Očarovaná

Očarovaná https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194129/mid_ocarovana-vXi-194129.jpg 3 242 60

Victoria je pravá cat-woman – vládne kočičími schopnostmi i ženskými přednostmi – a ráda si hraje. Nemá-li nad sebou dohled čaroděje, zlobí. A páchá ve společnosti samou neplechu. Proto Velká rada pověří jednoho ze svých čarodějů Maxe, povoláním Lovce, aby Victorii napravil… Jenže se do sebe při tom „napravování" zamilují a trestu, který Maxovi za jeho neprofesionalitu hrozí, se společně postaví. I za cenu života. Velká rada je rozezlena a rozhodne se pár rozeštvat tou nejsilnější zbraní – žárlivostí. Pověsí Maxovi na krk krásnou Jezebel… První vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Romány Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Mladá fronta

Spellbound , 2013

Knihotyna
07.04.2023 2 z 5

Dlouhou dobu jsem doma měla knihu Očarovaná. Knihu od Syllvie Day, autorky série Crossfire, kterou jsem minulý rok četla.

Než vůbec začneme knihu hodnotit, nutno podotknout, že se musí hodnotit v rámci svého žánru ne v rámci všech knih. Jedná se o erotickou fantasy. Ale první chybou je počet stran. Kniha má něco málo přes 200 stran a na těch opravdu dobrý fantasy svět nevystavíte.

Kniha vypráví příběh Maxe a Victorie a dál vlastně nevím, co psát. Je to příběh vystavěný na oblíbené tématice - dominantní a submisivní - obohacený o fantasy prvky (kterým ale chybí základy a jsou zde spíše hozené než vysvětlené). Když bychom odebrali erotiku (které je zde více než dost, ale vlastně se motá v kruhu), zbylo by nám možná deset stran.
Nejsme ukotveni v čase. Čtete a najednou je zmíněno, že postavy jsou spolu už dva roky. Ale nikde nebyl ani náznak, že to není třeba jen další den.
Postavy jsou samozřejmě dokonalé a krásné, jak už to u těchto románů bývá.

V rámci kategorie jsem četla horší knihy, ale i daleko lepší. Znovu se do knihy pouštět nebudu. Celkově vás kniha ničím neobohatí. Ale já mám přečtenou další nepřečtenou knihu ze své knihovny :).

sarka4934
01.03.2023 4 z 5

Milé Dámy, nevím, koho by měla Sylvia Day svými knížkami literárně obohacovat :-D je na relax
Za mne super oddychovka na dvě hodinky. A to splňuje super. Přečteno jedním dechem, naráz, dvě hodiny byl člověk "jinde". Když chcete literárně obohatit, čtěte historii, dokumenty, životopisy, ale ne fantasy erotickou četbu :-)

pavlinda
27.10.2022 1 z 5

Knihu jsem si vypůjčila kvůli překladateli, který sám napsal vynikající povídky-ale tohle jsem po pro listování odložila (navíc fantasy není moje parketa)

hadenka
02.12.2020

Kniha mě nebavila,postrádalajsem centrální děj,zápletku.

den_i
14.11.2020 odpad!

Tahle kniha byla zklamáním, spisovatelka má mnohem lepší tvorbu.

Teniskaha
22.04.2020 odpad!

Jen sex. To nevadí. Jenže nudný sex. Pořád to samé.

Monni
19.03.2020 1 z 5

Tak tohle se autorce prostě nepovedlo... Po dočtení knihy byla má slova ,,Proboha co to bylo?". Naprostý děs a úlet. Teď při vzpomínce na knihu se musím opravd smát jak byla kniha příšerná :D

Miliamka
05.10.2019 1 z 5

Velmi hloupá kniha, už po dvacáté stránce jsem ji chtěla odložit. Za mě ztráta času, knihu davam pryč.

havrmoni
12.08.2019 3 z 5

Erotická fantasy povídka. Nic víc,nic míň. Připomínala mi ser.Čarodějky. Takže za mě fajn jednohubka.

Yokite
03.05.2019 1 z 5

Nemít tak málo stránek tak ani nedočtu. Za mne děj nepropracovaný a zápletky umělé.

wendy944
01.02.2019 3 z 5

fak divně napsana eroticka fantazy mě nezaujala same bla bla a sex nic moc

sd1992
18.05.2018 3 z 5

Příběh sám o sobě by nebyl až tak špatný. Problém ale je, že děj postrádá jakoukoli časovou linku. Je to jakoby byl děj vytržen z kontextu, z nějaké daleko obsáhlejší knihy a vydali jen její střed. Ve mně kniha vyvolávala pocit, jakoby ji mělo něco předcházet a snad ještě i pokračovat. Není tam nic z minulosti (např. o vztahu s Dariem), nic o světě ve kterém se děj odehrává, jen náznak, že se v něm vyskytuje magie. Nic víc. Škoda, kniha se dala napsat určitě lépe. :-)

jitka7
13.10.2017 1 z 5

Kniha nemá pořádný děj a když už tam nějaký je, tak to proběhne velmi rychle, ani to nepostřehnete. Ale sex tvoří snad 80% knihy a jaký sex, panečku. :))) Nedá se to ani nazvat nenáročným nebo oddechovým čtením.

Opca
21.08.2017 2 z 5

Jelikož jsem od knížky nic neočekávala tak mi zkrátila čekání na děti v hracím koutku. Dala se, žádný hluboký příběh, ale to se od tohoto žánru nečeká.

Bella09
13.05.2017 1 z 5

Od této autorky jsem přečetla několik knih a vždy jsem byla spokojená. Ale dnes je tomu jinak. Z této knihy mi stačilo prvních 30 stran.

paprika75
16.03.2017 3 z 5

Ale jo ... fantasy není problém. Ať jsou to vlci, upíři, čarodějové, andělé, sukuba nebo jiné nadpřirozeno - pro mne OK. Není to TO nejlepší, co jsem kdy četla, ale ani nejhorší. 3*

MinaHawke
14.02.2017 1 z 5

Musím souhlasit s komentáři, kniha je nic moc :(

andrea4315
02.11.2016

Nedočetla jsem. Mám ráda fantasy i romance obsahující sexuální scény, dohromady to často bývá superspojení pro ženskou s oblibou ve fantasy, ale tady těch sexuálních scén bylo prostě přespříliš,přehršle a ještě jednou neúmorně moc, a když jsem se snažila po nějaké době ty sexscény přeskakovat, abych se dopracovala k příběhu, tak se mi to nedařilo, kromě sexu se nic ne a ne dít, nacházela jen suché popisy politiky, tak jsem se na to vykašlala.

Surmei
03.10.2016 2 z 5

Knížku jsem dostala půjčenou od kamarádky, se kterou si pravidlně vyměňujeme knížky a literárně se tak obohacujeme. Obě čteme všechny možné žánry. Vzhledem k tomu, že mi to půjčila spolu s romány, čekala jsem něco na ten způsob. Prvně jsem teda absolutně nechápala, o čem to je (příště si přečtu aspoň abstrakt). Hodnotím to jako velice zvláštní slátaninu, kouzla a čáry (přeměna v kočičí já?!), sado-maso, romantika, bílá magie, šedá magie, černá magie... No... Stručně řečeno, necítím se ani trochu literárně obohacena, knížka mi nic nedala, ani nevzala a vzhledem k tomu, že jsem ji odevzdala před udělením hodnocení, tak mi trvalo dobrých 15 min než jsem si vzpomněla, jak se vůbec jmenovala. Takže asi tak. Pokud chcete zabít nudu, klidně se do toho pusťte, pokud čekáte cokoli víc, běžte dál.

Jamka
11.08.2016 3 z 5

Není to sice žádná hitparada, ale taky to pro mě není úplný propadák. Je to něco jineho. Líbí se mi spojení fantasy a erotického románu. Trošku mě vytacelo opakování toho co a proč dělají jako by to člověk nečetl v minulé kapitole.

Padesát odstínů

Sylvia Day