Italské dvojhubky

Italské dvojhubky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390710/bmid_italske-dvojhubky-1e9-390710.jpg 4 161 51

Italské postřehy série

Proč si italští šviháci plní své letité sny v jakémkoli věku? Proč zbytečně neremcají? Proč by Ital nikdy nepozřel margarín? Proč i v nejmenší vesnici bývá stejný počet barů a kadeřnictví? Jak lze vyzrát na pech vysoko v horách? A proč jsou všechny Italky po jednom kafi zkušenými psycholožkami manželských vztahů? Co asi dělá, podle českého přísloví, správný Ital každou středu? Jak se elegantně zbavit dotěry? Co ve skutečnosti znamená být nevěrná až za hrob? Čím si typický Ital hýčká svoji drahou ženu? V čem tkví tajemství jejich precizně uklizených domovů – a jak Italky zvládají být i při tom fofru stále upravené a elegantní? Proč netloustnou, i když se cpou pizzou o půlnoci? Jak se cítí Češky a Slovenky provdané za své italské muže? Proč má Ital laskavé srdce? A proč jste důležití právě VY? O dalších lehkostech a nelehkostech žití v podhorském italském maloměstě, viděných nejen ze zpovědní kasy hokynářského krámku, vypráví autorka, žijící v těchto končinách téměř patnáct let, opět s jemným vtipem a nadhledem.... celý text

Cher
Cher
31.01.2024 4 z 5

Výborná oddychovka, pobavila jsem se.

Fčelička
Fčelička
14.01.2024 5 z 5

Kniha plná "člověčiny". Laskavý humor a nadhled. Kolik z těch situací známe z vlastního života... jen si mnohdy neumíme najít ten správný pohled a lehkost bytí!! Výborná kniha pro správní nálady.

marketa7
marketa7
07.01.2024 3 z 5

Příjemná oddychovka.

alnahu
alnahu
04.10.2023 4 z 5

I druhý díl se mi líbil a pobavil mě.Autorka krásně s humorem a nadhledem,popsala né zrovna lehký život v podhůří severoitalských Dolomit.Tam následovala svého manžela,s představou,že se vydává do slunné Itálie .
Ovšem skutečnost byla jiná a že ze slíbených pěti let,zde s rodinou v těchto drsných podmínkách strávila let patnáct.
Za mě lehké, vtipné ,odpočinkové čtení.

Renike
Renike
23.02.2023 5 z 5

Druhý díl opět nezklamal. Občas jsem si i nahlas zasmála. Časem sáhnu i pro další části série.

SirenKa
SirenKa
18.11.2022 5 z 5

Krásné, vtipné, citlivé, lehké nikoliv blboučké, čtení, u kterého jsem se smála nahlas. Ne pořád, ale takový je život. Autorka má smysl pro humor a s nadhledem popisuje každodenní maličkosti, lidi, které často přehlížíme, jako bychom byli "ostrovy samy pro sebe".

joanb
joanb
23.07.2022 5 z 5

Zase super čtení, ikdyž jednohubky byly malinko lepší. Ale je to stále láska! Lehké čtení pro rozzáření dne a vykouzlení úsměvu na tváři.

gladya
gladya
19.07.2022 4 z 5

Milá oddechovka, četla jsem na pláži v Itálii, na to byla ideální.

_Michelle_
_Michelle_
06.07.2022 5 z 5

Balzám pro duši, který se neomrzí. Čtení plné humoru, nadhledu a života.

Nočnípták
Nočnípták
27.06.2022 3 z 5

Moc pěkná oddychovka. Když z plánovaných pěti let života v Itálii je nakonec let patnáct. Vtipně a zajímavě popisovaný rozdíl mezi mentalitou Čechů a Italů.

martinkaLLL
martinkaLLL
20.02.2022 3 z 5

Milé čtení. Neprohýbala jsem se smíchy, ale koutky mi občas cukaly. Je to kniha, na kterou časem asi zapomenu.

Nuttelka
Nuttelka
30.01.2022 5 z 5

(Audiokniha)
Tento díl se mi líbil o chlup víc, moc jsem si poslech užila... Opět vtipné, milé, dojemné a leccos i poučné... Závěrečné kapitoly mě dostaly, jak moc pravdy je zde uvedeno, opravdu moc krásné :-)
Interpretace Lucie Juřičkové je skvělá, sedne do těchto knih jak "prdel na hrnec".

lucifess
lucifess
28.01.2022 5 z 5

Knihu jsem vdechla. Přesně to, co jsem od knihy očekávala po autorčiných jednohubkách. Itálie jako taková je mi hodně blízká, taková moje srdcovka a tak tedy nelze nepodlehnout. Italská nátura je fakt specifická a v kontrastu s naší českou vznikají opravdu zajímavé a vtipné situace.

NannyOgg24
NannyOgg24
23.01.2022 4 z 5

Oddychové čtení, humorné a zajímavé postřehy ze života Češky v Itálii.

lagina
lagina
15.01.2022 4 z 5

Dlouhou dobu jsem měla krizi, u knížek se nesoustředila. Jednohubky bylo přesně to, co jsem potřebovala

DeniseMarini
DeniseMarini
06.10.2021 4 z 5

Souhlasím s některými komentáři níže a jednu hvězdičku bych lehce ubrala za trochu "vážnější" čtení :-). Ale i tak moc fajn čtení.

Lu200
Lu200
29.09.2021 5 z 5

Moc milé čtení, se správným humorem a přístupem k životu. Kéž by bylo takových optimistických a pohodových lidí více na světě.

oskli
oskli
31.08.2021 4 z 5

Dvojhubky už byly o něco vlažnější než Jednohubky, které mě totálně nadchly. Ale přesto hodnotím jako milé pohlazení, které ze stránek předává velkou lásku k životu i lidem. Je to taková ta knížka na chvíle, kdy není chuť na těžké čtení, ale chcete se jen nechat pohladit u hrnku kafe. To Marta prostě umí.

JancaMia
JancaMia
19.05.2021 4 z 5

Humorné chuťovky z itálie , z knihy dýchá pohoda

tami1
tami1
18.12.2020 4 z 5

Z knihy na vás dýchne dobrá nálada a chuť italských specialit. Také autorčina nezdolná síla a její optimizmus. Malinko mi vadily opakující se postřehy z prvního dílu, ale není jich mnoho. Pohodová knížka pro dobrou náladu.

humor pro ženy

2017  80%Italské jednohubky