Marluksa Marluksa komentáře u knih

Až moc blízko Až moc blízko Eleanor Moran

Na můj vkus zbytečně rozevláté a zdlouhavé

24.08.2018 3 z 5

To mi zaplatíš To mi zaplatíš Lisa Jackson

Dala jsem jí 128 stran. O 28 víc, než běžně knize dám - než ji z nudy odložím nebo nadšením neodložím dokud nedočtu. A tentokrát autorka zklamala. Chaos, nuda, spousta omáčky,... Teď a tehdy... Moc postav na můj vkus, žádná husí kůže při čtení, žádná emoce,... Prostě nic. Škoda.

18.08.2018 2 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Tak tohle je něco!!

16.08.2018 5 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Jsem za půlkou, ale víc už nedám. Zbaběle to vzdávám, protože jsem čekala podstatně víc. Sem tam mě zaujala nějaká ta moudra, ale samotný příběh i styl, jakým je psaný je pro mě dosti podivný. Nezajímavý, chaotický a zmatený. Zatím to nejhorší, co jsem od Coelha četla. Nehodnotím, protože není co. Možná se k ní jednou vrátím. :/

31.07.2018

Šéf Šéf Vi Keeland

Příjemně překvapila.

23.07.2018 5 z 5

Když Anna zmizela Když Anna zmizela Alex Lake

Mám z ní smíšené pocity.

18.07.2018 3 z 5

Bioenergetika – terapie duše pomocí práce s tělem Bioenergetika – terapie duše pomocí práce s tělem Alexander Lowen

Zapůjčená a během dvou dnů přelouskaná.

12.07.2018 5 z 5

Dívka na sněhu Dívka na sněhu Danya Kukafka

Obálka famózní, slovní zásoba autorky taktéž, metaforické výrazy a přirovnání překvapivé, ovšem styl psaní na můj vkus velmi chaotický a samotný příběh taky nijak zvlášť nezaujal. S čistým svědomím nemůžu doporučit.

12.07.2018 3 z 5

Bez milosti Bez milosti Lisa Jackson

Ze začátku zavládlo naprosté

07.07.2018 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Velmi příjemné překvapení!! ;-) Žádná hluchá místa, žádná zbytečná omáčka, napětí, emoce, super námět, nečekaná pointa, prostě paráda. Autorky s pseudonymem Live Constantine si připisuji na seznam oblíbených autorů. Tohle se opravdu povedlo! Na debut, pecka! Doporučuji.

04.06.2018 5 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

A já se tak moc těšila. Čekala jsem typickou Vieweghovinu, solidní a čtivý příběh plný emocí, legrace, ironie a cynismu. Plný slz a kruté reality podané autorovým ostrovtipem. ;-) Opak byl ale pravdou. Kniha mě úplně rozsekala. Buď je to špatnou konstelací hvězd nebo tohle dílko nestojí za víc jak 2**. Prakticky něco o ničem. Vulgarismy mi v knihách nevadí, ale tady mi doslova zavazely, obtěžovaly mě a narušovaly čtecí proces. Ani jeden příběh nezaujal a rozhodně si nemyslím, že by se autor tímto dílkem probouzel znovu k životu a vracel se k původnímu lákavému stylu psaní. Po tomhle přemýšlím, jestli u mě bude mít autor ještě někdy šanci. :/
PS: Reklamní povyk kolem knihy mi připadá přehnaný, přihlédnu-li k obsahu knihy.

29.04.2018 2 z 5

Co Alice neřekla Co Alice neřekla T. A. Cotterell

Tahle kráska je pro mě obrovským zklamáním.

12.04.2018 3 z 5

Tři hodiny v ZOO Tři hodiny v ZOO Gin Phillips

Potenciál, který zřejmě cítilo nakladatelství, neopětuji.

20.03.2018 3 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Část knihy jsem četla se zaujetím.

16.03.2018 3 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Maličká a nenápadná,... 96 stran... Tak nějak nechápu, čím si vysloužila post mezi povinnou četbou (jako mnohé ostatní na seznamu). :/ Mě prostě přijde tohle čtení moc... "složité", jak obsahem, tak historismy i celkovou formou a stylem příběhu. Klasika prostě není nic pro mne.

14.03.2018 3 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Slupla jsem ji jako malinu a už teď pachtím po dalším pokračování (které doufám jednou bude). :-D
Faktem je, že mě začátek trošičku mátl, hlavně některé postavy, ale pak...
Minier prostě opět nezklamal!!! Rozhodně doporučuji začít pěkně popořadě, měl-li by někdo zájem se do Minierovek pustit. Takže MRÁZ; KRUH a TMA, to jen abyste byli více v obraze.

13.03.2018 5 z 5

Osudné rozhodnutí Osudné rozhodnutí Jilliane Hoffman

Já vám nevím.

01.03.2018 3 z 5

Až mě uloží do země Až mě uloží do země Peter Robinson

Dala jsem jí 150 stran, ale pak už jsem nahodile přeskakovala. I přes brilantní popisy na začátku (za což uděluji 3***), mě celkově zklamala. Nijak mě nevtáhla do děje, nešokovala, emočně nerozladila, nerozplakala ani nevyděsila. Prostě nic, což je špatně. Asi bych ji nedoporučila k přečtení.

21.02.2018 3 z 5

Chrastění kostí Chrastění kostí Fiona Cummins

Faktem je, že jsem občas přeskočila pár odstavečků. ;-)
...psychopat mnohem děsivější než Hanibal Lecter...

10.02.2018 4 z 5