Marluksa Marluksa komentáře u knih

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

????Tak tohle rozhodně není má krevní skupina. Přijde mi to jako remix dvou dimenzí. Jedna "skoro upírská" a druhá, kombinace něčeho nepojmenovatelného, co nejde dohromady. Čekala jsem úplně něco jiného. Vyloženě jsem se do čtení nutila, a to už od první zmínky o kanibalistických choutkách hlavního hrdiny. Je to takový "zvláštní druh knihy" na který musíte mít náladu. Ani autorův styl ve mně nezanechal "pocit dokonalého rukopisu". Těžce uvěřitelné a mnohdy až stupidně naivní. Tak trochu chaotické a hlavně nic, co bych chtěla někdy znovu číst. Mrchožrout mi prostě vůbec nesedl. Nemůžu s čistým svědomím doporučit, takové dílo vás musí nalákat samo. Buď a nebo.

16.07.2019 3 z 5

King King T. M. Frazier

("Štěně"... ????)
Kdo si "užívá" Kinga, je zaručeně o krok blíž k Danteho peklu. ????Vulgarismy k samotnému příběhu sedí jako poklice na hrnec a spokojená čtenářka se najednou ocitá v energií a erotikou nabitém "doupěti". Chvílemi je hlavní hrdince co závidět - možná nejvíc hlavního hrdinu. ????
Příběh je surově živelný, lidský, upřímný, nevymydlený a nevyvoněný do obvyklého klišé, tak typického pro erotickou literaturu. Skvěle se čte, perfektně navazuje a ještě se i dobře pobavíte. Jasná emoční centrifuga!
Zde není místo pro stud a rozpaky!
Rozhodně doporučuji!! Tohle prostě musíte přečíst!!! 5***** Má to požadované grády a možná i víc. Náročný čtenář se v knize jako když najde. Pokračování si určitě nenechám ujít!
PS: Naprosto nevhodné pro prudéry!
PPS: Jste-li pohoršeni erotickou literaturou, vůbec se nezačítejte!, páč kdo má pak ty stupidní vyděšené komentáře číst??!
PPPS: Jak já to slovo "rozkoš" nesnáším!! A sem se vůbec nehodí!!

07.07.2019 5 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Začátek skvělý! ???? Zavládlo nadšení a kniha se zařadila do škatulky "neodložitelná". Živelnost, zamotanost, emoce, překvapení, prostě vše, co čtenář uvítá. Ani rozdělení kapitol na postavy mi v tomto případě nevadilo.
Ale... ???? Konec zklamal. Jednoduchý, plytký a krátký. Jakoby autorku opustila múza a ona to prostě tak nějak v rychlosti ukončila. Což je strašná škoda. Se stejným zaujetím jsem chtěla dočítat i konec. Ale i tak, můžu s klidným svědomím doporučit. Když přivřu jedno oko, pak hodnotím za 2** za prapodivně jednoduchý a předvídatelný konec, ale 4**** za napětí a samotný autorčin styl, který mě velmi potěšil.

04.07.2019 4 z 5

Snuff Snuff Chuck Palahniuk

Nejpodivnější erotické dílko, jaké jsem kdy četla. Jakýsi "pornodokument" nemající hlavu a patu. Jediná vtipná kapitola - 14. Jsem sice zase o něco chytřejší, nějaký ten "terminus technikus" se v knize objevil, ale pouhému čtenáři je to k ničemu.
Ideální příručka pro potencionální zájemce o tento druh živobytí. Kniha sama o sobě není psaná špatně, oplývá vtipem i vážností, ale chybí to hlavní, což je zajímavý příběh, pointa a spousta emocí. Přehršel čísel, modrých tabletek, plyšáků i povadlých růží je v tomto případě na škodu.
Takže si snad ani netroufnu doporučit.
3*** a to pouze za kapitolu 14 a pár zajímavých informací, co se možných zdravotních komplikací týče.
PS: kniha rozhodně neoplývá ohavnostmi a perverzností, jak ji někteří čtenáři hodnotí. Je jen prostě jiná. A kdo na tohle téma nemá žaludek, ať je raději nečte.

03.07.2019 3 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Jednoduše řečeno SKVĚLÁ!!! ????
Styl psaní naprosto profesionální a žádná zbytečná omáčka, což velmi oceňuji. Zajímavý příběh, který drží čtenáře neustále v pozoru. Slovní zásoba autorky je očividně bezbřehá. Ví, kdy, co a kam umístit, aby se vše odvíjelo tou správnou intenzitou a směrem.
S postavami se čtenář sžije raz dva. Napětí by se dalo občas krájet, emoce samozřejmě nechybí.
Rozhodně doporučuji.

19.06.2019 5 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Vůbec nebyla špatná, jen možná zbytečně moc "rozvláčnělá" a konec mě vyloženě naštval.
I když ne všechny příběhy končí happyendem. V tomto případě jsem zvědavá, jestli bude kniha pokračovat a jaký směr osud sériového vraha nabere.
Nešokovala ani nezklamala. Takový průměrný thriller, který udržuje čtenáře v napětí, ale pocit "neodložitelnosti" se nekonal. Nic nezapomenutelného, co bych si chtěla přečíst znovu. Doporučit můžu, ale nic pro skutečně náročného čtenáře. ;-)

09.06.2019 4 z 5

Péra a perutě Péra a perutě Iva Pekárková

Kniha jest těžce čitelná a nedočtitelná. Dala jsem jí o 20 stran víc, než běžně knize dám (než ji na neurčito uložím do útrob knihovny mezi ostatní nedočtené), ale zázrak se nekonal. Příběh prakticky o všem a zároveň o ničem. Dost mi vadily často se opakující vulgarismy, podivně stvořená květnatá souvětí a do pokračování jsem se vyloženě nutila. Další autorčiny knihy mileráda vynechám a doporučit rozhodně nemůžu. Ovšem každý máme jiný pohled "na věc".

03.06.2019 2 z 5

Nenechám tě odejít Nenechám tě odejít Chevy Stevens (p)

Nemám slov. Jsem absolutně nadšená. ???? Pozvolný styl psaní, plný emocí a překvapení, které nedají čtenáři odpočinout, dokud knihu nepřečte celou. Už dlouho jsem nečetla něco tak "jednoduchého" a zároveň čtivého. Ich forma je v tomhle případě obrovský bonus, a tak ráda přehlídnu i sem tam nějaký ten překlep nebo chybičku. Kniha mi hodně připomíná bravurně napsané dílo od B. A. Paris - Za zavřenými dveřmi.
Čtenář je neustále unášen na vlnách strachu, obav i zvratů. Žádná zbytečná omáčka, žádné nenucené dialogy, prostě vše plyne jak má. Rozhodně doporučuji.

28.05.2019 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Jako na horské dráze. :/ Fantastický začátek ???? vystřídala kopa nudné omáčky ???? se spoustou odborných termínů, které děj pravidelně narušovaly. Skvěle vytvořená souvětí, bravurně napsané pasáže a pak... pád do nikam. Příběh samotný mi připomínal puzzle, seskládané z mnoha jiných knih, které už po světě kolují. Čekala jsem od ní trochu víc. Obálka famózní, o obsahu by se dalo dosti polemizovat. Šelma mě nadchla, tohle už o dost méně. Na můj vkus se autor málo věnoval příběhu samotnému, očekávala bych více detailů i emocí. Zbytečně častý návrat k předchozí knize narušoval tok děje. Kdo četl Šelmu, určitě si našel cestu i k Hračkáři a postavy zná.
Hlavně za obálku a přepestrou slovní zásobu 4****

24.05.2019 4 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Prolog je mrazivý a vychytaný do posledního detailu. Musím uznat, že mě autorka velmi mile překvapila. Nejenže má kniha skvělou obálku a stránky zajímavou stylistickou úpravu, ale i příběh samotný má grády.
Žádná zbytečná omáčka, permanentně jste udržováni v napětí, bohatá slovní zásoba i skladba samotných vět potěší každého čtenáře. Autorka brilantně popisuje zásadní momenty a celý příběh je uvěřitelný (přestože se jedná o mystérium). Osobně bych se přimlouvala za obdobné žánry do budoucna, (autorka s nimi očividně nemá problém)-(jelikož nemám historické romány v oblibě) a jen nerada bych si nechala další knihu ujít. Každopádně tahle "druhotina" je skvělá a můžu jedině doporučit! 5*****

10.03.2019 5 z 5

Lži, samé lži Lži, samé lži Lisa Jackson

Tentokrát velké zklamání.
Chvílemi se nutit do čtení a následně mít chuť hltat každou větu... Rozpolcenost, která spíše odradí, nežli naláká.
Spousta zbytečné omáčky a neustále zbytečně moc otázek!! Vše zdlouhavé a bez řádné dávky emocí. Jako by chtěla autorka nuceně zaplnit stránky, jen aby měl čtenář co číst, nehledě na kvalitu. Příběh by se jistě vešel do dvouset stran, aniž by čtenáře unudil k smrti.
Do budoucna si rozmyslím, jestli dám autorce ještě vůbec někdy šanci.
PS: Tentokráte to nebude špatnou konstelací hvězd. Opravdu o nic nepřijdete, obejdete-li knihu obloukem.
Za snahu a minimální "chytlavost" dávám 3*** , a to ještě přivírámu obě oči.

12.01.2019 3 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Velmi příjemně překvapila. Ba dokonce jsem z ní nadšená. Vskutku brilantní prvotina, kterou si určitě nenechte ujít. Žádná hluchá místa ani zbytečná omáčka; napětí by se dalo místy krájet, styl autorky je vypilovaný do detailu; rozhodně z knihy nečiší prvotina.
Jenny Blackhurst připisuji na seznam svých oblíbenců a určitě si nenechám ujít její další knihy.

19.12.2018 5 z 5

Přichází čas pomsty Přichází čas pomsty Veronika Černucká

Dočteno a opět nezklamala. Styl psaní je jednoduchý a strašně dobře se čte. Žádná hluchá místa ani zbytečná omáčka. Příběh je dokonale zamotaný a vraha jsem odhalila až na konci. Což je ale u této autorky běžné, páč to prostě umí.
PS: Strašně by mě zajímalo, jak by v podání Veroniky Černucké vypadal jiný žánr, protože detektivky jsou pro mě nejsložitějším žánrem na psaní a její styl je tak dokonale vybroušený, že bych se vrhla na cokoliv, co by napsala.
Rozhodně doporučuji!

23.10.2018 5 z 5

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

Už dlouho jsem nepociťovala u knihy takovou rozporuplnost a dilema. Dočíst, nedočíst?
Ze začátku mě docela bavila, ale pak nastal zlom. Nějak se mi začal příběh zajídat. Děj jako na houpačce. Chvílemi zajímavý a čtivý, chvílemi strašně nudný. Tendence k přeskakování mě neminuly. Očekávala jsem od knihy daleko víc. I přes propojenost postav mě víc zajímal osud Kasandry. Určitě bych uvítala míň technických "netových" termínů i míň samotné komunikace, která se poměrně často opakovala ve stejném duchu. Výborně propracovaný popis fyzického týrání, ovšem obávám se, že by to dotyčná nepřežila už po třech popsaných stranách. Ani nevím, jestli ji mám doporučit, ale sto lidí, sto chutí. Klidně zkuste.

08.10.2018 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Skutečně si zaslouží nálepku Světový Bestseller! Začátek mě doslova pohltil a chvílemi jsem si připadala jako na přednášce. Kniha má všechno, co čtenáře zaujme. Napětí, emoce, permanentně vás udrží v bdělém stavu (i když už chce mozek spát). Velmi oceňuji posloupnost příběhu. Všechno hezky navazuje. Žádná hluchá místa ani zbytečná omáčka. Jednoduché a výstižné.
Nazvala bych ji "naučným thrillerem". Doufám, že tuhle lahůdku někdo zfilmuje, protože si to zaslouží. Rozhodně doporučuji.

05.10.2018 5 z 5

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Michelle Sacks

Na to, jakým podivným stylem vyprávění je psána, bez klasických dialogů, mě velmi příjemně překvapila. Zpočátku skvělá, pak jakoby ubrala na intenzitě a později zase plná napětí. Možná až moc zbytečně zamotaná, přesto překvapivá. Velmi dobře propracovaná lidská duše z vícero pohledů. Rozhodně doporučuji.

30.09.2018 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Vskutku zajímavé dílo. Příběh sám o sobě mi přijde maličko naivní, ale styl a spousta nádherných slov, vět a odstavců mě doslova pohltil. ❤️ Pohled na život v pojetí Coelha je krásný a plnohodnotný. Konzum prostě ztrácí význam. Kdo umí "číst mezi řádky" si knihu zcela jistě vychutná.

20.09.2018 5 z 5

Nádherný přebal, poutavý příběh, ale nic, z čeho bych se vyloženě posadila na zadek. Hlavní mínus je ale absence dialogů, ty u knih vyžaduji!! Chvílemi jsem měla tendence přeskakovat, chvílemi jsem s nadšením hltala každé slovo. Velmi zvláštní kniha. Emotivně rozpracovaná, o pointě (trochu mě zmátla) jsem uvažovala ještě dlouho po dočtení. Skoro bych to nazvala "nudným" příběhem, který nechcete paradoxně kvůli zvědavosti odložit. Některá haiku mě nadchla, jiná nezaujala. Každopádně nic tak prapodivného jsem už dlouho nečetla. Doporučuji ovšem k přečtení, právě kvůli oné odlišnosti. Buď nadchne, nebo zklame. PS: jste-li "dialogový" a zároveň "nepopisový" typ čtenáře, pak ji ani neotvírejte. ;-)

15.09.2018 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Naprosto skvělá.

09.09.2018 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Klára Janečková

Moje první kniha od Kláry Janečkové a musím říct, že určitě ne poslední.

01.09.2018 5 z 5