Pavel Srniček - Vlastními slovy

Pavel Srniček byl borec. Borec v nejlepším smyslu slova. Jako kluk vyrůstal ve velmi složitých sociálních podmínkách, ale možná právě těžké chvíle z dětství z něj udělaly silného a férového chlapa. V noci pomáhal mamince s dojením krav, spal v jedné posteli se svými sourozenci, nosil oblečení po sestrách, aby se stal jedním z nejuznávanějších fotbalových brankářů v Anglii i na světě. V Newcastlu překonával každý rok nedůvěru trenéra. Vždycky se zapřel, tvrdě dřel a nenechal si nic líbit, aby ukázal, že on je pravým mužem pro branku hrdého klubu. Vyznával ve všech směrech férový přístup od sebe i od druhých. Když dal své slovo, vždy platilo. Fanoušci Pavla Srnička milovali. V Newcastlu se stal jedním z nich. Nikdy nezapomněl, odkud se vydal do světa velkého fotbalu. Zůstal skromný a otevřený. I proto na něho příznivci Magpies nedají dopustit. Pokaždé se s fanoušky zastavil, povídal si s nimi, podepisoval se a hrával s nimi i fotbal. V Newcastlu navždy budou říkat Pavel Srniček je Geordie, jak se říká místním, kteří žijí v oblasti kolem řeky Tyne. Pro české fanoušky zůstane hrdinou, který nic nevypustil a současně mu na tváři neustále hrál lehký úsměv. Ctil spravedlnost, bojoval za svůj tým a všude zanechal výraznou stopu. Ať už v národním týmu, v italské Brescii nebo portugalském Beira Mar. Svou nevyčerpatelnou energii přenesl i do trenérského života. Připravoval brankáře ve Spartě a jeho nasazení bylo ohromující. Jak hrál, tak i trénoval. Naplno. Srničkovo obrovské srdce tlouklo pro fotbal, ale nejvíc pro dceru Vendy a syna Maxe, jimž daroval život. Ten jeho skončil nečekaně brzy, ve věku 47 let. Svůj silný životní příběh shrnul ve velice otevřené a upřímné autobiografii, kterou stihl vydat jen pár dnů před svým odchodem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299687/pavel-srnicek-vlastnimi-slovy-yY4-299687.jpg 4.322
Biografie a memoáry, Osobní rozvoj a styl, Sport
Vydáno, Rukopis

Pavel is a Geordie, 2015

Kniha Pavel Srniček - Vlastními slovy

Honza89
23.04.2019

V mém pomyslném žebříčku jde o nejlepší autobiografii ze sportovního prostředí. Příběh Pavla Srníčka je enormně silný a měl by být sportovně i lidsky inspirací pro mladé naděje.

gabreta
18.03.2017

Skvělá kniha výborného brankáře, který to v životě rozhodně neměl lehké. Jeho životní příběh, který už bohužel nebude mít žádné pokračování je pro mě velkou inspirací. 90%

n.ezn.amy
16.03.2017

Pavel is Gordie, upřímná zpověď fotbalisty, který jeden z mála měl mozek a byl to slušný člověk.

ManželéMannovi
19.01.2017

Na knihu jsem se těšil, ale bohužel mě vůbec nezaujala. Měl jsem problém ji dočíst. 50%

Mann

kilometr
13.12.2016

Výborná kniha,která mapuje život našeho bývalého reprezentačního brankáře.I když neprožil kariéru tak,jak si představoval,tak mu přízeň fanoušků Newcastle United to ostatní vynahradila měrou vrchovatou.85%.

MildeZ
01.08.2016

Upřímná zpověď skromného člověka a výborného brankáře! Pro fanoušky hry s kulatým míčem povinnost a pro ostatní obohacující, jakbysmet ;-) Pro mě až k neuvěření, jak si PAV dokázal získat fanoušky/obyvatele Newcastlu a vrýt se tak hluboko do jejich srdcí.

maroni
28.06.2016

PAVEL is a GEORDIE!! Osobní zpověď vynikajícího českého brankáře a člověka. Mám mezi svými oblíbenými kousky.

fotbal

Autoři knihy