Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život

Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život obálka knihy
Mé hodnocení:

Vnímáte citlivěji než ostatní emoce a nálady jiných lidí? Unavuje vás mnoho vjemů a vzruchů? Potřebujete být občas úplně sami? Jste náchylní k vyčerpání a smyslovému přetížení? Reagujete často negativně na světlo, zvuky či vůně? Snášíte špatně velké skupiny lidí nebo nečekané změny? Pak nejspíš patříte mezi vysoce citlivé lidi, stejně jako asi pětina všech lidí. Život s vysokou citlivostí je náročný, ale může vám přinést i řadu výhod. V této knize naleznete mnoho praktických tipů, cenných rad a technik, díky nimž se naučíte zvládat výzvy spojené s citlivostí, stanete se silnějšími a zároveň si v životě udržíte soucit a empatii. Zjistíte, jak se vysoká citlivost odráží na vašem zdraví, v partnerských vztazích, pracovních kolektivech i při výchově dětí, a dozvíte se, jak v těchto oblastech s citlivostí co nejlépe zacházet. Získáte schopnosti, které vás ochrání před citovým zraněním, stresem či vyhořením, a začnete vnímat svou citlivost jako dar, kterým ve skutečnosti je. Sama autorka je citlivou osobností a jako psychiatrička se nevyhýbá ani alternativnějším přístupům. S její pomocí porozumíte svým „potížím“ a uvědomíte si možná poprvé důležitou skutečnost: To, co prožíváte, je normální! Knížka je určena nejen vysoce citlivým lidem, ale také jejich rodičům, partnerům, učitelům či terapeutům....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384056/pruvodce-pro-vysoce-citlive-lidi-ja-QDD-384056.jpg 3.767
Literatura světová, Osobní rozvoj a styl, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Grada

The Empath's Survival Guide: Life Strategies for Sensitive People, 2017

Kniha Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život

LiLinka

Měla jsem od knihy přehnané očekávání a to bohužel nebylo naplněno. Některé myšlenky jsou zajímavé, ale ve většině případů je to opakování buď zbytečností nebo ezo keců. Američanům možná může otevřít oči ve smyslu slow living apod., ale pro mě nic převratného.

klara.franta

Kniha není určená vůbec pro mě, jak jsem poznala již na několika prvních stranách. Nemám kolem sebe ani lidi, kteří by odpovídali charakteristice vysoce citlivých lidí a proto jsem neměla ani motivaci knihu dočíst.

lacinq
18.10.2020

Trochu americké, většina rad je zjednodušených, ale je to přeci jen kniha a ne sezení s terapeutem, tak to některým lidem může na začátek pomoct. Upřímně jsem ráda, že nejsem cílová skupina, protože být vysoce citlivý člověk v takové míře, jak autorka popisuje (a sama je), je dle mého neštěstí. Dřív se těmhle lidem říkalo "přecitlivělí" a opravdu jim není co závidět. Ale pár rad si v knize najdou i "normální" a citliví lidé (bez extrému). Oceňuju zejména popis jednotlivých typů lidí, kterým se vyhnout a když to nejde, jak se proti nim bránit (narcista, manipulátor, cholerik atd).

Květinka008
24.09.2020

Ke knize bych řekla asi tolik, že za chvíli budeme mít knihy pro lidi hnědooké, pro lidi s větším zadkem a pro lidi s odstávajícíma ušima. A každý dostane nakonec vlastně úplně stejné rady jak relaxovat, jak být v pohodě se svým okolím a jak se zdravě stravovat. Nic objevného a nic jiného pro přecitlivělé, jen to z nich dělá "něco extra" / exoty (záleží na úhlu pohledu). Přečtení nebyla ztráta času, našla jsem tam zajímavé myšlenky, ale jak říkám - velmi všeobecné ke zdravému způsobu života a běžné psychohygieně.

Widow Embalmer
19.09.2020odpad!

Neskutečná hromada kakání, která mi nestojí ani za to, abych svou averzi podpořil néjakými argumenty.

Rochelka
04.08.2020

Kniha mi velice pomohla v životě.

Zania
29.03.2020

Kniha je psaná spíše pro někoho, kdo se zajímá o psychologii. Pár rad jsem si vzala, líbila se mi část hlavně o dětech a jak k nim přistupovat. Jinak jsem přeskakovala na to, co mě zajímá.

Eva2424
22.03.2020

Nesedl mi autorčin instatní americký vyjadřovací styl, neustálé líčení jejích vlastních prožitků a přehnaná esoteričnost. Přínosem naopak bylo shrnutí vlastností a chování charakteristických pro "citlivky".