V dobrém i zlém

Napínavý psychothriller plný nečekaných zvratů, který provokativně odhaluje temnou stranu manželství, mateřství a přátelství. Bezmezně milující manželka, oddaný manžel, opečovávané dítě. Američané Merry, Sam a Conor jsou perfektní rodina, žijící na perfektním místě. Merry si domácký život nemůže vynachválit – pečení, práce na zahradě, péče o malého syna. Sam začíná po odchodu z univerzity s novou kariérou filmaře. Občas se přistihnou, že sami nevěří tomu, jak šťastní jsou. Tady na švédském venkově, kde začínají žít svůj nový perfektní život. Když je v jejich švédském ráji navštíví Merryina kamarádka Frank, stane se okamžitě součástí rodiny. Sblíží se s malým Conorem. A se Samem. Frank a Merry jsou skoro jako sestry, proto Frank okamžitě odhalí věci, které ostatním unikají. Faleš a zradu, kterým se dá při pohledu na tuhle pohádkovou rodinku těžko věřit. Ale jenom Frank ví, co se tady skutečně odehrává… . Kdo je manipulátor a kdo oběť?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/385574/v-dobrem-i-zlem-bZw-385574.jpg 4.329
Originální název:

You Were Made for This (2018)

Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Grada
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Přidat komentář
Kamienkova33
dnes

Pre mňa bol tento thriller sklamanie... Našla som naňho množstvo dobrých recenzií, kúpila si knihu a považujem to za vyhodené peniaze. Začiatok bol fajn, ale postupne, ako sa to rozmotávalo, ma to bavilo menej a menej.

bookcase
21. září

Jeden z nejzajímavějších psychothrillerů, které jsem četla. I přes citlivé a emočně náročné téma to je hodně čtivé, tři vypravěči jsou naprosto šílení, zvrácení a pokřivení.

Danago
20. září

Během 15ti hodinového přesunu z ČR na Kypr jsem přečetla tuto knihu. Je velice napínavá a dost drsné psycho. Skoro jsem nedýchala. Je šokující,do poslední chvíle. Ale nedoporučuji příliš slabým povahám. S těm komu vadí ubližování dětem .

Tereziee
19. září

Docela masakr kniha. Není pro jemnější povahy, některé pasáže jsou opravdu drsné. Ale je to kniha plná psychologických rozborů člověka, zvratů a překvapivých momentů. Za mě pecka thriller.

kneslova
18. září

Na téhle knize musím ohodnotit to, že všechny postavy v ní jsou vrcholně nesympatické a přímo odpudivé. Zvláštně pojatý příběh, přesto čtivý a za mne taky odpudivý...

Irsaf
18. září

Bavilo me to...

JustWomen
17. září

Za mě tento thriller pro ženy patří k těm lepším, střední část se mi fakt líbila a četla se rychle, ale závěr byl zdlouhavý a konec nepravděpodobný. Nechápu způsob vyšetřování, protože někdo o někom řekl, že to neudělal, tak to neudělal?

jana3099
15. září

Hodně smutný příběh o prapodivném přátelství,manželství a mateřství ........

Sorrow
11. září

V dobrém i zlém je niternou sondou do nejhlubších zákoutí lidské duše. Bez obalu zkoumá podstatu manželství i přátelství a hlavně uvádí na scénu jedno velké tabuizované téma, které jsem ještě v žádné knize rozebírat neviděla. Zpracování je skutečně dost syrové, a pokud Vám vadí, když se v knihách nedovedete ztotožnit se žádným z hrdinů, ruce rozhodně pryč, protože trojice hlavních postav se zařadila na mou pomyslnou kandidátku "postav na odstřel". Já to ale (zejména v thrillerech) ráda mám a baví mě právě ten psychologický aspekt, kdy můžete nahlédnout pod pokličku osob, jejichž psychika je na hony vzdálená té Vaší nebo kohokoliv ve vašem okolí (aspoň doufám :)). Jediný problém jsem měla s dialogy, které se mi mnohdy nezdály příliš autentické, zejména pokud šlo o závěrečné vyšetřování, ale tuhle drobnou vadu na kráse odpouštím a tleskám autorce za to, že se nebála pustit do něčeho tak kontroverzního.

JanaDor
07. září

Kniha se četla výborně a představa, že je to možné, mě celkem děsí. Kolik lidí vystupuje na veřejnosti jako ideální pár se zdravým životním stylem, s dětmi, kterým se věnují a přitom doma se chovají úplně jinak v negativním směru.
Postavy jsou velmi dobře psychologicky vykresleny a vše působí velmi opravdově. Možná to podporuje styl autorky, která píše z pohledu tří hlavních postav a nepoužívá přímé věty, jakože chybí uvozovky. Vůbec mi to nevadilo a spíš mi to přiblížilo myšlenky hrdinů, které nebyly moc hezké.

Pípasek
03. září

napínavý psychothriller, plný nečekaných zvratů. Odhaluje temnou stranu manželství, mateřství a přátelství. Bohužel dobrého je pomálu, za to lží, přetvářky a zvráceností až na hranici reálnosti

S.monika
29. srpna

Než jsem se rozhodla napsat komentář, tak jsem si musela dát den oddych. Kniha mnou pořádně zamávala - poslední dobou si vybírám zajímavé thrillery a s touto knihou jsem rozhodně nesáhla vedle.
Děj mi do jisté míry přišel opravdu zvrácený - protože mi to přišlo až moc reálné. Většina thrillerů mi přijde za vlasy přitažené a zbytečně vyhrocené, ale tohle mi přišlo prostě možné... nenechte se odradit absencí uvozovek, které, jak děj postupuje, by byly spíše na obtíž.
Kniha se mi četla neskutečně rychle a střídání děje mezi tři hlavní postavy umocní ještě tu celou atmosféru!
Rozhodně doporučuji a věta v anotaci - kdo je oběť a kdo manipulátor - celý děj vystihuje až neuvěřitelně dobře!