Když padne noc

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jedna rodina. Dva muži zbrocení krví. A noc, která všechno změní… Při pohledu do zšeřelých lesů Adirondackých hor by Sandy Tremontovou nenapadlo, že se právě dnes její život navždy změní. Z podzimního nebe obtěžkaného sněhem se vytrácejí poslední sluneční paprsky a stejně neklidná nálada panuje i v rodině Tremontových. V tu samou chvíli se ubývajícím světlem ženou dva zoufalí muži v oblečení potřísněném krví. Téměř dvě desítky let spolu sdíleli vězeňskou celu a za tu dobu se z nich stal smrtelně výkonný tým: Harlan představuje hrubou sílu, Nick mozek a vůli. Jak se blíží k osaměle stojícímu domu, Nick instinktivně ví, že zde najde to, co hledá – než navždy zmizí v divočině na severu. Když rozrazí dveře domu Tremontových, přináší s sebou odkaz dlouholeté hrůzy. Sandy teď musí bojovat za záchranu rodiny, kterou miluje, i když ji děsivé tajemství hrozí stáhnout do temnoty....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291729/kdyz-padne-noc-72z-291729.jpg 3.7146
Žánr
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Mystery Press
Orig. název

As Night Falls, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (45)

Kniha Když padne noc

Přidat komentář
Jack Bauer
24. června

Příběh by vůbec nebyl špatný, ale je tak nějak divně napsaný. Autorka neustále odbočuje od dané situace a napínavost tím naprosto rozmělňuje. Plácá páté přes deváté.

Laf
20. června

Po dlouhé době jsem vzala do ruky thriller a musím říct, že za mne dobrý. Příběh mne hned vtáhl a četla jsem bezmála jedním dechem. A nechybí ani zajímavé zápletky, které jsem četla s napětím, jak vyeskalují... Můžu jen doporučit. Za přečtení to stojí.


RomanDušek
28. května

(+ SPOILER) Nápad na knihu nebyl špatný. Ale v příběhu bylo pár věcí, které výrazně ovlivní mé hodnocení.
Rád bych ještě zmínil, že příběh mě zaujal, ale mnohem více by knize prospělo pokud by dění bylo vyprávěno pohledem více postav. K tomuto příběhu se to úplně nabízelo! Nevím, proč tato možnost nebyla autorkou využitá. Rapidně by to zlepšilo výsledný dojem z knihy.
No a teď hurá k tomu, co mi vadilo:

1) jak si Ivy neustále představovala, co by řekli její kamarádky:
Jo, ono je moc fajn mít takové přátele, které znáte natolik dobře, že naprosto dobře víte co by v dané situaci řekli. Ale proč si to Ivy neustále představovala? Proč nejednala podle sebe?!
2) Harlan aneb Nadčlověk:
Dobře, chápu, že ochránce musí splňovat určité fyzické parametry. Být silný a mít svaly, které budí respekt. No a určitou výšku. Ale to, co autorka udělala z Harlana, to bylo vážně až moc přehnané. Dotyčná nejspíše myslela, že když Harlan bude něco jako Hulk, že to bude pro její postavu v příběhu dostatečně velký a silný chlap. Možná i proto jsou jejich jména na H... Jako to, co Harlan dokázal, jak jej autorka popisuje co pro něj nebyl problém a pro jiné nepředstavitelná překážka, jeho výška, brutální síla a schopnost cokoliv zvládnout... Ne, tohle bylo vážně moc... Za to beru nejvíce bodů.
3) Nicholas a jeho schopnost předvídat:
Jestliže Harlan měl brutální sílu, svaly a celkové fyzické parametry, tak Nicky nezůstane pozadu a bude mít taky nějakou schopnost. Což takhle předvídat to, co si ostatní myslí a díky tomu být vždy o krok napřed? To je nápad!
4) vždy šťastný konec:
A je to tu zase... Ti spisovatelé se snad nikdy neponaučí... prostě vždy musí hrdinové přežít, ať se jim stane cokoli... V tomto případě jde o Bena. Tak nejen, že si nezlomil vaz, když byl skopnut ze schodů se zavázanými rukami a nohami, ale v okamžiku, kdy jej měl Nicky zastřelit ZBLÍZKA(!) tak jej místo toho, aby ho střelil do srdce, nebo do hlavy, aby to byla tutovka, tak ho střelí do břicha... Nepochopitelné...

Hodně mi bylo líto Cassandry, jak jí matka neměla ráda a jak jí Nicholas ubližoval. Třeba při mytí nádobí, jak jí řekl, ať použije louh a ona si ty ruce zničila.

Ač byl Harlan extra silný tak byl poměrně snadno manipulovatelný a nechápu, jak si nechal od Nicka všechno líbit. Sice chápu, že to byl jeho přítel, nicméně mohl mu říct na férovku, co si přeje, postavit se mu a mít taky trochu respekt. Když pak umřel, bylo mi ho líto. Hodně hezké bylo, jak neustále u sebe nosil malého medvídka od sestry. Jen škoda, že mu jej Ivy nestihla donést včas, když umíral...

Celkově to hodnotím tak, že autorka knihu s velkým potenciálem, sama svou hloupostí odepsala...

dana9724
06. dubna

přečtena jedním dechem, těším se na další knihy této autorky

PetraCy
03. ledna

Dobře se četla, zajímavý a napínavý děj

Atanone
04.11.2019

Tak to byla smršť zvratů a nápadů. Neuvěřitelné, ale bavilo mě to moc. Autorka si dala opravdu zálěžet, aby čtenáře nenechala ani chvíli v klidu.
Na konci mi trochu chyběla duha ☺☺☺

moudivlacek
22.09.2019

Tak tomu dobrý thriller, a navíc by se mi docela líbil i jako zfilmovaný, jestli není. Každopádně hlavní hrdinka Sandy za tu noc dostane v citové oblasti dost zabrat. Je až neuvěřitelné, jak se dokáže změnit náš život v sekundě. Bylo mi jí líto, když vypluje na povrch její minulost, a ještě víc, když toho zneužije "noční nevítaný host". I když jsem chápala rozhořčení Bena a Ivy, v duchu jsem jim spílala, že Sandy hned odsuzují. Z jejich pohledu na jejich místě bych také šla do obrany. Každopádně - neznámý známý zapomněl na jednu věc - sílu mateřské opravdové lásky a lásky k dobrému muži.
Doporučuji.

konformita
02.08.2019

Naprosto souhlasím s předchozím komentářem. Ta kniha byla v zásadě dobrá a i napínavá. Ale tak po americku taková neskutečná, zase glorifikování hlavních hrdinů atd. Já to nemám ráda. Za přečtení ale stojí.

1

Doporučujeme

Teorie vraždy
Teorie vraždy
Konec hlídky
Konec hlídky
Známky života
Známky života
Deník mého stínu
Deník mého stínu

Autor knihy

Kniha Když padne noc je v

Právě čtených3x
Přečtených178x
Čtenářské výzvě6x
Doporučených8x
Knihotéce131x
Chystám se číst167x
Chci si koupit33x
dalších seznamech1x