martin4950 martin4950 komentáře u knih

neskutečná sranda. Tempo je mnohem rychlejší než u lotra. Doporučuji v češtině, anglicky si přečtěte lotr.

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Je to Dostojevskij, k tomu nemá cenu nic dodávat, prostě paráda. Doporučuji

14.08.2022 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Ta dekadence je tužší než se zdá

14.05.2023 4 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Ano bobčinskij a dobčinskij nastoupí vystoupí se třemi haranty.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

člověk se k těmgle srandám musí vracet, bo ssu dost složitý. Ale jeder přečtení stojí za to, nekecám.

14.05.2023 5 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Boží pohádka/povídka.

25.11.2022 5 z 5

Lady Macbeth mcenského újezdu Lady Macbeth mcenského újezdu Nikolaj Semjonovič Leskov

Jojo Leskov je dobrej spisovatel. Doporučuji všem fanouškům legendárních ruských spisovatelů 19. století.

06.10.2022 5 z 5

Golet v údolí Golet v údolí Ivan Olbracht (p)

Very nice kniga. Ty ortodoxní židové nejsou tak nezajímavý. IAS je ta kniha fakt solidní

14.05.2023 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Ájina boží, svět perfektní. jOjO nice fantasy.

14.05.2023 5 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Nemám rád psychopatky a nejsem zženštilý duševně vadný Maur.

14.05.2023 3 z 5

Othello Othello William Shakespeare

Osobně se mi toto drama zdá jako komedie. Othello furt žvatlá nějaké nesmysly, kdykoliv kamkoliv přijde. Velmi jsem se nasmál, když své ženě dal šátek, který upletli v Africe z kůží panen, nebo když na ni řval něco o ohni a síře. Doporučuji tuto klasiku

14.08.2022 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

preferuji haška, ale ujde to ig. BriTSkej humor má svůj Schmrnz.

14.05.2023 3 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Levin je bourák, sice neumí střílet, ale doma má harém??

14.05.2023

Lužinova obrana / Pozvání na popravu Lužinova obrana / Pozvání na popravu Vladimir Nabokov

Lužina jsem si jakožto fanúšek šachů dosti užil a Popravu si ještě jednou přečtu až budu pod vlivem, bo to je slušná ptákovina.

25.11.2022 4 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka 1. díl Osudy dobrého vojáka Švejka 1. díl Jaroslav Hašek

Opravdu mi sedí tento druh yumoru. Překrásná komedie z období Rakousko-Uherska a těším se až si přečtu další díly.

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Suprový plot twisty.

25.11.2022 4 z 5

Vzkříšení Vzkříšení Lev Nikolajevič Tolstoj

Jojo, konečně dědek psal i o spodině společnosti, a to dosti pjenkně. Hezký pohled na soudní systém v Rasiji. Doufám, že v našich soudobých věznicích to vypadá trochu lepšejc

15.02.2024 5 z 5

Salome Salome Oscar Wilde

Doporučuji přečíst v angličtině, je to velká sranda. Rozhodně zkoukněte stejnomenou operu vod Strausse

15.02.2024

Salome Salome Oscar Wilde

Geniální námět, biblická tématika má svůj šarm. Doporučuji Straussovu stejnojmennou operu.

Radosti života Radosti života František Gellner

Nejsem žádný expert na poezii, většinu básní jsem nepochopil. Sbírky krásně ukazují bohémský způsob života a tehdejší dobu, proto tuto knihu doporučuji lidem, které tato témata zajímá, avšak pro běžné smrtelníky je toto dílo dosti nepochopitelné.

06.10.2022 3 z 5