Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí

Kniha předkládá duchovní (s jednáním související) příčiny různých onemocnění.

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/157104/co-nam-telo-rika-aneb-po-stopach-nemoci-157104.jpg 3.649
Literatura naučná, Zdraví
Vydáno:, Miroslav Hrabica

Kniha Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí

vlkodlaq
28.06.2018odpad!

Tohle že má 71%?? To vypovídá spíše o nízkých nárocích čtenářů podobných pseudoodborných děl, než o kvalitě knihy.

JanaDobby
02.05.2018

Zajímavá kniha, určitě se v ní člověk dost dozví a v mnoha ohledech má pravdu. Mě osobně vadí příliš křesťanství a moc Boha :/ pro mě jako ateistu je to trochu moc! Škoda.

radka2752
24.07.2017

Knizka dobra spis k zamysleni. S nazorem ze nemoci maji psychoaomaticky puvod se ztotoznuji. Nikoli vsak s tim ze co nemoc to pokazde stejny problem. A to prilisne nabozenstvi mi take docela vadilo. Ale je prijemne ze se nekdo zabyva nemocemi zase z jineho uhlu. Proto davam tri hvezdicky.

moničina
19.06.2017

Výborná kniha. Význam jednotlivých chorôb je zrozumiteľne opísaný, najlepšia z kníh o téme významu a dôvodov ochorení aké som kedy čítala. Ale tiež mi tam vadí to náboženstvo, preto dávam iba 4 hviezdičky.

IvetB
19.01.2017odpad!

Ne, ne a ne. Psychosomatika je mocná, ale tahle kniha je příšerná.

Marluksa
11.07.2016

Naprosto skvělá kniha!! Mám ji neustále po ruce a když se na všechny ty lidské boly člověk dívá z jiného úhlu pohledu, autor píše čirou pravdu. Všechno vskutku sedí. Kdo nezažil - nepochopí.

vlkodlaq
29.08.2014odpad!

Možná by to ani nebylo tak příšerné, kdyby tam nebylo nakydáno tolik evangelia. Chápu, že náboženství může v leččems pomoct tam, kde lidská psychika už nestíhá a věci je třeba si "zjednodušit" na boží vůli a podobně, ale prosmradit tím celou knihu... hnus velebnosti. Pro ty, kteří nevědí o co jde: kniha v pseudoodborném duchu pojednává v podstatě o tom, že za veškerými lidskými zdravotními potížemi stojí přímo nebo nepřímo psychika, stress, křivdy, komplexy a rodinné vztahy a dává nám absurdní (debilní) návody, jak je řešit. Tím, že je celé toto prdílo prodchnuto náboženským pomateným žvatláním nám chce autor s vehemencí jehovisty sdělit, že budeme-li věřit v boha, chodit do kostela a vrážet prachy do nenažraného chřtánu církve, budeme v celku zdraví, šťastnější a bez problémů a tak se kniha v mnohém neliší od chyby tisku s názvem strážná věž... Jsem velmi tolerantní a přemýšlivý člověk, ale za názory k homosexuálům by autor zasloužil přes hubu.
Jen ještě poznámka na závěr: víte, že absolutně všichni, veřící bez ohledu vyznání či ateisté, všichni platíme přibližně 1% ze svých příjmů na církve? tzn. že třeba já už jsem takto nedobrovolně "dal" církvím přes 18000kč a ročně církve dostanou jen od státu cca 1,4 miliardy kč!! (+dotace eu, vatikán, sbírky a pod) Za děti, studenty, důchodce a marody to platí stát paušální částkou vypočtenou hádám z potřeb církví nebo z průměrné mzdy, když pak přijde řeč na to, že církve dostanou v restituci ještě celkem 134 miliard majetku, ať už v penězích či nemovitostech, majetku, který si nakradli během stovek let svého byznysu na příspěvcích, daních, odpustcích a peněz vlastně nás všech,chce se mi zvracet, na tohle už můj flegmatismus opravdu nestačí.

baterka.gs
13.08.2014odpad!

Kniha, kterou jsme s manželem dostali darem.. Takovou ptákovinu jsem opravdu nedokázala přečíst.. ani stránku.. Podobné sektové / fanatické čtení bych zakázala. Jsem velmi ráda, že jsme s knihou udělali to, co si zasloužila.

hany77
03.06.2014

Knihu mám na nočním stolku, stále při ruce. Když je v rodině nějaký zdravotní problém, ihned po ní sáhnu, čtu si ji stále dokola...protože nalézt rovnováhu není snadné. Moc se mi líbí i závěrečné povídání o Boží lásce, štěstí a umírání. Výborná kniha!

Ivaksa
12.12.2013

Kniha se velmi dobře čte,ale místy je až zvráceně puritánská,patrně ovlivněná autorovou silnou vírou v Boha.

Skawin
17.04.2013

V podstatě se mi kniha líbila, ale s některými názory nemohu souhlasit - zejména co se týče homosexuálů.

Alma5
16.04.2013

Nejvíce se mi líbilo úvodní a závěrečné obecné pojednání o příčinách nemocí, méně už část o jednotlivých nemocech.

SPimy
03.01.2013

Přemýšleli jste už o tom, že každá nemoc má svůj důvod? Pan M. Hrabica dává návod, jak začít uvažovat o tom, proč právě vy máte tu a tu nemoc a proč se vám vrací v určitých chvílích některé problémy. Z mého pohledu existuje srozumitelnější cesta, ale jsem i tak za tuto knížku vděčná.

nemoci

Miroslav Hrabica