Italské dvojhubky

Proč si italští šviháci plní své letité sny v jakémkoli věku? Proč zbytečně neremcají? Proč by Ital nikdy nepozřel margarín? Proč i v nejmenší vesnici bývá stejný počet barů a kadeřnictví? Jak lze vyzrát na pech vysoko v horách? A proč jsou všechny Italky po jednom kafi zkušenými psycholožkami manželských vztahů? Co asi dělá, podle českého přísloví, správný Ital každou středu? Jak se elegantně zbavit dotěry? Co ve skutečnosti znamená být nevěrná až za hrob? Čím si typický Ital hýčká svoji drahou ženu? V čem tkví tajemství jejich precizně uklizených domovů – a jak Italky zvládají být i při tom fofru stále upravené a elegantní? Proč netloustnou, i když se cpou pizzou o půlnoci? Jak se cítí Češky a Slovenky provdané za své italské muže? Proč má Ital laskavé srdce? A proč jste důležití právě VY? O dalších lehkostech a nelehkostech žití v podhorském italském maloměstě, viděných nejen ze zpovědní kasy hokynářského krámku, vypráví autorka, žijící v těchto končinách téměř patnáct let, opět s jemným vtipem a nadhledem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390710/big_italske-dvojhubky-1e9-390710.jpg 4.1106

Kniha Italské dvojhubky

lagina

Dlouhou dobu jsem měla krizi, u knížek se nesoustředila. Jednohubky bylo přesně to, co jsem potřebovala

DeniseMarini
06.10.2021

Souhlasím s některými komentáři níže a jednu hvězdičku bych lehce ubrala za trochu "vážnější" čtení :-). Ale i tak moc fajn čtení.

Lu200
29.09.2021

Moc milé čtení, se správným humorem a přístupem k životu. Kéž by bylo takových optimistických a pohodových lidí více na světě.

oskli
31.08.2021

Dvojhubky už byly o něco vlažnější než Jednohubky, které mě totálně nadchly. Ale přesto hodnotím jako milé pohlazení, které ze stránek předává velkou lásku k životu i lidem. Je to taková ta knížka na chvíle, kdy není chuť na těžké čtení, ale chcete se jen nechat pohladit u hrnku kafe. To Marta prostě umí.

JancaMia
19.05.2021

Humorné chuťovky z itálie , z knihy dýchá pohoda

tami1
18.12.2020

Z knihy na vás dýchne dobrá nálada a chuť italských specialit. Také autorčina nezdolná síla a její optimizmus. Malinko mi vadily opakující se postřehy z prvního dílu, ale není jich mnoho. Pohodová knížka pro dobrou náladu.

Dagmar58
28.05.2020

Pohodová knížka a postřehy autorky ze života v Itálii, fajn čtení.

janasim
25.03.2020

Opět čtení, které nezklame. Kniha je napsaná přesně tím stylem, který potřebuju, abych se něco dozvěděla a zároveň nenudila. Příhody autorky mě snad dokonce bavily víc i než v jednohubkách. Po vizuální stránce je knížka též velmi povedená.