Italské dvojhubky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Proč si italští šviháci plní své letité sny v jakémkoli věku? Proč zbytečně neremcají? Proč by Ital nikdy nepozřel margarín? Proč i v nejmenší vesnici bývá stejný počet barů a kadeřnictví? Jak lze vyzrát na pech vysoko v horách? A proč jsou všechny Italky po jednom kafi zkušenými psycholožkami manželských vztahů? Co asi dělá, podle českého přísloví, správný Ital každou středu? Jak se elegantně zbavit dotěry? Co ve skutečnosti znamená být nevěrná až za hrob? Čím si typický Ital hýčká svoji drahou ženu? V čem tkví tajemství jejich precizně uklizených domovů – a jak Italky zvládají být i při tom fofru stále upravené a elegantní? Proč netloustnou, i když se cpou pizzou o půlnoci? Jak se cítí Češky a Slovenky provdané za své italské muže? Proč má Ital laskavé srdce? A proč jste důležití právě VY? O dalších lehkostech a nelehkostech žití v podhorském italském maloměstě, viděných nejen ze zpovědní kasy hokynářského krámku, vypráví autorka, žijící v těchto končinách téměř patnáct let, opět s jemným vtipem a nadhledem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390710/big_italske-dvojhubky-1e9-390710.jpg 4148
Nahrávám...

Komentáře (47)

Kniha Italské dvojhubky

Renike
23. února

Druhý díl opět nezklamal. Občas jsem si i nahlas zasmála. Časem sáhnu i pro další části série.

SirenKa
18.11.2022

Krásné, vtipné, citlivé, lehké nikoliv blboučké, čtení, u kterého jsem se smála nahlas. Ne pořád, ale takový je život. Autorka má smysl pro humor a s nadhledem popisuje každodenní maličkosti, lidi, které často přehlížíme, jako bychom byli "ostrovy samy pro sebe".


joanb
23.07.2022

Zase super čtení, ikdyž jednohubky byly malinko lepší. Ale je to stále láska! Lehké čtení pro rozzáření dne a vykouzlení úsměvu na tváři.

gladya
19.07.2022

Milá oddechovka, četla jsem na pláži v Itálii, na to byla ideální.

_Michelle_
06.07.2022

Balzám pro duši, který se neomrzí. Čtení plné humoru, nadhledu a života.

Nočnípták
27.06.2022

Moc pěkná oddychovka. Když z plánovaných pěti let života v Itálii je nakonec let patnáct. Vtipně a zajímavě popisovaný rozdíl mezi mentalitou Čechů a Italů.

martinkaLLL
20.02.2022

Milé čtení. Neprohýbala jsem se smíchy, ale koutky mi občas cukaly. Je to kniha, na kterou časem asi zapomenu.

Nuttelka
30.01.2022

(Audiokniha)
Tento díl se mi líbil o chlup víc, moc jsem si poslech užila... Opět vtipné, milé, dojemné a leccos i poučné... Závěrečné kapitoly mě dostaly, jak moc pravdy je zde uvedeno, opravdu moc krásné :-)
Interpretace Lucie Juřičkové je skvělá, sedne do těchto knih jak "prdel na hrnec".

1