy… Mercy, která nemůže kontaktovat Adama ani zbytek smečky, musí získat spojence a bojovat s nepřáteli a také si ujasnit, kdo je vlastně kdo. Znovu se probouzí starověké síly a Mercy musí jednat co nejchytřeji, aby nevyvolala válku jak mezi upíry a vlkodlaky, tak mezi vlkodlaky navzájem. A v srdci starodávného města Prahy se začínají zjevovat staří duchové…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347237/big_dlouhe-ticho-xq2-347237.jpg 4.5377

Mercedes Thompsonová 10.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Silence Fallen, 2017

Kniha Dlouhé ticho

Heri76
26.08.2021

Tenhle díl mne mile překvapil. Změna malá, ale dostačující, aby mě série zase začala víc bavit. Autorka nesklouzla k nudě a víceméně si udržuje stabilní vyrovnanost příběhu. Líbí se mi posun děje do Evropy a vlastně mi přijde zajímavý přesun k nám do Prahy, i když příběh Golema mi přijde trochu odfláknutý, nicméně hodnotím, že si autorka nastudovala nejen pověst o něm, ale i dějiny odehrávající se v Evropě. Druhou světovou válku, okupaci a přizpůsobila jim postavy z Čech. Líbí se mi dvě souběžné (skoro) linie příběhu. Adamův a Mercyin. Je jen dobře, že pohled Adamův a jeho "vyprávění", které se objevilo již v přechozím díle se objevilo i zde, stejně jako jeho "souboje" s vlkem. Příběh to obohatilo a dodalo náhled na pocity vlkodlaka. Trochu mě zklamal vývoj situace kolem hlavního padoucha v Itálii a jeho následná změkčilost.
Baví mě nová postava, která se objevila v předešlém díle Aiden.

Luigi1
01.05.2021

To se čte samo až najednou zjistíte,že jste na konci knihy.

Astane
23.02.2021

Další výborná kniha z mé oblíbené série. Hodně se mi líbilo, že autorka zasadila děj do Prahy a měla jsem možnost přečíst si popis Prahy z pohledu cizince. Střídání pohledů ze strany Mercy a Adama knihu příjemně ozvláštnilo. A Golem mě pobavil. :) Příběh jsem opět přečetla jedním dechem.

kolacky
19.11.2020

Jojo, konec s "vy-víte-s-kým" byl skvělý! Souhlas s tím, že politiky bylo dost a stačilo. Praha, jó, Praha... jenom ten park se začarovanou polovičkou jsem v Josefově nenašla, to asi byla básnická licence.

maruschka
04.09.2020

Ty jo, smečka v Praze. A upíři :))). No a protože jsem retard, jdu listovat půlkou knížky zpět, abych si více užila situace s jistou postavou :).

Nel-ly
28.08.2020

Praha a Golem. Nečekané a milé překvapení. Vyprávění bylo tentokrát jiné a bylo to svěží. Bavilo mě to. Moc. Další epizoda seriálu o smečce byla opět super čtivá - i když s neodpustím postěžování, které mě prostě posledních pár knih trápí: Já bych fakt chtěla i nějaký příběh na pozadí, co pokračuje v rozvíjení postav.

Erlif
05.08.2020

Tato kniha byla po předchozí zase super... Tuším, že je to první knížka psaná celou dobu z pohledu Mercy a z pohledu Adama a nebylo to vůbec špatné. Víc prostoru bych řekla, že v knize dostal Adam a proč ne :) A nebyla by to Mercy, kdyby se nedostávala z jednoho průšvihu do druhého. Golem byl pro mě úsměvný... A Mercyina moc se stále rozvíjí a jsem zvědavá, kam až to autorka hodlá dotáhnout... Snad Mercy nedopadne jako "Anita Blake" :-)))
A klobouk dolů, jak se autorka popasovala s popisem Prahy a také s naší historií, bylo to milé a potěšující :)

učtenávčelka
19.07.2020

Tohle byl pro mě v sérii asi nejnudnější díl. Krom útěku a pár momentů s Adamem v Itálii mě knížka moc nebavila. Ale na to, že je 10. v sérii a v 6.díle byla svatba, tak dost dobrý výkon.
Jo a pak ještě ta perla, že si autorka vybrala Prahu a její okolí - docela čest. :)