Marluksa Marluksa komentáře u knih

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Musím říct, že mi velmi dlouho trvalo, než jsem se začetla. Dle mého názoru patří tohle dílo mezi "nejslabší" které S. J. Bolton napsala. Závěr mě hodně překvapil. Možná mi vadilo i sem tam trochu té zbytečné omáčky. Řekla bych, že měla autorka při psaní nějaké méně pozitivní období. Každopádně i tak se moc těším na její další knihu. :-)

13.06.2017 4 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Coben opět nezklamal!! Nemám jedinou výtku.

03.06.2017 5 z 5

Spisovatel jako povolání Spisovatel jako povolání Haruki Murakami

Jsem velmi mile překvapena obsahem knihy :-)
Žádná pravidla, žádné tvůrčí psaní, jen strohé rady jak psát "od srdce" a pro svou potěchu. Něco na tom je. ;-)
"Ze všeho nejdůležitější je mít dobré čtenáře. Jakékoliv ceny, medaile ani příznivé kritiky nemají prakticky význam v porovnání se čtenářem, který věnuje své peníze na nákup mé knihy."

26.05.2017 5 z 5

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Agnès Martin-Lugand prostě nezklame! ;-) Příjemná romantická oddechovka, která má až neuvěřitelný spád i náboj. :-) Žádná zbytečná omáčka, což oceňuji. Emotivní a odpočinková záležitost, opět těžce odložitelná, když se začtete. Jen ten "dobrý konec" je na můj vkus trochu zbytečně strohý. Každopádně uděluji 4**** a to z jediného důvodu, ze všech tří knih, které jsem od autorky četla, mi přišla tahle asi nejslabší.
I tak ovšem doporučuji, zvlášť, máte-li pocit, že jste zahlceni knihami nahánějícími hrůzu a plnými napětí a strachu. :-)

25.05.2017 4 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Pozvolný a chvílemi nudný začátek knihy přechází v něco skutečně děsivého, šíleného až neuvěřitelného. Skvostně vytvořené popisy i detaily hrůzných okamžiků, které vám seberou na pár vteřin dech. Rozhodně doporučuji pořídit, přečíst a uschovat do knihovny mezi podobné skvosty!
PS: Bude se skvěle vyjímat vedle Davida Hiddena a jeho brilantně napsané knihy Děs.

23.05.2017 5 z 5

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Žádná zbytečná omáčka, což oceňuji. Plynulý příběh bez zbytečností. Styl autora se mi zamlouvá, určitě si vyčíhnu další jeho dílo.

08.05.2017 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Za mě zklamání. Sice se příběh nakonec nějak rozvinul, ale myslím že by stačil na 300 stran. Z mého pohledu nejslabší Minierovo dílo, a to je to můj nejoblíbenější autor. Mráz je prostě absolutní top!!

07.05.2017 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Skvělá! Stručná, čtivá, brilantně zamotaný příběh, žádná zbytečná omáčka, překvapivá s každou další kapitolou, těžce odložitelná... Prostě doporučuji!!

21.04.2017 5 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Stylizace textu mi absolutně nevyhovovala, trochu moc "strohé" věty, ale samotný příběh rozhodně zaujal. Jsem zvědavá na pokračování.

30.03.2017 4 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Zklamala mě. Bohužel. Dala jsem jí 89 stran (běžně dávám knize 100 stran), ale nepřesvědčila mě. Nazvala bych ji "chaoticky a nepřehledně nudnou", což mě mrzí. Obálka je skvostná, ale to je vše.

24.01.2017 2 z 5

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Eva Urbaníková

Skvělé čtení! Bavila jsem se od začátku do konce, což je pro mé hodnocení zásadní. Skvělé dialogy, žádná zbytečná omáčka, parádní styl... Prostě pecka!!

15.01.2017 5 z 5

V mlze V mlze Caroline Eriksson

Já vám nevím... Styl autorčina psaní je úžasný, o to žádná! Ale ten příběh... zdá se mi poněkud plytký a nijaký. Nezajímavý. Nudný. Což ovšem vykompenzovala autorčina dokonalá slovní obratnost. Postrádám více dialogů. Občas mě vadila spousta zbytečné "omáčky".

15.01.2017 3 z 5

Prostě báječné!! Poklidné, emotivní, čtivé. Dojemné a lepší, než první díl. Rozhodně doporučuji.

31.10.2016 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Skvělá! Asi se mi líbila víc, než jeho předchozí kniha. Dokonale zamotaná a přitom přehledná. Žádný chaos a žádná zbytečná omáčka, což u knih oceňuji. Maličko mě překvapilo, že autor opět zatáhl do příběhu rodinného příslušníka hlavního vyšetřovatele, což si doufám, pro další pokračování odpustí. Každopádně doporučuji!!

29.09.2016 5 z 5

Sully: Zázrak na řece Hudson Sully: Zázrak na řece Hudson Jeffrey Zaslow

Na jednu stránku kniha naprosto báječná, na stranu druhou jsem očekávala trošku něco jiného. Je to vlastně jakási autobiografie a já čekala šokující příběh, který mě rozpláče, vyděsí, rozesměje a zklidní svým závěrem. Nestalo se. Zato jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací o kterých jsem neměla ani tušení, co se týče leteckých a technických záležitostí. Styl, jakým je kniha napsána je pozvolný, mírný a příjemně zaobalený. Čitelný, a to mnohdy dokonce až tak, že nejste schopni knihu odložit. Pak ale nastane okamžik, který vás už začne nudit a pár odstavců přeskočíte. S každou další stránkou jsem dychtivě očekávala, kdy že se dozvím podrobnosti o přistání a ejhle... až skoro na konci. Což mě dost zklamalo. I tak ale musím knihu doporučit, klidně i jako oddechovku a z části naučnou s životním příběhem jedné lidské bytosti. :-)

27.09.2016 4 z 5

Děti boží Děti boží David Hidden

Hidden opět nezklamal. Jeho bezprostřednost, upřímnost a mnohdy šokující styl se mi, co by čtenáři, strašně moc líbí. Autor, jak má být! Jeho příběh musíme cítit. Prožívat. Musí mnou cloumat emoce a všechno tohle se u jeho knih děje. Děti boží je skvělá kniha, ale...
Očekávala jsem trošku víc konkrétních detailů a možná trošku víc děsu, přesně jako to bylo v knize DĚS. Ta mi přijde jednoznačně lepší!!! Zde mi občas trochu překážela zbytečná omáčka a nejspíš mi jaksi trošku nesedlo ani to konkrétní prostředí. Každopádně se co by autor řadí na druhé místo mých oblíbenců a to jen díky svému šokujícímu stylu psaní. Určitě si nenechám utéct žádnou z jeho dalších knih.

27.09.2016 5 z 5

Podvol se Podvol se Maya Banks

Šílenost, díky níž nenávidím slovo "rozkoš", které neustále opakovala. Jako by autorka neuměla vůbec psát.

24.08.2016 2 z 5

Hotel rozkoší Hotel rozkoší Marina Anderson

Já vám nevím. Není to to, co jsem očekávala. Ostrov poslušnosti mi přišel lepší.

17.08.2016 3 z 5

Ájurvéda Ájurvéda Jutta Mattausch

Naprosto skvělá a snadno pochopitelná. Vřele doporučuji všem, kteří se zajímají o východní alternativní metody péče o ducha a tělo.

10.08.2016 5 z 5

Bez domova Bez domova Chris Pavone

Ach jo. Rozporuplnější pocity jsem snad ještě ze žádné jiné knihy neměla. Chvíli mě to bavilo a pak to byla zase dvě stránky šílená nuda. Vyloženě jsem se nutila, abych ji dočetla do konce. Tahle se Pavonemu moc nevyvedla.

08.08.2016 2 z 5