Nenechám tě odejít

Před jedenácti lety uprchla Lindsey s dcerou Sophií před svým násilnickým manželem, který se ji pokusil zabít. Našla si nový domov, začala s podnikáním a snažila se odstřihnout od svého starého života. Myslela si, že unikla temné minulosti a že je v bezpečí. Po jedenácti letech je však exmanžel Andrew propuštěn z vězení a Lindsey se začínají dít strašidelné věci. Někdo se jí vkrade do domu, pokusí se otrávit psa a napadne jejího přítele. Andrew tvrdí, že to není on. Že se změnil. Může mu věřit? Nebo za útoky stojí někdo, kdo je Lindsey blíž než si sama myslí? A jak se může drobná lest, kterou Lindsey před lety provedla, změnit v její největší noční můru? Psychologický román Nikdy mě neopustíš popisuje rodinné drama založené na efektu motýlích křídel. Kniha zachycuje majetnickou lásku, která se jednoho dne vymkne kontrole. Román plný napětí s nečekanou zápletkou od kanadské autorky Chevy Stevens, která napsala řadu úspěšných thrillerů oceněných mezinárodními cenami....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409029/nenecham-te-odejit-NvI-409029.jpg 4.4130
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Ocelot

Never Let You Go, 2017

Kniha Nenechám tě odejít

mrliš

Děj je celkem předvídatelný, nicméně kniha se čte svižně a je poutavě napsaná. Příběh matky a dcery rozhodně stojí za přečtení. Musím na závěr napsat, že mě trochu zklamal konec. Čekal jsem trochu větší vygradování.

Vladii
29.12.2020

Za mě super. Knížka mě chytla hned od začátku, hlavní hrdinka mi byla sympatická, děj byl napínavý a posledních 150 stran jsem zhltla na jeden zátah před spaním, i když už jsem byla unavená, musela jsem to prostě dočíst. :)

yetti09
02.11.2020

Popravdě jsem čekala něco Wauu.. A to se nedostavilo. Kniha byla velmi čtivá, ale příběh byl předvídatelný. Konec, který mě měl šokovat, mě bohužel nešokoval.
Knihu hodnotím jako takový hezký průměr a ráda si od autorky ještě něco přečtu.

LucieT
28.10.2020

No, dojmy jsou takové smíšené. Čtivé, ale chvílemi zdlouhavé, svým způsobem i předvídatelné. Zvláštní dělení některých odstavců mi moc nesedlo, naopak přeskakování z vypravěčských postav bylo fajn. Za sebe ale víc jak *** dát nemůžu.

Mandlevest
27.09.2020

Téma knihy , domácí násilí, útěk a snaha o nový život, již mnohokrát zpracované, ale autorku jsem neznala a vysoké hodnocení v DK mě navnadilo si knihu půjčit. A určitě nelituji. Za mě se jedná o jednu z lepších knih v tomto žánru. Docela zajímavý byl pohled do minulosti očima Lindsey, pragmatický a ochranitelský a Sophie, tápající a doufající. Oceňuji uvěřitelnost příběhu (což za mě moc nemělo Za zavřenými dveřmi) a gradující napětí (což za mě skoro vůbec neměla Bývalá manželka). Takže s knihou určitě spokojenost, co mně však vadilo a rušilo nesmírně jsou , z mého pohledu, zcela nesmyslně dělené odstavce. Nehledě na několik stupňů vzdělání, které jsem před mnoha lety absolvovala, mě už na tom základním učili, že odstavcem mj. ukončujeme situaci. V této knize to neplatí, uprostřed rozhovoru nebo dramatické situace začínáte najednou novým odstavcem. Možná to byl záměr , který jsem nepochopila , možná trochu odbytá práce a to by mě mrzelo, protože knížka je opravdu dobrá a nezaslouží si to. Takže doporučuji a jdu se na chvíli přestěhovat k Amišům :-).

barbora3888
16.09.2020

Jedná se o psychothriller, ve kterém se řeší téma domácího násilí a stalkingu. Na začátku knihy se ocitáváme v situaci, kdy Lindsay zrovna uklízí v jednom z domů (vede uklízecí firmu), když má pocit že jí někdo sleduje. Lindsay ví, že jejího bývalého manžela Andrewa právě pustili z vězení a má strach, že se jedná právě o něj.

V následujících kapitolách se společně s Lindsay vracíme do minulosti, kdy ještě s Andrewem žila a společně vychovávali dceru Sophii. Andrew byl skvělý táta a do jisté doby i skvělý manžel. Konkrétně do doby, než začal Linsay bít. Ta se proto rozhodla, že společně se svou dcerou z domu utečou. To se jim nakonec s pomocí pár přátel povedlo. Následně Andrewa zatkli a Lindsay začala se svou dcerou žít nový život.

V knize se střídají pohledy Lindsay a její dcery Sophie. Můžeme tak nahlédnout i do vztahu matky s dcerou, což se mi na knize moc líbilo. Vlastně až na trošku jiný konec než jsem očekávala, (ale to už je můj problém :D) se mi kniha moc líbila a velmi dobře se mi četla.

Sarrah
29.07.2020

Mě se kniha líbila, styl psaní mi sednul, určitě si od autorky přečtu s chutí něco dalšího.

Meginald
15.06.2020

(+ SPOILER) Celá kniha mi připadala celkem nudná, jako by jí něco chybělo. Příběh sice gradoval ve chvílích, kdy se hlavní hrdinka snažila zasebevraždit, o napětí se ale rozhodně mluvit nedá.. Brožura je pojatá spíše humorně, i když bych ji jako vtipnou rozhodně neoznačila. Děj se vlekl opravdu velmi pomalu, což po nějaké době samozřejmě přestane bavit. Knížka sama o sobě taková nemastná- neslaná, ničím zajímavá.

thrillery pro ženy

Chevy Stevens (p)