Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život přehled

Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384056/bmid_pruvodce-pro-vysoce-citlive-lidi-ja-QDD-384056.jpg 4 113 113

Vnímáte citlivěji než ostatní emoce a nálady jiných lidí? Unavuje vás mnoho vjemů a vzruchů? Potřebujete být občas úplně sami? Jste náchylní k vyčerpání a smyslovému přetížení? Reagujete často negativně na světlo, zvuky či vůně? Snášíte špatně velké skupiny lidí nebo nečekané změny? Pak nejspíš patříte mezi vysoce citlivé lidi, stejně jako asi pětina všech lidí. Život s vysokou citlivostí je náročný, ale může vám přinést i řadu výhod. V této knize naleznete mnoho praktických tipů, cenných rad a technik, díky nimž se naučíte zvládat výzvy spojené s citlivostí, stanete se silnějšími a zároveň si v životě udržíte soucit a empatii. Zjistíte, jak se vysoká citlivost odráží na vašem zdraví, v partnerských vztazích, pracovních kolektivech i při výchově dětí, a dozvíte se, jak v těchto oblastech s citlivostí co nejlépe zacházet. Získáte schopnosti, které vás ochrání před citovým zraněním, stresem či vyhořením, a začnete vnímat svou citlivost jako dar, kterým ve skutečnosti je. Sama autorka je citlivou osobností a jako psychiatrička se nevyhýbá ani alternativnějším přístupům. S její pomocí porozumíte svým „potížím“ a uvědomíte si možná poprvé důležitou skutečnost: To, co prožíváte, je normální! Knížka je určena nejen vysoce citlivým lidem, ale také jejich rodičům, partnerům, učitelům či terapeutům.... celý text

Literatura světová Osobní rozvoj a styl Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Grada
Originální název:

The Empath's Survival Guide: Life Strategies for Sensitive People , 2017


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (30)

LittleAndy
05.01.2024 3 z 5

Sprievodca mi ponúkol skvelý náhľad do problematiky vysokej citlivosti a umožnil mi lepšie pochopiť fungovanie takéhoto človeka v rôznych scenároch. Veľa informácií pre mňa nebolo nových, no našli sa aj také, ktoré spojili moje predchádzajúce vedomosti a obohatili ma.
Navrhované praktiky a cvičenia však išli mimo mňa. Zdali sa mi príliš banálne a naivné. Neraz som sa nad nimi pousmial či pokrútil hlavou. A pasáže s opisom nadprirodzených schopností autorka snáď ani nemôže myslieť vážne. Tie som miestami preskakoval.
Kniha teda poskytuje charakteristiku vysoko citlivých ľudí, ktorí vďaka tomu lepšie dokážu porozumieť samým sebe, no neprináša relevantné riešenia, ako sa s týmto darom (?!) vyrovnať.

Kautokeino
04.01.2024 5 z 5

Když jsem se začetl, nestačil jsem se divit... netušil jsem, že někdo napsal knihu o mě:)


DragonflyT
23.06.2023 2 z 5

Autorka sice ví o čem mluví/píše, ale reálně neříká nic nového. Celková podstata je zde však vystižena dobře. Řešení autorka vidí ve spirituální sféře, meditaci, afirmacích atd., což není způsob, který by mě vyhovoval.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (2. - 15. července)

02.07.2018


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život v seznamech

v Právě čtených20x
v Přečtených166x
ve Čtenářské výzvě9x
v Doporučených4x
v Knihotéce109x
v Chystám se číst208x
v Chci si koupit68x
v dalších seznamech1x

Štítky knihy

příručky emoce, pocity rozvoj osobnosti, osobní rozvoj mezilidské vztahy hypersenzitivita, přecitlivělost psychická odolnost

Autorovy další knížky

Judith Orloff
americká, 1951
2018  72%Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život
2020  81%365 tipů pro vysoce citlivé lidi: Jak se cítit dobře po celý rok
2020  90%Deník pro vysoce citlivé lidi