Marluksa Marluksa komentáře u knih

Ženu ani květinou... Ženu ani květinou... Simona Monyová (p)

Co dodat?! Prostě jsem se opět skvěle bavila.

29.07.2016 4 z 5

Zlatokopka Zlatokopka Lucia Sasková

Dá se říct, že mě zvědavost nutila číst dál a dál. Neřadila bych ji mezi klasické erotické romány, ale spíš něco jako knihy "poučné"...aneb jak žít tak, aby nám jedni záviděli a druzí nás zato nenáviděli. Líbí se mi autorčin styl i vtip. Dobře se četla a mnohé hlášky mě mile překvapily. Dokonce bych zvažovala zakoupit si i další knihu Saskové. Na Česko-Slovenské poměry mě mile překvapila.
...hobit, brouček,... :-D

26.07.2016 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Na jednu stránku šílené, na druhou velmi zvláštní, emotivní, lidské a uvěřitelné. Musela jsem se ale vyloženě nutit, abych ji dočetla i přes všechnu tu hloubku, co má.

25.07.2016

Já o koze, on o voze… Já o koze, on o voze… Simona Monyová (p)

Přišla mi jako jedna z nejlepších, co Monyová napsala. Jedinečně dokázala vystihnout rozdíly mezi muži a ženami, aniž by skutečně ublížila. Ironie, vtip a nadhled Monyové byl jedinečný.

14.07.2016 5 z 5

Otrok Otrok Sylva Lauerová

Surové, často nechutné, ale přímé, což se mi líbilo. Autorka si nebrala servítky a tak to má být. Ostatně je to "speciální" druh beletrie.

12.07.2016 3 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Jednoduše skvělá!! Není co vytknout. Žádná zbytečná omáčka, hluchá místa, či nadbytek vnucených popisů, které by si nedokázal čtenář domyslet ve vlastní fantazii. Neodložitelná. Doporučuji.

12.07.2016 5 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Nadchla mě obálka (je naprosto skvělá) a kupodivu mě nezklamal ani obsah. Kniha byla čtivá, napínavá, tajemná, chvílemi šokující a neodložitelná. Možná mě ani tak neuchvátila představa skutečného příběhu, jak to, jak byla napsána. Rozhodně doporučuji.

12.07.2016 4 z 5

Když padne noc Když padne noc Jenny Milchman

Z této knihy mám velmi rozporuplné pocity. Ze začátku mi přišla akční a zajímavá. Jakmile jsem ale přišla na to, že se děj odehrává stále na jednom místě, chuť do čtení se u mě rapidně snížila. Víc mě zajímala část z minulosti Nicka, než to, co se odehrává v současnosti. Mám pocit, že mi autorka mnohdy vnucovala pocity hlavních hrdinů, až moc obsáhlými popisy všeho možného. Pokud by byla kniha zfilmována (což by byla rozhodně hloupost) přišla by mi jako nízkorozpočtová blbost. Za plusy považuji zajímavá přirovnání ve větách, z čehož vyplývá, že má autorka perfektní slovní zásobu. Příběh jako takový mě ale nijak nenadchl, už v půlce knihy mi bylo jasné, jak se bude děj vyvíjet a kdo je Sandy.

12.07.2016 3 z 5

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

Naprosto skvělá, napínavá, neodložitelná, nebo alespoň těžce odložitelná. Líbí se mi všechny ty emoce a žádné zbytečné servítky či nadbytek nepodstatné omáčky. Vřele doporučuji.

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Byla jsem z ní nadšená hned od prvních stránek. Těžko uvěřit, že se jedná o prvotinu a každopádně ji řadím podstatně výš, než s ní často srovnávanou Zmizelou, či Dívku ve vlaku. Rozhodně se těším na další autorčin počin!!

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Vtipná, čtivá, chvílemi nabírá na obrátkách, pak na moment zastagnuje, a pak se zase rozjede v šíleném tempu. Úsměvná a zajímavá. Hartl je prostě dobrej!!! Doporučuji jako oddechovku pro nudné letní či zimní večery.

11.07.2016 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Naprosto skvělá kniha!! Zprvu mě trošku zarazil přehršel politických a podivných termínů, spousta zbytečné omáčky, ale později... nebyla jsem schopná se odtrhnout. Kniha mě zaujala příběhem, který je vlastně jaksi neustále aktuální. Vřele doporučuji.

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Coben prostě nezklame. Je zárukou kvalitního čtení a můžu jen doporučit.

Polibek Polibek Anna Todd

Zvláštní dílo. Prvotina čiší z každé stránky na sto honů, přesto má dobré recenze a mě se líbila. Otřelé klišé dvou protipólů je zajímavě pojato a jsem zvědavá na pokračování.

11.07.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Uznávám, že nebyla zlá, ale podle recenzí jsem očekávala mnohem víc. Zajímavý příběh i pointa. Na prvotinu to bylo velmi dobré.

11.07.2016 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Ze začátku jsem byla nadšená. Strašně se mi líbí autorčin humor, dlouhá souvětí i celkové pojetí. Ovšem později mi kniha přišla zbytečně chaotická a já se začala zamotávat. Těžce jsem dočítala do konce. Chápu, že záměrem bylo dvanáct osudů, ale já bych raději uvítala osudů méně s větším rozložením.

11.07.2016 3 z 5

Děs Děs David Hidden

Naprosto skvělá kniha!! Možná jen nedoporučuji pro slabší povahy.

Očarovaná Očarovaná Sylvia Day

Naprostá šílenost a škoda papíru.

11.07.2016 1 z 5

Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí Miroslav Hrabica

Naprosto skvělá kniha!! Mám ji neustále po ruce a když se na všechny ty lidské boly člověk dívá z jiného úhlu pohledu, autor píše čirou pravdu. Všechno vskutku sedí. Kdo nezažil - nepochopí.