Dekameron humoru a satiry

Dekameron humoru a satiry https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82446/dekameron-humoru-a-satiry-82446.jpg 4 30 5

dedek82
06.03.2023

některé pěkné a vedou k zamyšlení,ale některé jsem vůbec nepochopil o čem vlastně jsou

martin4950
04.03.2023 5 z 5

Úžasné

Palec-Kral-68
12.12.2019 5 z 5

Tento soubor Haškových povídek miluji. Líbí se mi více než Švejk. Povídky jsou mistrnou satirou. Vypovídají o paradoxech a zajímavostech z období Rakouska - Uherska. Lze z nich vycítit jaký byl Hašek člověk, např. jak uměl pozorovat lidi kolem sebe, jak se k nim choval, jak zachytil jejich povahy.

druzickaster
22.01.2017 5 z 5

Prostě Hašek :) Dobře sestavené povídky mistra, kniha se čte sama.

eraserhead
24.10.2012 4 z 5

První ze tří Haškových Dekameronů, vybírající z více než tisícovky jeho povídek prvních sto a snažící se nějak zmapovat a nastínit různé Haškovy polohy. Daří se to. Jsou tu povídky výborné, nadčasové, velmi humorné (naprosto výtečná "Podezřelý sud dědečka Chovance", "Nemravné kalendáře" nebo "Rady pro život", "Jak jsem se setkal s autorem svého nekrologu"), ale i trochu slabší (některé "cestopisné"). Jak již je u Haška, respektive jeho (povídkových, posmrtně vydaných) knih zvykem, četli jste-li již nějaké jeho povídky, na některé z nich zde určitě narazíte znovu. Ono to ale není na škodu, si je zase připoměnout, osvěžit, opět se u nich zasmát.