Temné cesty

Již po desetiletí řádí kolem hlavní silnice městečka Cold Creek vrah, který útočí na ženy. Svérázná teenagerka Hailey miluje přírodu a díky svému otci v ní umí i přežít. Nyní je Hailey sirotek a žije u příbuzných, kde jí policista Vaughn dělá ze života peklo. Hailey se rozhodne utéct do hor a lesů Britské Kolumbie, ale místní obyvatelé se začnou domnívat, že se stala nejnovější obětí silničního vraha. O rok později se Beth Chevalier obrátí život vzhůru nohama. Její sestra Amber byla zavražděna, a tak Beth přijíždí do Cold Creek zjistit, co přesně se jí stalo. Čím víc se ale blíží pravdě, tím víc ohrožuje sebe samotnou a postupně odhaluje, proč Hailey utekla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483756/big_temne-cesty-ra5-483756.jpg 3.420

Kniha Temné cesty

MamaKnihomolka

V městě Cold Creek Highway je silnice, která je už po mnoho let pro mladé slečny velmi nebezpečná. Když se ztratí, zanedlouho se najde mrtvá nebo se nenajde vůbec.
Kniha je rozdělena na čtyři části. V první se mladá Hailey musí vypořádat s novým životem – životem bez otce, který ji zemřel. S životem u své tety, malým bratrancem a Vaughnem – přítelem své tety, přísným policejním seržantem s podivným chováním. A když se Hailey dozví nemilé informace o něm, musí jednat... A rychle.
V druhé části se do Cold Creek Highway z důvodů předchozích událostí dostane mladá Beth a sama poznává místní obyvatele a speciálně jeden ji často leze do cesty a vyvolává v ní velmi nepříjemné pocity. Seznamuje se i se všemi událostmi, které se v posledních letech v městečku přihodily a pomalu začíná litovat toho, že se rozhodla zůstat.
Ve třetí části se střídají kapitoly s Hailey a Beth. Příběh se začíná splétat a postupně rozmotávat.
•••
Přiznám se, že mi trvalo knihu přečíst déle než si zaslouží. Četla se velmi dobře a v každé kapitole se něco děje. Vůbec jsem nečekala takovýto příběh a to jak ho autorka pojala se mi líbilo. Její inspirací, jak jsem se dočetla na konci, byla Dálnice slz, na které zmizelo mnoho dívek a případy nebyly pořádně objasněny.
•••
Za mě docela svižný a povedený thriller plný kliček, odvahy a akce.

lucky_ideas

Přiznám se, že knihy o osobním rozvoji mě primárně nelákají, ale čas od času si nějakou přečtu.

Tato knížečka obsahuje sedmnáct kapitolek o tom, jak být šťastnější. Autor si dal opravdu záležet se svou interpretací, ale jak to tak bývá, se všemi jeho názory se neztotožňuji, ale tak to má být, protože každý má na věci jiný úhel pohledu.

Některé názory a myšlenkové pochody mi zcela sedly a ráda jsem si je utvrdila.

Co mě na knize celkem vytáčelo bylo neustálé zmiňování stoicismu, co mě naopak potěšilo byly smajlíci na konci kapitol.

Myslím si, že každý si z knihy "vytáhne" to, s čím souhlasí a co v dané chvíli potřebuje. Pro milovníky knih s tématikou osobního rozvoje určitě skvělá volba.

lucky_ideas

Temné cesty poskytovaly skutečný obraz divočiny, který mě opravdu bavil. Kniha obsahuje poměrně drsné popisy, které mi nevadily, ba naopak mám ráda, když je tento typ literatury takto okořeněn.
Samozřejmě, někdy při čtení se dostavil pocit, že kniha je moc dlouhá, nebylo to způsobeno tím, že by nebyla čtivá, ale spíš to byl můj osobní pocit, který chtěl už to velké odhalení.

Autorka píše velice atraktivně, takže čtivost knize opravdu nechybí.
O napětí a zvraty nebylo nouze a konec byl skvělý.

Marluksa

Prvotní nadšení, kdy se pořád něco dělo a odložit knihu se jevilo jako nemožné,
vystřídalo pozdější zklamání.
Byla to jízda udržující čtenáře neustálém v napětí. Tedy "první část".

Nešťastné "kapitolování" mi sebralo čtecí elán.
Chvílemi jako by snad autorka neměla plán, kam hrdiny knihy posune (předvídatelné momenty, totožné osudy).
Možná až moc zbytečných detailů (zvlášť při bloudění ženských postav krajinou). Sem tam zbytečná omáčka.

Za mě tedy asi "nejslabší" autorčina kniha.

Zatoulana
31.12.2021

Tato kniha byla pro mě premiérou v thriller žánru. Byla napínavá a čtivá a zapůsobila na mě.
Bavilo mě to jen jsem si při čtení musela dávat pauzy abych to vstřebala. Autorky drsné popisy mrtvol byli poměrně silný kafe. Příběh se převážně točil kolem zmizelé Hailey a byl opravdu mrazivým. Chvílemi to bylo trochu zdlouhavé a natažené. Celkem mě bavilo s hlavní hrdinkou pátrat po vrahovi protože mám od mala ráda kriminálky. Tahle kniha byla skvělá a autorce se moc povedla. Opravdu mi vyrazila dech. Do budoucna si určitě ráda sem tam přečtu takovouhle knihu ale asi to nebudu úplně vyhledávat. Bylo to na mě opravdu silné kafe a par nocí jsem kvůli tomu nespala takže to pro me bude spis jen taková třešnička.
Ovšem věřím že milovníkům tohoto žánru se tato kniha bude určitě líbit.
4/5

Charmedka
29.12.2021

Já jsem lehce na rozpacích, asi jsem čekala něco maličko jiného. Čekala jsem nebezpečnou silnici, mrtvé dívky a hon na vraha. Kolem sinice se příběh samozřejmě svým způsobem točí, ale primárně jde o Hailey a její zmizení. Příběh je zkrátka jiný, než jsem myslela. Navíc kvůli věku hlavní postavy mi přišlo, že se jedná spíše o čtení pro mladší, nebo minimálně jako young adult bych knihu označila. Zas na druhou stranu je ale fakt, že autorka se vůbec nebojí krvavých a velmi podrobných drastických popisů mrtvol.

Ronnie Sparks
28.12.2021

Thriller to je opravdu mrazivý, ale dle mého názoru moc zdlouhavý. Jedná se o jednoduchou zápletku, které by stačilo 300 stran. Sem tam mě kniha nudila, ale díky tomu, že jsem byla zvědavá, kdo zabíjel, tak jsem knihu musela dočíst.
Líbí se mi moc, že se autorka inspirovala skutečným místem, a to kanadskou dálnicí slz. Více v celé recenzi.

kacenacte
28.12.2021

Ze začátku to bylo skvělé, prolog mě totiž vážně nadchl a bavil mě, ale nakonec to bylo oproti jiné knížce od autorky (Nenechám tě odejít) docela zklamání. Nechápejte mě špatně, není to špatná knížka, ale pro mě je prostě průměrná. Od toho prologu už klesalo moje nadšení a to i přestože hlavní postavy jsou fajn (Vlk si zaslouží nějaké zvláštní ocenění!) a námět je skutečně dobrý. Našlo se i pár momentů, kdy jsem byla napjatá, ale nestačilo to. Nečetlo se to ani rychle, ani pomalu. Bylo to na mě moc natahováné. Možná jsem také čekala něco trochu jiného. Romantické linky mi tam nepřišly vyloženě zbytečné, ale docela nacpané „jen aby tam byly“ a rychlé a celkově působily zvláštně. Sice jsem neodhadla jak to dopadne, ale vlastně mi to bylo celkem jedno a rozhodně jsem nebyla nadšená tak, jak bych chtěla být. Přišlo mi, že se autorka až moc snažila dostat nás tam, kde nás chtěla mít. Bylo to spíš na škodu než k užitku (mě to celkem otravovalo) a všem co tohle četli asi muselo být jasné, že to nebude tak jednoduché, když nás k tomu autorka tak moc vedla. Epilog mi tam neseděl, ale to může být způsobené jen mým vnímáním světa. Podtrženo sečteno, nelituji, že jsem si to přečetla, ale vím, že znovu to číst nebudu. Nijak zvlášť mě to neobohatilo ani nezasáhlo. Nebyl to můj šálek kávy, ale pokud vás to láká, zkuste to!