Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život

Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384056/bmid_pruvodce-pro-vysoce-citlive-lidi-ja-QDD-384056.jpg 4 113 30

Vnímáte citlivěji než ostatní emoce a nálady jiných lidí? Unavuje vás mnoho vjemů a vzruchů? Potřebujete být občas úplně sami? Jste náchylní k vyčerpání a smyslovému přetížení? Reagujete často negativně na světlo, zvuky či vůně? Snášíte špatně velké skupiny lidí nebo nečekané změny? Pak nejspíš patříte mezi vysoce citlivé lidi, stejně jako asi pětina všech lidí. Život s vysokou citlivostí je náročný, ale může vám přinést i řadu výhod. V této knize naleznete mnoho praktických tipů, cenných rad a technik, díky nimž se naučíte zvládat výzvy spojené s citlivostí, stanete se silnějšími a zároveň si v životě udržíte soucit a empatii. Zjistíte, jak se vysoká citlivost odráží na vašem zdraví, v partnerských vztazích, pracovních kolektivech i při výchově dětí, a dozvíte se, jak v těchto oblastech s citlivostí co nejlépe zacházet. Získáte schopnosti, které vás ochrání před citovým zraněním, stresem či vyhořením, a začnete vnímat svou citlivost jako dar, kterým ve skutečnosti je. Sama autorka je citlivou osobností a jako psychiatrička se nevyhýbá ani alternativnějším přístupům. S její pomocí porozumíte svým „potížím“ a uvědomíte si možná poprvé důležitou skutečnost: To, co prožíváte, je normální! Knížka je určena nejen vysoce citlivým lidem, ale také jejich rodičům, partnerům, učitelům či terapeutům.... celý text

Literatura světová Osobní rozvoj a styl Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Grada

The Empath's Survival Guide: Life Strategies for Sensitive People , 2017

Ďumbierka
23.02.2020 4 z 5

Knižka sa mi páčila. Tak nejak ma to k nej ťahalo a nakoniec som si ju kúpila. Či mi pomohla, to môžem zhodnotiť až neskôr, ale aspoň môžem nejaké rady a veci z knihy skúsiť. Ja som otvorená novým veciam. Vo viacerých veciach a témach v knihe som sa našla. Ak vás táto téma hypersenzitívnych ľudí zaujíma, láka, alebo ste vysoko citliví, či možno len zvedaví, tak môžte po nej siahnuť. Kniha však rieši témy prepojené s východnou aj západnou medicínou. Zároveň sa v knihe autorka venuje veciam, ktoré sú tak trochu prepojené s ezoterikou a nevníma všetko tak pragmaticky :) ako možno väčšina lekárov, tak aby ste s tým počítali.

Mira7
02.02.2020 5 z 5

Mile a čtivě psaná knížka. Část se sice prolíná s knihami o psychologii, ale to ani jinak nejde. V tomto případě je kniha uceleně zaměřená na určitou skupinu lidí a velmi dobře vystihuje podstatu tématu. Autorka přidává vlastní zkušenosti, díky čemuž celý text působí velmi procítěně.

Tichaholka
17.09.2019 odpad!

Kniha ma neoslovila, na každej stránke sa opakovalo to isté, akoby autorka nevedela čo už má písať, tak sa neustále opakovala, len menila slovosled. I keď pár viet a citátov z knihy boli naozaj motivačné.

baru_h
25.08.2019 5 z 5

Kniha je opravdu přínosná, nejen díky praktickým a užitečným radám do života, ale protože ji nepsala žena, která vám rozumí. Mluví ze své praxe jako psychoterapeutka, ale i za sebe samotnou jako vysoce citlivou bytost.
Knihu můžu jen a jen doporučit.

Bustedka
15.06.2019 4 z 5

Nejkrásnější citát v knize: "Planeta nepotřebuje víc úspěšných lidí. Planeta zoufale potřebuje mírotvorce, léčitele, obnovitele, vypravěče a láskyplné osobnosti. Potřebuje, aby lidé žili dobře. Potřebuje osobnosti, které mají morální odvahu zapojit se do boje o to, aby byl náš svět obyvatelný a humánní, přičemž tyto vlastnosti mají jen málo co do činění s úspěchem v tom smyslu, jak je definován v naší kultuře."

Kniha je dobrá. Ne excelentní, ale dobrá. Nemusím sice fráze typu "jste jedineční", ani nejsem znalec čaker a proudící energie, ale to vůbec nevadí. Pokud patříte mezi citlivé, rady dostanete. Já cílovka nebyla. Chtěla jsem se jen seznámit se světem, ve kterém žijí moji blízcí. A to se myslím povedlo.

horkosladka
11.02.2019

"Vysoce citliví lidé bývají cílem narcistů. Proč? Protože jsou citliví, pozorní, nevinní, možná až naivně důvěřiví, navíc nemají obvyklý systém ochrany jako ostatní lidé, takže z nich narcisté mohou snadno ždímat energii. Je těžké uvěřit, že narcisté nejsou schopní empatie, která je pro citlivé osoby naprostou samozřejmostí a součástí vnímání světa. Vysoce citliví lidé jsou soucitní a očekávají, že takoví budou i všichni ostatní, a proto dělají chybu, když se snaží získat si narcisty láskou. Je mi líto, ale musím říct, že to nemůže fungovat. Je to, jako byste od bezcitného člověka očekávali, že ví, jak milovat."

nicoolka25
10.01.2019 5 z 5

Kniha je velmi dobře psaná

Jana_Hlus
30.10.2018 3 z 5

Tato kniha mi přinesla spoustu odpovědí na otázky, které jsem si podvědomě kladla a nenecházela odpovědi. Dneska už vím, proč občas cítím to, co cítím. Kniha je napsaná srozumitelně i pro laika, velmi oceňuji seznámení se základními meditacemi a shrnutím důležitých bodů, jak by se měl citlivý člověk "chránit". Ale zaznamenala jsem, že se kniha na několika místech opakuje, na druhou stranu - opakování matka moudrosti:-). (4/6)

barush89
17.10.2018 3 z 5

Zajímavé čtení, jen přemýšlím, zda jsem se po přečtení knihy nestala ještě citlivější, protože mi autorka poukázala na pár drobností, kterých bych si asi normálně nevšimla. Nicméně radí - relativně hodně "spirituálně" jak se s citlivostí poprat pomocí meditace a afirmací. Čekala jsem trochu něco jiného.

Marluksa
16.08.2018 4 z 5

Velmi zajímavá a poučná

příručky emoce, pocity rozvoj osobnosti, osobní rozvoj mezilidské vztahy hypersenzitivita, přecitlivělost psychická odolnost

Judith Orloff
americká, 1951
2018  72%Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život
2020  80%365 tipů pro vysoce citlivé lidi: Jak se cítit dobře po celý rok
2020  90%Deník pro vysoce citlivé lidi

Kniha Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život je v