martin4950 martin4950 komentáře u knih

Případ korneta Jelagina Případ korneta Jelagina Ivan Alexejevič Bunin

Supr povídka, bro

25.11.2022 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka 1. díl Osudy dobrého vojáka Švejka 1. díl Jaroslav Hašek

Opravdu mi sedí tento druh yumoru. Překrásná komedie z období Rakousko-Uherska a těším se až si přečtu další díly.

Hodina duše Hodina duše Marina Ivanovna Cvetajeva

Nechápu poesii, ale co tahle ženská píše je dosti fajné. Poprvé čtu poesii napsanou ženou a jsem mile překvapen. Doporučuji milovníkům ruské poesie.

Salome Salome Oscar Wilde

Geniální námět, biblická tématika má svůj šarm. Doporučuji Straussovu stejnojmennou operu.

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Suprový plot twisty.

25.11.2022 4 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Boží pohádka/povídka.

25.11.2022 5 z 5

Dvanáct křesel Dvanáct křesel Ilja Ilf (p)

Úžasná komedie

15.10.2022 5 z 5

Zapečetěný anděl Zapečetěný anděl Nikolaj Semjonovič Leskov

Kůlové povídky, stejně úžasné jako povídky Turgeněvova a tamtoho Čechovova. Doporučuji všem milovníkům povídek, které můžete vyprávět malejm i dospělejm děckám.

06.10.2022 5 z 5

Lady Macbeth mcenského újezdu Lady Macbeth mcenského újezdu Nikolaj Semjonovič Leskov

Jojo Leskov je dobrej spisovatel. Doporučuji všem fanouškům legendárních ruských spisovatelů 19. století.

06.10.2022 5 z 5

Slovo o pluku Majakovského Slovo o pluku Majakovského Vladimir Vladimirovič Majakovskij

Majakovskij byl obří pelikán, největší osobnost ruské poezie první poloviny 20. století. Fakt supr básně, doporučuji všem.

Radosti života Radosti života František Gellner

Nejsem žádný expert na poezii, většinu básní jsem nepochopil. Sbírky krásně ukazují bohémský způsob života a tehdejší dobu, proto tuto knihu doporučuji lidem, které tato témata zajímá, avšak pro běžné smrtelníky je toto dílo dosti nepochopitelné.

06.10.2022 3 z 5

Botanika Botanika Karel Kubát

Krásně popisuje vše, co k maturitě a do života potřebuji. Kdo by to byl čekal, že botanika může být zajímavá.

01.09.2022 5 z 5

Svědectví: paměti Dmitrije Šostakoviče Svědectví: paměti Dmitrije Šostakoviče Solomon Volkov

Každou chvíli se k této úžasné knize vracím a nacházím nové suprové detaily. Doporučuji všem fanouškům ruské hudby, nebo ruské umělecké kultury minulého století.

Zlá je naděje Zlá je naděje Guillaume Apollinaire

Miluji Apolinéra a tím pádem i tuto básnickou sbírku. Není to jednoduchá četba, ale s trochou vyhledávání se to dá vše pochopit. Má oblíbená báseň je Salome, neboť miluji tuto historickou postavu a pan francouz dovede krásně básničit. Doporučuji

Pásmo Pásmo Guillaume Apollinaire

Nádherná báseň, která vám představí prvopočátky avantgardy. České překlady jsou v pohodě a je to ideální maturitní četba.

Přehled středoškolské chemie Přehled středoškolské chemie Jiří Vacík

Občasně nesrozumitelné, ale zcela splní svůj účel.

01.09.2022 4 z 5

Biologie člověka pro gymnázia Biologie člověka pro gymnázia Ivan Novotný

Učebnice krásně vysvětluje všechno, co jste ve škole nepochopili.

14.08.2022

Infekční lékařství Infekční lékařství Jiří Beneš

Výborně zpracovaný můj nejoblíbenější obor.

14.08.2022 5 z 5

Biochemie: chemický pohled na biologický svět Biochemie: chemický pohled na biologický svět Milan Kodíček

Takto by měli být psány učebnice, ukázkový příklad perfekce. Doporučuji pro všechny chemiky

14.08.2022 5 z 5

Biochemie známá i neznámá Biochemie známá i neznámá Jozef Koštíř (p)

Pěkně napsané, ideální pro prolistovávání.

14.08.2022 4 z 5