maroni maroni komentáře u knih

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Paní Tučková píše jazykem, který mě prostě baví, i když její příběhy předkládají čtenáři smutný, a děsivý zároveň, obraz české minulosti. Děkuji, že se nebojíte psát, ptáte se, hledáte, studujete a připomínáte. Příběh Gerty s ní žijete od prvních stránek až do poslední kapitoly, kde nejde neudržet slzu. O knize a jejích postavách budete ještě dlouho přemýšlet a zpracovávat všechny ty emoce, které vám autorka servíruje na každé stránce. Tuto krásně napsanou knihu doporučuji všem! 5*

15.12.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila, ačkoliv čtení to nebylo lehké. Podle skutečných událostí. Děkuji autorovi, že nám prostřednictvím své knihy zprostředkoval tuto zapomenutou a velmi smutnou událost z doby před koncem 2. světové války

30.08.2023 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Krásný příběh o žítkovských bohyních z prostředí Moravských Kopanic plný věcí, kterým můžete, ale nemusíte věřit. Opět založeno na příbězích skutečných pamětníků a událostí doby. Autorka nijak neslevila za svých kvalit. Doporučuji

25.01.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Kniha, kterou jsem čas od času musela vždy na chvíli odložit, protože příběhy a popsané situace byly zkrátka tak silné a skutečné, že bylo těžké pokračovat ve čtení. Ještě dlouho ve vás zůstane ta pachuť po 50. letech a všeho toho, co si dnes jen stěží dovedeme představit. Díky autorce mám jasnější povědomí o vztahu církve a státu v daném období. O Bílé Vodě a internačních klášterech jsem neměla příliš velké povědomí, ale díky paní Tučkové se toto výrazně změnilo a přivedlo mě to k její další knize Žítkovské bohyně. Všem doporučuji, jazyk autorky je čtivý a založený na skutečných příbězích pamětníků a míst.

25.01.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl za mě neztratil nic z kvalit dílu prvního. Paní autorka mě opět a zase dokázala bezvýhradně připoutat ke své knize tak, že jsem každý den spolu se svými hrdiny žila jejich osudy na pozadí bouřlivých historických událostí. Díky oběma knihám mám dnes alespoň rámcové povědomí o kraji, zvycích a jazyce zaniklých hornických osad. Smekám před pečlivostí a energií, kterou autorka vynaložila při své rešeršní práci. Příjemným bonusem je pak ještě obrazová příloha na konci knihy. Děkuji a už se moc těším až se s Barkou a její rodinou opět setkám ve 3. díle!

11.01.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Mornštajnová opět velmi čtivá, ale knihu jsem dočetla s rozporuplnými pocity.

07.01.2022 4 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Standard od Yrsy, spokojenost. Těším se, jak se bude dál vyvíjet vztah Freyji a Huldara

10.06.2020 3 z 5

Italské dvojhubky Italské dvojhubky Marta Kučíková

Marta Kučíková je prostě jednička a opět jsem se při čtení "Dvojhubek" neubránila širokému úsměvu na veřejnosti a dopravních prostředcích bez ohledu na to co si kdo myslí. Velmi laskavé a milé pohlazení po té naší české duši. Miluji Itálii a díky paní Martě teď zas o něco víc. Děkuji a pište dál!

21.11.2019 5 z 5

Skála Skála Peter May

Trvalo mi se trochu začíst a i tak jsem se knížkou spíš "prokousávala", takže nemůžu dát plný počet. Barvité popisy míst, počasí, zvyklostí, povah místních, kterými vás autor dokázal postavit přímo na ostrov a cítit ten silný vítr s vůní rašeliny, který se proháněl nad ostrovem Lewis, ale z detektivní zápletky bych taky asi čekala trochu víc. Díky Peterovi Mayovi za seznámení se s tradičním lovem guga a všem kolem toho. Výborně a detailně popsané a nastudovaná historie této tradice. Na další díly ale zatím chuť není.

22.10.2019 3 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Kniha se mi dostala do ruky na doporučení ostatních čtenářů a ačkoliv se nejednalo o nijak lehké čtení, je skvělé, že takovéto knihy existují. Zařadila bych všem do povinné četby! Z pohledu dnešního člověka je životní příběh Edity Krausové jen těžko uvěřitelný a člověk k takovéto knize těžko nenachází slova k hodnocení. Osobně ve mě asi nejvíce zůstala osoba a linka profesora Morgensterna (kromě samotné Edity). Jednoznačně 5*

22.10.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jak začnete číst, knihu už z ruky nedáte. Strhující příběh, který vám ještě několik dní po přečtení nedá spát. Za mě 5* a vřele doporučuji! Těším se na další knihy od autorky

16.05.2019 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Za knihu palec nahoru. Ackoliv mel Servaz o vrahovi jasno, ja temer do posledni stranky ne:)) Zajimavy konec a tesim se na dalsi dil

02.05.2019 4 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Moje první kniha od Ohlssonové. Napínavý příběh prokládaný výslechy členů vyšetřovacího týmu. Od momentu, kdy se začíná rozplétat příběh, se dala oběť matky pro syna na konci trochu očekávat, přesto měl příběh spád a já jsem s knihou spokojená. Těším se na další pokračování.

22.01.2019 4 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Nemuzu dat plny pocet, neb me pribeh hloubeji neoslovil. Nicméně prostředí Islandu a pocasi dokázala Yrsa popsat tak, ze mi opravdu byla místy zima:)) Tesim na dalsi pokracovani a vyvoj vztahu Huldara, Erly a Freyi.

08.01.2019 3 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Po přečtení Hadrového panáka jsem už na Loutkáře neměla nijak zvláštní chuť, ale rozhodla jsem se dát Coleovi ještě jednu šanci a s pomocí dua Baxterová-Edmunds (+ Rouche, který byl Baxterové důstojným protějškem) to dokázal! Kniha bavila a konec naznačil 3.díl

19.09.2018 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

První "neholeovský" Nesbø (když nepočítám audioknihu Lovci hlav) a autor neubral nic ze svých kvalit. Harry mi nechyběl a knihu jsem si hodně užila. Sonnyho si zamilujete

05.09.2018 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Super, doporucuji

25.03.2018 4 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Další skvělý počin J. Deavera, kniha bavila :)

31.01.2017 4 z 5

Pavel Srniček - Vlastními slovy Pavel Srniček - Vlastními slovy Pavel Srniček

PAVEL is a GEORDIE!! Osobní zpověď vynikajícího českého brankáře a člověka. Mám mezi svými oblíbenými kousky.

28.06.2016 5 z 5