V dobrém i zlém

Napínavý psychothriller plný nečekaných zvratů, který provokativně odhaluje temnou stranu manželství, mateřství a přátelství. Bezmezně milující manželka, oddaný manžel, opečovávané dítě. Američané Merry, Sam a Conor jsou perfektní rodina, žijící na perfektním místě. Merry si domácký život nemůže vynachválit – pečení, práce na zahradě, péče o malého syna. Sam začíná po odchodu z univerzity s novou kariérou filmaře. Občas se přistihnou, že sami nevěří tomu, jak šťastní jsou. Tady na švédském venkově, kde začínají žít svůj nový perfektní život. Když je v jejich švédském ráji navštíví Merryina kamarádka Frank, stane se okamžitě součástí rodiny. Sblíží se s malým Conorem. A se Samem. Frank a Merry jsou skoro jako sestry, proto Frank okamžitě odhalí věci, které ostatním unikají. Faleš a zradu, kterým se dá při pohledu na tuhle pohádkovou rodinku těžko věřit. Ale jenom Frank ví, co se tady skutečně odehrává… . Kdo je manipulátor a kdo oběť?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/385574/v-dobrem-i-zlem-bZw-385574.jpg 4109

You Were Made for This (2018)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Cosmopolis

Kniha V dobrém i zlém

Dandy1

Jen mě napadá, zda autor nemusí být částečně taky psychopat, aby tohle vymyslel.

myšpa

Čtivá kniha, kterou nelze odložit, dokud nezjistíte, jak to dopadlo. No a konec -ten je otřesný.

Mufa

Náhodně jsem tenhle titul potkala v knihovně, všimla si, že to nemá žádné uvozovky a řekla si, že to zkusím.
A kupodivu mě to příjemně překvapilo, nesnáším knihy, co nemají přímou řeč, ale tady mě to nijak nerušilo.
V půlce knihy jsem nevěděla, kdo z nich je větší magor a kdo na kom je vlastně závislý. Nakonec se to vyjasnilo, ale kdyby tam nebyl ten "šťastný" konec, vůbec mi to nevadilo, naopak bych to tak nějak předpokládala, že se všichni magoři nakonec vzájemně odrovnají. Ale zkousla jsem to.
Suma sumárum.. dobrý psycho ;-)

Dresia

Fujtajxl, jestli se chcete rochnit v depresivních životech poškozených lidí, tak ano, v opačném případě nedoporučuji.

DominaCZ

Mnozí to skvěle vystihli-námět skvělý, prvotní rozjezd taky fajn, poté začne příprava na to, že tam budou jakési lživé momenty, poté ještě troška hry na dokonalost, ale u které už v ději probíhají myšlenky o jistotě, že je vše vylhané.

Poté jede řada myšlenek jednotlivých postav a dozvídáme se už jen špínu, vnitřní ataky i ataky na druhé a poté ten akt, který je zcela nejasný, asi v zájmu čtenáře.
Udělalas? neudělala-ok. A ona? ...asi jo, ne, nevím...
Tak udělala? Ano, udělala.
Na to nemáme důkaz, i když ses přiznala a byly tam tvý otisky.
(vážně uvěřitelné vyšetřování žeano.)

Je to navíc spojeno s vnitřní závistí a nechutí ke druhému, kterému ale roztáhneme nohy a pak nás to štve. (Viníme z toho chlapa a ne sebe žeano.)
Co je nám do života a zklamání dokonalé "kámošky", kterou nenávidíme po celý život, ale dělám jako že ne ??
To tam nemělo co dělat !!!!

Spousta nedůvěry a manželská bitka, kterou hrdinka, ač zkrvavená, dodrápaná a s ruplou lebkou, zvládá zcela ok a jde sedět ven s kafem v ruce.

Napřed nenávist, vulgarity...a poté zase objetíčko a vzhledem k poslední větě taky patrně ojetíčko...

No a pak jaksi jen tak mimochodem v pár větách to skončilo, aby se to poté zkusilo začít znova...

Ale jo.
Matky by to ale asi číst neměly. Neustále zmiňovaná vykulená očička, teplé tělíčko, vůně pudru a chováníčko by je mohlo rozbít. (to samé těhule).
(zmatený komentář? Ano, protože přesně taková ta kniha je!)

invocation11

Žánrově jsem čekala něco úplně jiného, spíš detektivku nebo trhiller, což slibuje i anotace. Ale jde vlastně o hodně psychologické drama o vině, trestu i odpuštění, o tom, co všechno se v nás skrývá a co jsme ochotni "obětovat" (pro sebe či pro druhé). Vcelku mi vadil i styl, kterým je kniha psaná – takový neosobní, odtažitý, chladný. Vím, že v rámci příběhu i samotných aktérů měl svůj význam (a v podstatě by to bez něho nebylo ono), ale i já jakožto čtenář jsem ke knize zaujala stejný postoj (odtažitý, chladný). Nejsilnější je beze sporu závěr, a teď nemyslím jen závěrečnou větu, ale posledních cca 40-50 stran. Pokud se člověk nezabývá pouze (děsivou) dějovou linií, ale všímá si i náznaků a pohnutek jednotlivých postav, je kniha skutečně náhledem do lidského (temnějšího) nitra člověka.

L.Helena

Obraz dokonalé rodinky, který každou přečtenou stránkou pozbývá na své idyličnosti a postupně se mění na něco tak psychopatického, že to vlastně ani nechcete číst, ale už vás to chytlo natolik, že se to nedá odložit.

Neodpustím si - prostě mi vadí chybějící uvozovky v přímé řeči. Místy čtenář neví, zda toto bylo skutečně vysloveno nahlas, nebo je to jen myšlenka v hlavě té či oné postavy. Možná je to autorský záměr, aby čtenář takto tápal, ale já dávám přednost mít v tom jasno. Poslední dobou je takovýchto knížek víc, jen si říkám, kam až to dojde. Odstraníme čárky v souvětích, vykašleme se na tvrdé a měkké y/i a budeme používat jen jedno... ??

Blaufik

Autorka si rozhodně zaslouží pochvalu, neplácá páté přes deváté, všechno má báječně vymyšlené a já jsem velice ráda, že jsem se ke knize dostala.
Pokud jste fanoušky dobrých psychothrillerů, které si nehrají na něco co nejsou, tak po knize rozhodně sáhněte. Myslím si, že nebudete litovat času, který s tímto mrazivým příběhem strávíte.

intelektuálka

Tak už jsem tady zase .... i když .... vždy v momentě, že se rozhodnu přestat psát komentáře mi začnou chodit palce - a já vlastně píšu pro čtenáře, ne pro kritiky ....

Obraz dokonalé rodiny, který nám autorka na začátku předestře, už by nám měl napovědět ...

Tři postavy a tři charaktery - a kdo z nich je bez viny ?
Všichni nesou svůj díl - a kdo nakonec zaplatí ?

A otázka přátelství až za hrob ?
Není přátelství o upřímnosti ?

Temné stránky v člověku a otázka, kam až může dojít kamarádství, manipulace a ovládání v partnerství .

Je to dobře napsaná prvotina - ale mrazivá.

Mischone
30.12.2018

Myslím si, že budu jedna z mála, které přišla tato kniha jako totální hloupost. Už jen to, že v knize není žádná přímá řeč je katastrofa, první a poslední kniha, kterou jsem takto četla, už nikdy víc. Náplň celé knihy se jen točí kolem sexu, nenávisti, závisti a předstírání, to je fakt smutné a velmi nudné, protože je to furt a furt dokola. Přečetla jsem to jen ze zvědavosti, co se z toho teda nakonec vyvrbí no... nic překvapivého, protože jak říkám, celá ta kniha je plná negativa. Tak moc jsem se těšila, ale zklamaná jsem maximálně.

Devil-Ivet
27.12.2018

Byla jsem zvědavá na tento mrazivý thriller, který mě vcelku mile překvapil. Podíváme se na zoubek třem hlavním postavám a každá z nich má nějaké tajemství a nechtělo se mi věřit, že by to zašlo až takhle daleko. Šokující a děsivé. Konečné vyústění dokáže vzbudit odpor a mrazení v zádech…

Katte2
26.12.2018

Skvělý psychologický příběh o rodinné idile a o tom, že není všechno tak růžové, jak se mnohdy zvenku zdá. Z příběhu mě mrazilo a bylo i úzko, ale musela jsem číst dál a dál.

Refadora
16.12.2018

Nebylo to špatně napsané, ale vzhledem k tomu, že se všechny hlavní postavy chovají tak, jak se chovají, bylo pro mne dost těžké vytvořit si k nim jakýkoli vztah a bylo mi celkem jedno, jak to s nimi dopadne. Prostě od určité chvíle hnus až na dřeň.

edisek83

Psycho....

ArwenAragorn
16.12.2018

Velice temný, smutný, ale čtivý psychologický thriller se spoustou intrik, přetvářek, tajemství, lhaní a se spoustou zvratů. Už dlouho mě nějaká knížka nezasáhla a nerozhodila tak, jako tato. Snad bych ji i v půlce nechala nedočtenou, ale musela jsem vědět KDO TO udělal. A ze závěru mně bylo špatně.

MirkaProk
14.12.2018

Kniha velice čtivá, velmi rychle přečteno, ale zároveň velmi smutná a šílená. Musím říct, že jsem byla z obsahu knihy trochu rozhozená a bylo straně líto Connora. Tři vypravěči naprosto šílení lidé ani nedokážu říct, kdo z nich byl větší magor. Ale i tak knihu doporučuji k přečtení.

zuzana2599
22.11.2018

Odpudivý thriller, ale nesmírně čtivý !! Obracela jsem stránku za stránkou, cloumala mnou zvědavost a napětí... Co se stane v tom malém společenství tří lidí a malého chlapce ? Skvěle napsané, něco podobného jsem snad ještě ani nečetla !!

josska
21.11.2018

Vubec jsem nevěděla čo čeho jdu,kdybych to jen tušila,tak si asi v knihovně nepujčím,všechny postavy příšerné, jen ten nevinný conor byl normální,proto to asi dopadlo tak jak to dopadlo..no a ta poslední věta tu jsem teda nečekala,knížka měla spád,četla se pěkně,byla napínavá,ale obsah .....

kristyna9374
18.11.2018

Napínavý psychothriller. A opravdu tomu tak je. Některé pasáže mi nedělaly až dobře. Pokud tuhle knihu budou číst nějaké maminky, tak jako já, tak jim asi bude přecházet mráz po zádech. Absolutně si nedokážu představit to, co se odehrávalo v knize. Ani nedokážu pochopit, že by někdo chtěl ublížit tak malému tvorečkovi, který se nemůže ani nijak bránit.
Námět byl zajímavý a velmi silný. Asi k tomu snad ani víc nemám. Myslím, že pochopíte, až když knihu přečtěte.

i.stefany
13.11.2018

Dočetla jsem před dvěma dny, ale stále nemám vhodných slov pro komentář. Nechci prozrazovat ostatním, které teprve četba čeká, takže se naprosto ztotožňuji a souhlasím s výstižným komentářem uživatele Plamínek21. Když přemýšlím o hvězdičkách, tak ano, kniha obecně splnila, co od ní čtenář očekává. Přikovat, nepustit a nenechat vydechnout. Ale osobně si myslím, že téma této knihy je tak silná káva, že nelze mít z četby požitek.

Acquenta
10.11.2018

U této knihy mě uklidňuje pouze fakt, že Conor nikdy neexistoval a nikdy se mu nic takového nestalo. Ano, byl to strašný příběh, ale četla jsem teda mnohem horší s podobným příběhem. Nikdy nepochopím, jak někdo nemůže milovat své dítě, nikdy....kniha se četla celkem rychle, ale že by mě teda nějak zvlášť nadchla, to se říct nedá, spíš taková americká slátanina, kde byli všichni psychicky labilní...

plamínek21
09.11.2018

Otřesná kniha. Taková koncentrace psychopatologie snad není možná. Až jsem si během čtení říkala, jestli taky nejsem vyšinutá, když v četbě pokračuji. Velmi čtivě napsaná, takže jsem úchylně pokračovala dál a dál. Silným náturám doporučuji, křehčí jedinci nechť se knize spíše vyhnou :-).

okeey
05.11.2018

Čte se jedním dechem. Ale je to hnus velebnosti, tento typ násilí v knihách i jinak, dost blbě snáším. Každopádně ano, ne vše je vždycky tak, jak vypadá. Znovu ta samá otázka: Kam až jsou lidé schopni zajít, aby dosáhli svého?
Poslední věta mě úplně dodělala.

Ivuska.09
29.10.2018

Překvapivá kniha plná zvratů. Děj je tak napínavý a příběh tak čtivě napsaný, že budete převracet jednu stránku za druhou a nebudete chtít přestat číst. Konec pro mě byl částečně uspokojivý, částečně neuspokojivý, ale nakonec ho shledávám docela dobře vyřešeným.
Určitě mohu tuto knihu doporučit.

Luciecii
15.10.2018

Tahle kniha, to je nálož všech negativních emocí a pocitů. Takové zděšení, stránky, pasáže a slova při kterých jsem se od knihy odvracela, protože mi bylo nepříjemné je číst, nával divných pocitů až do žaludku, něco divného po těle......To vše mi tahle kniha přinesla. Všude jsem četla, že kniha není pro slabé povahy a opravdu tomu mohu dát za pravdu. Každá postava v knize mi bylo krajně nesympatická a nepříjemná. Nikdy bych nikoho takového ve svém životě nechtěla potkat, ani poznat. Celý příběh je šílený, až děsivě reálný, odpudivý, strašný.
Ovšem stejně musím dát této knize 4 hvězdy, ne za děj, ne za příběh, ne za postavy, ne za konec, ale 4 hvězdy za to, jak dokonale tohle vše dokázala autorka popsat. Slovní obraty, mistrné věty, dialogy co jako dialogy vůbec nevypadaly, celá kniha napsaná bez přímé řeči, nikde žádné uvozovky. Člověk se občas ztrácel, zda je to hovor mezi dvěma postavami nebo myšlenka či popisování pocitů jedné z nich.
Zároveň to však dávalo čtenáři pocit, že vidí i do těch nejtemnějších zákoutí zčernalé mysli každé z postav. Do hnusných, zpropadených a slizkých myšlenek.
Merry, Sam, Frank, Karl.......Všichni do jednoho odporní, zlomení tím vším, co jejich vlastní mysl vymyslela. Žádnou z postav jsem nedokázala pochopit, ani jsem se o to nesnažila. Jediný koho jsem si oblíbila, byl samozřejmě Conor, chudítko malé a hlavní vyšetřovatelka.
Byla jsem hodně zvědavá na konec a popravdě, díky poslední větě z celé knihy mě zamrazilo a trochu se mi obrátil žaludek z té představy, že tohle vše by mohlo v životě postav ještě dál pokračovat a dát prostor k tomu, aby bylo šířeno další zlo, nenávist, lhostejnost, násilí a hnus.

agatha2
14.10.2018

Věděla jsem zhruba, o čem kniha bude, a proto jsem váhala, zda se do ní vůbec pustit. Nyní, pár dní po přečtení, na ni stále myslím. Původně jsem si ji chtěla koupit i domů, ale přiznám se, že bych ji nesnesla doma ve své knihovně. Z knihy se mi dělalo místy až fyzicky zle. Nicméně je skvěle napsaná, o tom žádná, čtete ji jedním dechem, protože prostě musíte vědět, jak to dopadne. Ale když už jsem zjistila, jak to dopadne, bylo by mi lépe, to nevědět. A to jsem ještě nevěděla, co vše se ještě stane a jak se to vše ještě zamotá. A poslední věta knihy, no, tak ta mi zasadila pomyslnou poslední ránu. Hnus. Ale výborně napsaný.

Sabča92
11.10.2018

Málokdy se mi stane, že bych si neoblíbila ani jednu postavu z knihy. Zde jsem měla ráda jen malého chlapečka. Tato kniha má nesmírně pomalý začátek, ve kterém se vlastně nic neděje. Postupně odhalujeme strašnou věc ohledně Merry, dokonalé manželky a matky malého Connora.
Při čtení se mi chtělo zvracet. Jedinou milou postavou pro mě byla postava malého chlapečka, kterého jsem chtěla schovat ve své náruči.
Zápletka, kterou autorka zvolila mi přišla příšerná. Ačkoliv se v knize nic neděje, krom děsivé zápletky, byla jsem zděšená. Znovu tuto knihu nedokáži přečíst.

perpe2a
07.10.2018

Ponurý a hodně psychologický příběh. Smutná nálada mi zůstala i po dočtení. Nic není, jak se zdá...dokonalé. Je to výborně napsané a neodtrhnete se, dokud nedočtete až do konce. Doporučuji.

lenka666
04.10.2018

Za mě pět hvězdiček. Opravdu zajímavě napsaná kniha. Souhlasím, že ani jedna postava nebyla moc sympatická, ale přesto to mělo spád a napětí.

attila1
30.09.2018

Hodně zvláštní příběh. Smutné téma. Šel mi chvílemi mráz po zádech,ale i přes to je knížka čtivá.

thrillery pro ženy

Autor knihy

Michelle Sacks

Michelle Sacks
jihoafrická

Kniha V dobrém i zlém je: