Trnový král

Když mu bylo devět, přísahal princ Honorous Jorg Ankrat pomstu vrahovi svojí matky a bratra - a taky svému otci za to, že on sám je nikdy nepomstil. V patnácti svoji přísahu naplnil. Teď je mu osmnáct a musí s mečem v ruce bránit to, co sám získal zradou. Proti jeho hradu vytáhla obrovská armáda a v jejím čele stojí muž, jehož sny a ambice se hravě vyrovnají těm Jorgovým. Mladý král ví, že čest mu blížící se bitvu nevyhraje. To ale ani nemá v plánu. Podařilo se mu najít a shromáždit několik artefaktů z dávných časů - někdo by mohl říct kouzel. V nadcházejícím střetnutí mohou vychýlit jazýčky vah v jeho prospěch. Otázkou ale zůstává za jakou cenu......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240093/big_trnovy-kral-4MV-240093.jpg 4.4119

Roztříštěná říše 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Talpress

King of Thorns, 2012

Kniha Trnový král

Jonny

Stále čtivé. Vyvíjející se charakter hrdiny je sympatický.

Nejvíc wtf byly rádoby filosofické úvahy kolem "dech beroucích hor".
Vůbec se mi nelíbí názvy jednotlivých oblastí světa, to jak jsou to vlastně současné názvy ale trochu zkomolené.

Karcoolka2210

Lawrence pokračuje v brutalite svojho hlavného hrdinu, aj keď v tejto časti odhalil aj jeho trochu lepšie stránky. Jorg je vskutku zaujímavá postava a nemôžem ho úplne zavrhnúť, keď sa v druhej časti o ňom dozvedáme, to čo sa dozvedáme. Som zvedavá ako si bude ďalej počínať a či dôjde svojho cieľa. Takisto situácia Miana-Katherine nie je uzavretá a ja osobne držím palce Miane. Záver ma riadne prekvapil, takže sa teším na ukončenie celého príbehu a počúvam ďalej. AJ

Karolína346

Málokdy se mi stává, že by byl druhý díl lepší něž první, ale toto byl jeden z těch případů. I přesto, že v knize byli části, kde se toho zas tolik nedělo, tak mě ani jedna nenudila . Doufám, že třetí díl bude stejně dobrý.

Etule
29.12.2019

Taky si vždycky, když Vám v nějaké knize umře oblíbenec řeknete, že už si v další knize nikoho neoblíbíte? A taky Vám to nikdy nevyjde? :D
Nicméně pokračování se mi opět líbilo. Doufám, že v dalším díle se dozvíme, jak Jorga našel Makin, když opustil hrad svého otce. Na scéně se objevuje nová postava v podobě Miana, která je tedy sympaťačka a k Jorgovi mi dost sedí, tak jsem zvědavá, jak to bude s nimi dál. :) Setkáváme se i s Jorgovou rodinou z matčiny strany, která je tedy taky vskutku zajímavá.
Musím říct, že mě závěr dost překvapil, chvíli jsem tak seděla a bavila se tím, jak bravurně to autor zakončil.
Třetí díl už mám rozečtený a zatím tedy taky super.

n.ezn.amy
19.01.2019

Výborné pokračování prvního dílu, Jorg zůstává pořád svůj nesmlouvavý, drsný a stále se svým černým humorem. Tahle série mě moc baví, jedna velká brutální akce, kdy za Jorgem zůstává hromada mrtvol. Doufám, že se více v dalším díle rozvine vztah s Miou.

cca
11.01.2019

Nestává se to často, ale druhý díl byl pro mě ještě lepší než ten první. Je to pravděpodobně tím, že z temného prince se zde stává o něco méně temný král, což umožňuje oblíbit si hlavní postavu o něco více než v předchozím díle, kde mi právě tohle chybělo. Zároveň ale Jorg stále zůstává tak trochu (hodně) zmetek a i to je v příběhu velmi zábavné. Příjemně mě překvapila Miana, která se zdá být zajímavou postavou, ještě uvidíme jak se vyvine. Zároveň by mě docela potěšilo kdybychom nadále byli ušetřeni Kateřiny, protože ji moc nemusím.

Braenn
24.03.2018

Malý Jorg nám stárne. Úspěšně se provraždil pubertou a teď, když je skoro plnoletý a zbavil se toho ke zlu navádějícího a našeptávajícího čaroděje, jeho krutost značně polevila. Opravdu. Teď už zabíjí jen ty, kteří mu stojí v cestě. Nebo by mohli stát. Nebo ho štvou. Nebo jsou bohužel ve směru těch, co splňují některý z výše uvedených bodů. Ale opravdu, teď už mu i věříme, že má svědomí.

Krom toho má také trůn a velmi silnou potřebu si ho udržet a rozmnožit. A o tom kniha je.

Krom výše zmíněného vývoje postavy dávám kladný bod za hlubší náhled do (velmi zajímavého) pozadí světa, za fakt, že to celé není o sezení na hradě, že se tam prolínají i linie z minulosti... a malý mínusový bodík za to, že je to tam samá magie a nadpřirozeno a kdo ví co. Ale jen malý.

Ta kniha je prostě zase zatraceně dobrá. Vyvíjí se. Směřuje. Kdo ví? Třeba budu mít ve třetím díle Jorga i trochu ráda!

Moltri
22.11.2017

Lawrence má stále spoustu překvapení a i když jsem v příběhu předpovídal některé věci, vůbec mi to nevadilo.
Ke konci mě trochu nudily části z Kateřinina deníku ale nebylo to tak zlé.