Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí

Kniha předkládá duchovní (s jednáním související) příčiny různých onemocnění.

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157104/big_co-nam-telo-rika-aneb-po-stopach-nemoci-157104.jpg 3.762

Kniha Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí

Pampeliška83
24.04.2021odpad!

Knihu odkládám, vadily mi autorovy puritánské až fanatické názory, osobně vidím spiritualitu, zejm. křesťanskou poněkud jinak, než že budu někoho odsuzovat k celoživotnímu celibátu, jako to autor navrhuje homosexuálům atd. Nejsem úplně proti psychosomatice, ale hledat psychickou či duchovní příčinu málem i u zadření třísky mi přijde poněkud přehnané. V neposlední řadě si říkám, jak autor na své závěry vlastně přišel? Nevidím žádné citace, žádného spoluautora, těžko tedy sám v jedné osobě může vycházet ze zkušenosti s tolika nemocemi a jejich příčinami či léčení, spíš si to asi všechno vymyslel a tím pádem to pro mě není důvěryhodné.

1Pomněnka
22.01.2021odpad!

Kniha není pravdivá. Potýkala jsem se nějaký čas s jistým zdravotním problémem, ale jeho příčina rozhodně nebyla v tom, co tvrdil autor. Nevěřte podobným pověrám, které lidi zotročují a nakládají jim břemena, místo aby jim ulehčovaly. Věřte Bohu, který je Láska a Pán nade vším.

molybdenit
09.12.2020

Kniha je úžasná. Je zvláštní, že ji často hodnotí lidé, co jí zřejmě ani nečetli, jen do ní nahlédli a někde spatřili pro ně sprosté slovo "Bůh" nebo "Ježíš", autora spojili s nějakou církví či sektou. Kniha poskytuje komplexní pohled na zdraví člověka, zarytí ateisté a přílišní materialisté asi nepochopí. Pro ty je těžké pochopit, proč je nutné neodsuzovat ani zločince a je li na nich pácháno násilí, nedojde jim, že uvnitř jsou stejní jako ten to jim ubližuje... Ale co, taky jsem byl kdysi takový a nechápal jsem, když se pak život začne hroutit, člověk je nucen se probrat. Také jsem dříve slovo Bůh téměř nedokázal vyslovit. Můj pohled změnila převážně Diagnostika Karmy od Lazareva, a tehdy jsem také poznal, že jsem dlouhou dobu zaměňoval význam slov Víra a Náboženství, a také to, že abych uvěřil věřil v Boha, nepotřebuji náboženství.

RendyaDav
14.01.2020

Určitě knížka má své místo v knihovničce a už se začíná rozpadat jak je často využívaná...

haki34
18.12.2019

čtu opakovaně...má své místo na nočním stolečku a když se něco v mém životě dějě, zalistuji a přemýšlím..a ejhle...

Ramilia
05.11.2019

Myšlenky v knize jsou rozhodně velmi zajímavé a k zamyšlení, ale... ALE! Nemůžu se prostě přenést přes ten přílišný, až skoro fanatický křesťanský pohled... Nerezonuje to se mnou, protože tyto věci vedou ke zbytečnému pocitu viny, dle mého názoru... Hlavně co se sexuality týče.

evelýny
31.10.2019

Zvláštní kniha. Rozhodně k zamyšlení, než k odsouzení.
Když nic jiného, mohli bychom se prostřednictvím této knihy naučit aspoň pokoře, lásce a úctě.

P.S: Rozum má své meze. Ale omezenost je neomezená...
P.P.S: Potrefená husa se prý vždy ozve a tak nezbývá, než respektovat svobodu slova

ditul
20.07.2019

Četla jsem rozšířené vydání, které je trojnásobně širší než první vydání. Musím říct, že dost věcí tedy sedí nejen na mě, ale i na okolí. Přiznávám, že u některých pasáží moje ego hudrovalo, ale tím pádem vím, co je potřeba nejvíce změnit.. Dělala jsem si hodně poznámky a knihu doporučuji těm, co jsou na to připraveni.. ;)
A jinak, komu vadí, zmiňovaný Bůh, tak ať ho nahradí slůvkem Vesmír (byla rada v knize o andělech, název už bohužel nevím) :)