Když Anna zmizela

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Každý se občas opozdí. Jednou kvůli dopravě, jindy se třeba zdržíte v práci. Většinou z toho nic není, ale pak se jednoho dne všechno zhroutí. Máte zpoždění, vybitý mobil, a když dorazíte do školky, vaše dítě už tam není. Chvilku si myslíte, že ho vyzvedl někdo z rodiny. Nebo si je možná vzala domů nějaká z maminek. Jenže za chvíli je jasné, že vaše dítě prostě není k nalezení. Někdo jej unesl a vám nezbývá než čekat. A čekat. A vaše zoufalství pořád narůstá… Tajemný britský autor detektivních thrillerů Alex Lake (jméno je pseudonym) přichází s dechberoucím příběhem o matce, jejíž dítě se jednoho dne náhle ztratí ze školky. Nikdo nic neviděl, novináři tuší snadnou kořist a zbytek rodiny není Julii zrovna oporou. Pětiletá Anna se pohřešuje už týden a doposud se neobjevila jediná stopa. Existuje ještě naděje? A co když je ještě horší než temná jistota?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366538/big_kdyz-anna-zmizela-j32-366538.jpg 3.6259
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

After Anna, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (81)

Kniha Když Anna zmizela

ninano
28. dubna

Anotace knihy je mírně zavádějící, autor má rozhodně potenciál napsat dobrou knihu, ale tady se to ještě příliš nepovedlo. Některé pasáže jsou dobré, ale jiné by šly vypustit a kniha by získala na čtivosti.

KatkaHutyrová
12. března

Bohužel - má to dobře našlápnuto, ale ve výsledku je to pouze průměrná kniha, která ničím nenadchne.
Velice obtížně jsem se začítala a chvílemi jsem dokonce samu sebe přistihla, že se vyloženě nudím. Knížka je hodně psychologická a "nic moc se tam neděje."
Konec je strhující a napínavý, ale zachránit to nedokázal.
Nápady měl autor dobré, ale je to nedotažené.


Lendie
07.12.2022

Tuto knihu mám doma už cca 2 roky. Vždy jsem jí začala číst a po pár stránkách přestala. Nezaujala mě..., ale když jsem marodila a nic jiného jsem doma neprecteneho neměla, kouzla jsem se a začala číst. Po nudném úvodu mě kniha začala bavit a zacetla jsem se. Ne však na dlouho. Přibližně v polovině knihy mi bylo jasné kdo je únosce a kam asi bude příběh mířit takže jsem četla již mezi řádky (úplně jsem vynechala sálodlouhé myšlenky hlavní hrdinky) a četla jen dialogy. Myslela jsem, že bude mít kniha pokračování když končila větou, že to ještě není konec. Takový průměrný thriller.

Lenkys
06.07.2022

Než si příště půjčím nějakou knihu, asi se předem podívám na hodnocení zde na Databázi.
Do první třetiny mě kniha celkem bavila, ale pak? Nuda. Děj se začal v určitém okamžiku stáčet jiným směrem, než bych očekávala. Pro hrstku lidí to možná bude zajímavý zvrat, ale dovolím si říct, že většina čtenářů, která sáhne po této knize (hlavně pro zaujetí názvem a obálkou), bude spíš zaskočena.
Měla jsem tendenci přeskakovat stránky, kde se postavy zabývaly svými pocity a celkově se děj hrozně vlekl. Ke konci už jsem opravdu i nějaké odstavce vypustila a na příběh to nemělo vliv.

vilibook
08.05.2022

Takový průměr. Proč na obálku napsali, že se Anna vrátí ? Boj o život Julie v závěru knihy je dosti nereálný. Chyběl mi tam někdo sympatický. Všechny postavy byly dost nepříjemné.

Karin94
14.02.2022

Čakala som niečo... A dostala som niečo úplne iné. Okrem toho, podľa názvu si budete myslieť, že čítate nejaký napínavý triller resp. krimi detektívku, ktorá by mala byť okolo zmiznutia malého dieťaťa, a nakoniec zistíte, že sa takmer celá kniha točí okolo rozvodu rodičov.

Ďalšou vecou, ktorú nechápem je, načo to autor napisal na 330 strán, keď prvých 170 strán sa tam nedeje absolútne nič (iba hľadanie Anny, čo sa podľa môjho názoru dalo napísať kľudne aj do 50 strán), a začne to byť zaujímavé za mňa až posledných cca 30 strán. Ale aj tak som z celkovej knihy dosť sklamaná. Autor tam dokázal opisovať niekedy take sprostosti, na ktoré ste naozaj neni zvedaví a ani štýl písania mi vôbec nesadol. Kniha nie je opísaná tak, ako asi očakávate od normálnej detektívnej knihy, ale skôr čo sa odohráva v myšlienkach hlavných postáv.

Takže zhrnula by som to tak, že ma kniha dosť sklamala a vedela som, že ju nemám dočítať, pretože ani koniec nebol pre mňa nijak zaujímavý lenže dočítať som to chcela z toho dôvodu, pretože na obálke knihy je napísané, že "peklo sa rozpúta až po jej návrate", a veľmi som chcela vedieť ako to dopadne, lenže keď si to uvedomujem až teraz vlastne, mala som dať prednosť radšej inej knihe, ktorá by stála aspoň za to. Ale to my čitatelia nemáme ako vedieť.

bacouch
14.02.2022

Údajný psychothriller se po pár prvních stránkách zvrtne pouze na psycho, jelikož "vraha" odhalíte velmi rychle. Pak doufáte, že se něco ještě vyvrbí, změní, otočí...ale ono nic. Odpočinková kniha, ze které si nebudu do půl roku nic pamatovat.

Baja333
10.02.2022

Čtivé a napínavé od začátku do konce.

1