Marluksa Marluksa komentáře u knih

Temné cesty Temné cesty Chevy Stevens (p)

Prvotní nadšení, kdy se pořád něco dělo a odložit knihu se jevilo jako nemožné,
vystřídalo pozdější zklamání.
Byla to jízda udržující čtenáře neustálém v napětí. Tedy "první část".

Nešťastné "kapitolování" mi sebralo čtecí elán.
Chvílemi jako by snad autorka neměla plán, kam hrdiny knihy posune (předvídatelné momenty, totožné osudy).
Možná až moc zbytečných detailů (zvlášť při bloudění ženských postav krajinou). Sem tam zbytečná omáčka.

Za mě tedy asi "nejslabší" autorčina kniha.

14.01.2022 3 z 5

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

No...
Okamžiky napětí střídaly nudné pasáže. Průměrný příběh, který nezklame, ale ani nijak extra nepotěší. Slovní zásoba slušná, styl příjemně překvapí. Zbytečné omáčky naštěstí poskrovnu. Každopádně tohle určitě není nezapomenutelná kniha.

28.12.2020 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

No... Tak trochu zklamání. Předvídatelnost v podstatě už od začátku. Mnoho omáčky i řečnických otázek. Jednoduchý příběh, který by dopadl stejně i kdyby měl o sto stran méně.
Myslím, že svou prvotinou (Za zavřenými dveřmi) nastavila autorka laťku hodně vysoko a je otázkou, zda ji překoná. V případě této knihy určitě ne.
Každopádně se jdu pustit do další knihy (Přiveď mě zpátky) a uvidíme.
Máte-li rádi mírné napětí, lehce zamotaný příběh a nekonečné množství úvah, pak je to kniha právě pro vás.
Vyznavačům skutečných emocí, šokujících událostí, hlubokých příběhů a bravurních popisů tohle asi nedoporučím.
Za mě s přivřeným okem 3*** maximálně 4****

17.11.2020 3 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

WOW!! Něco tak naprosto dokonale zamotaného jsem už dlouho nečetla. Na prvotinu naprosto famózní!! Jízda na horské dráze na druhou. Ač neodložitelná kniha, louskala jsem ji po dávkách, ať si ji víc užiju. Dokážu si představit, že tohle dílo někdo zfilmuje, páč to by byla panečku podívaná. Autorku určitě zařazuju na seznam svých oblíbenců a těším se na další knihu.
Ve zkratce: emoce, propletenec osudů, sílící a uvadající napětí, nedočkavost, dokonalé dialogy, nenásilný text - vše autorkou dávkováno postupně. Ze začátku jsem se úplně ztrácela, přesně tak, jak autorka chtěla. Hotové bludiště. Ale pak... každý další odstavec a stránka... blíž k rozuzlení. A tohle rozuzlení nikdy nebylo poslední. Tedy až na konci knihy.
Miluju tahle emotivní a svým způsobem šokující díla. Ostatně jako každý milovník thrillerů.
Rozhodně doporučuju!!

11.11.2020 5 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Retrospektiva nemám v knize moc v oblibě, ovšem v téhle mi to vůbec nevadilo.
Se zaujetím dychtivého čtenáře jsem doslova hltala každou větu. Metaforické procesy, slovní zásoba, jednoduchost a přesto čtivost, neodložitelnost, žádná zbytečná omáčka, prostě dokonalost.
Film jsem zatím neviděla, ale knihu můžu určitě doporučit. Dost mi připomínala knihu Mysterium tremendum, ta se mi taky moc líbila.
5*****

06.09.2020 5 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

To jako vážně??
Obrovské zklamání! Tentokrát stačilo prvních 47 stran, abych knihu odložila. Naprosto plytké, klišovité, vulgární, začátečnické, omáčkové, opakující se výrazy, nic nedějící se,...
Postrádám čtivé dialogy a sem tam nějakou tu metaforu. Postrádám více slovních hrátek, které čtenáře donutí pokračovat. Postrádám ty grády, které by měla erotická kniha mít - vzrušovat a tajit dech. Postrádám neodložitelnost.
Určitě to nebude špatnou konstelací hvězd, páč svůj nejoblíbenější žánr vždy dočítám do konce.
Tohle vážně psala autorka Sirény?!? Anděla?!?
Měla-li by takovým způsobem pokračovat, tak ať raději přestane psát.

04.09.2020 1 z 5

Anděl Anděl Tiffany Reisz

Druhá "Reiszovka" v pořadí. A opět velká spokojenost. Detaily popsány naprosto nenásilně, nevulgárně a neotřepaně, a přesto si přijde čtenář na své. Líbí se mi celkové téma a pojetí - církev versus S&M. Velmi jemné boření mýtů, chytlavé, žádná zbytečná omáčka a skvělé dialogy. Rozhodně doporučuji všem příznivcům erotické literatury.

16.08.2020 5 z 5

Můj tajný život Můj tajný život Lucie Hříšná

Konečně dočteno.
Trvalo to neúměrně dlouho, což ale nesouvisí s obsahem knihy.
Obálka je naprosto ďábelsky božská!
Líbí se mi styl a určitá strohost, která čtenáře neunudí, a zároveň se tak dozví vše, co potřebuje, aniž by byl zaplácán zbytečnou omáčkou.
Kniha neurazí, spíše zásadně rozvíří fantazii.
Žena je tvor zvědavý, a myslím, že pokračování třeba ve formě deníku by bylo trefou do černého, páč stále visí ve vzduchu stovky otázek, které stud halí do oparu zapomnění.
Samotnou by mě zajímalo, jak - ale opravdu upřímně!!!!! - nahlíží čtenář/čtenářka na to, čím si Lucie Hříšná kořenila život.
Nejedna z nás jí totiž může "zdravě závidět."

PS: Pánové by přečtení dostali rozkazem!
PPS: Prudéři nečtěte a vůbec nekomentujte, páč víme jak to je, huba plná keců, zděšený výraz a pohoršení (tak šup šup ke zpovědi), ale v koutku duše byste s autorkou okamžitě měnili.
Vřele doporučuji!!

25.04.2020 4 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Gilly Macmillanová opět nezklamala a každý milovník thrillerů by měl mít všechny čtyři (u nás vydané) autorčiny knihy v knihovně.
Zajímavý příběh, propracovaný děj, dokonalá slovní zásoba, emoční křivka v neustálém napětí, chuť přečíst vše na jeden zátah a přitom si vychutnat každičké slovo...
Právem má kniha nálepku "Světový bestseller"
Vřele doporučuji. ;-)

17.01.2020 5 z 5

Sbírka motýlů Sbírka motýlů Viktorie Besó

No... První polovina knihy doslova "čpěla" prvotinou. Neobratné věty a často se opakující výrazy mě od čtení hodně odrazovaly. Pak se ale něco stalo, jakoby autorka při psaní pomalu dozrávala a věty i odstavce dostávaly smysl. Některé erotické pasáže mě velmi mile překvapily, kupodivu málo tak známých pikantních klišé. Bylo fajn, vcítit se na pár okamžiků do role hlavní hrdinky.
Je to taková odlehčená erotická povídka seskládaná ze životních zkušeností (tedy dle mého názoru) do deseti kapitol.
Nenadchne ani neurazí, nezklame ani nešokuje, ale určitě to není nezapomenutelné dílo. Na můj vkus jednoduchá červená knihovna, přesto rázná, stručná a zajímavá. Žádná zbytečná omáčka a poměrně málo dialogů.

16.10.2019 3 z 5

Autogram pro vraha Autogram pro vraha Veronika Černucká

Dokonalý propletenec!!.
Opět to má grády a ten správný říz. Tohle se nedá číst rychle, tohle si musíte vychutnávat pomalu, sousto po soustu. Líbí se mi ta "blbost" Vyskočila kontra chytrost Tary! Tentokrát je čtenář vtažen i do zákulisí obvyklého bojiště mezi autory a redaktory.
"Sladké kakao a Jindřiška" mi byly první, ale také poslední indicií. Místy jsem se úplně ztratila a musela se vrátit o pár stránek zpět, abych zase naskočila zpátky do rozjetého vlaku a pochopila všechny postavy, kdo, kde, s kým, kdy, jak, proč... Prostě mě to Verčo, vůbec nenapadlo. Jsi dobrá!!!
Doporučuji všem milovníkům poctivých detektivek, aneb česká Agatha Christie zase úřaduje! ;-)

08.10.2019 5 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

Tak tohle je perla! Nic pro puritány, ale skvostně napsaná - tak trochu erotická - kniha.
Dokonalými metaforickými procesy autorka vskutku nešetřila. Čtenář, je v této knize morálního dilematu bezezbytku zbaven. Hlavní hrdinka, učitelka posedlá čtrnáctiletými chlapci, chápe instituci manželství - svého, či jakéhokoli jiného - čistě ekonomicky. Při výuce literatury si nenápadným způsobem tříbí názory studentů a vybírá svůj potencionální cíl.
Za výřečnost, stylistickou obratnost, námět, motiv, téma nemůžu jinak než 5*****
Cituji: "Vzrušení a bolest se dělí o určité spínače na ovládací desce centrální nervové soustavy."
"Absence orgasmu navozovaného partnerem je hotovou živnou půdou pro duševní sklíčenost."
PS: Tampu prostě musíte mít!

01.10.2019 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Vskutku nic pro slabé povahy! Jedinečná, emotivní, surová a šokující. Přesně tak, jak jsem očekávala. V případě této knihy mileráda oželím absenci dialogů, protože samotné vyprávění je naprosto fascinující. Nemám nic, co bych vytkla. Přesně tak má podle mě vypadat správný příběh - kdy čtenář nevychází z úžasu a je autorem neustále držen v napětí.
Má chuť plakat, litovat hlavní postavu, být zděšen i překvapen. Je pln emocí. Žádná zbytečná omáčka a všechno do sebe hezky zapadá. Vřele tohle dílo doporučuji, troufáte-li si.

29.09.2019 5 z 5

Vyvrhel Vyvrhel Gilly Macmillan

???? Možná moc témat najednou?
Začátek mě doslova pohltil, střed knihy udržoval v napětí, chvílemi štval, nudil a překvapoval, ale závěr se zase rozcházel s mým prvotním názorem na knihu. Nevryla se mi pod kůži tak, jako prvotina "Spálená obloha". Některé pasáže jsou dokonale vyvážené, jiným se "proporce deformují". Příběh sám o sobě není špatný, řekla bych že neustále aktuální téma, přesto mě kniha nijak zásadně nenadchla. Pointa předvídatelná, ovšem mnohá rozuzlení jsou do sebe perfektně napasována. Prostě velmi polemizovatelné dílko. Možná je chvílemi tak nudná, až lehce přehlédneme její dokonalost. ????

20.09.2019 4 z 5

Národní třída Národní třída Jaroslav Rudiš

???? Velmi zvláštní dílko ????Afirmace za afirmací, v takzvaném "českém pojetí" - za mě tedy podstatně použitější než afirmace od Louise Hay ???? Trošku mi vadí neustálé opakování určitých vět a výrazů, což ovšem kompenzuje skvělý humor. Není to kniha, ze které bych si sedla na zadek - čili nezapomenutelná - ale určitě nevšedně čtenáře pobaví.
Je to úplně jiný žánr, než který obvykle čtu, ale byla jsem i přes prapodivný autorův styl milé překvapena. S klidným svědomím říkám: "Jděte do ní'' ????????

12.09.2019 4 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Není špatná, ale ani úplně dokonalá. Občas jsem se v příběhu ztrácela, občas nadšením hltala každé slovo. Příběh sám o sobě není vůbec špatný jen možná chvílemi trochu překombinovaný. Nemám ráda časové prolínání kapitol, což mi zbytečně komplikovalo čtení. Každopádně i tak můžu s klidným svědomím doporučit.

21.08.2019 4 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Emocemi nabitá, čtivá, neuvěřitelná, dobře propracovaná, bez hluchých míst, prostě dokonalá.

16.08.2019 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Tohle mě tak strašně nebavilo.
Pro někoho literární skvost, pro mě chaos a nuda. Žádné odstavce, což na knize nesnáším a dialogy aby čtenář pohledal. Ještě že má tak málo stran.

08.08.2019 1 z 5

Siréna Siréna Tiffany Reisz

Třetí "erotická bestovka" v pořadí.
1) Tampa
2) King
3) Siréna.
Jsem z knihy nadšená. Autorka si vskutku dala záležet na detailech, aniž by kniha působila vulgárně. Dialogy čtenáře zajisté uchvátí svou hravostí a promyšleností. Skvělý příběh, žádná zbytečná omáčka, živelnost, emoce, nejednou vám při čtení projede tělem vlna vzrušení. Kniha má vše, co by měla správná erotická beletrie mít. Minimum klišé - a když, pak ve formě kterou samým napětím lehce přehlédnete. Rozhodně doporučuji!!

05.08.2019 5 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Ze začátku zavládlo nadšení. Na prvotinu super!! Velmi dobrá slovní zásoba, valná stylistika, žádná zbytečná omáčka.
ALE...
Čím hlouběji jsem se do příběhu nořila, tím mi přišlo všechno moc zdlouhavé, opakující se, chvílemi až nudné, naivní a hloupé. Kdyby měla kniha o 50 stran méně, vůbec by to nebylo na škodu. Není špatná, ale nic, co by ve mně zanechalo znatelnou stopu. Jakoby autorce v druhé půlce docházely nápady a jen tak nechala postavy proplétat se příběhem.
4**** a to jen z důvodu velmi příjemného úvodu versus prvotina.

20.07.2019 4 z 5