martin4950 martin4950 komentáře u knih

Vzkříšení Vzkříšení Lev Nikolajevič Tolstoj

Jojo, konečně dědek psal i o spodině společnosti, a to dosti pjenkně. Hezký pohled na soudní systém v Rasiji. Doufám, že v našich soudobých věznicích to vypadá trochu lepšejc

15.02.2024 5 z 5

Faust Faust Johann Wolfgang Goethe

Ehm kdysi sem to četl, vůbec netuším o čom ten honvéd píše. Někdy si to musím přečíst v němčině hold. Hádám, že by se to mohlo líbit lidem, co chcou výzvu

15.02.2024

Salome Salome Oscar Wilde

Doporučuji přečíst v angličtině, je to velká sranda. Rozhodně zkoukněte stejnomenou operu vod Strausse

15.02.2024

Golet v údolí Golet v údolí Ivan Olbracht (p)

Very nice kniga. Ty ortodoxní židové nejsou tak nezajímavý. IAS je ta kniha fakt solidní

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

preferuji haška, ale ujde to ig. BriTSkej humor má svůj Schmrnz.

14.05.2023 3 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Ájina boží, svět perfektní. jOjO nice fantasy.

14.05.2023 5 z 5

neskutečná sranda. Tempo je mnohem rychlejší než u lotra. Doporučuji v češtině, anglicky si přečtěte lotr.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

člověk se k těmgle srandám musí vracet, bo ssu dost složitý. Ale jeder přečtení stojí za to, nekecám.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Ta dekadence je tužší než se zdá

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Levin je bourák, sice neumí střílet, ale doma má harém??

14.05.2023

Kdo nerozumí ten umí, kdo nerozumí ten umí.

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Ano bobčinskij a dobčinskij nastoupí vystoupí se třemi haranty.

Salambo Salambo Gustave Flaubert

Celkem sranda. Ten lovestory je tak ulítlej, až si to dokonce aj užívám. Jinak Kartágo supr ale mohli by přestat všichni hladovět, pro příště Flobere.

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Nemám rád psychopatky a nejsem zženštilý duševně vadný Maur.

14.05.2023 3 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Have you e'er erred ere? Nerozumím ani slovo, ale jistě v těch slovech bude nějaká souvislost, či co.

Dekameron humoru a satiry Dekameron humoru a satiry Jaroslav Hašek

Úžasné

Život Život kolektiv autorů

Suprově vám ukáže jak některé nezajímavé části biologie jsou vlastně zajímavé. Najdete zde buňku, vývoj rostlin a živočichů. Historii biologie a podobný srandy, doporučuji před maturitou nebo před přijímačkami.

Kavkazský zajatec Kavkazský zajatec Lev Nikolajevič Tolstoj

Super soubor, kerý vám ukáže trochu mladšího Tolstoje, než na kterého jsme zvyklí. Život statkáře a po dobrodružství prahnoucího vojáka na Kavkaze. Alláh není Alláh

04.03.2023

Hadži Murat Hadži Murat Lev Nikolajevič Tolstoj

Jojo Kavkaz je velmi zaujimavý. Moc se mi líbily pasáže o životě Murata a všední dny cara Mikuláše a Šamila.

04.03.2023 5 z 5

Lužinova obrana / Pozvání na popravu Lužinova obrana / Pozvání na popravu Vladimir Nabokov

Lužina jsem si jakožto fanúšek šachů dosti užil a Popravu si ještě jednou přečtu až budu pod vlivem, bo to je slušná ptákovina.

25.11.2022 4 z 5