Když Anna zmizela

Každý se občas opozdí. Jednou kvůli dopravě, jindy se třeba zdržíte v práci. Většinou z toho nic není, ale pak se jednoho dne všechno zhroutí. Máte zpoždění, vybitý mobil, a když dorazíte do školky, vaše dítě už tam není. Chvilku si myslíte, že ho vyzvedl někdo z rodiny. Nebo si je možná vzala domů nějaká z maminek. Jenže za chvíli je jasné, že vaše dítě prostě není k nalezení. Někdo jej unesl a vám nezbývá než čekat. A čekat. A vaše zoufalství pořád narůstá… Tajemný britský autor detektivních thrillerů Alex Lake (jméno je pseudonym) přichází s dechberoucím příběhem o matce, jejíž dítě se jednoho dne náhle ztratí ze školky. Nikdo nic neviděl, novináři tuší snadnou kořist a zbytek rodiny není Julii zrovna oporou. Pětiletá Anna se pohřešuje už týden a doposud se neobjevila jediná stopa. Existuje ještě naděje? A co když je ještě horší než temná jistota?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366538/big_kdyz-anna-zmizela-j32-366538.jpg 3.6237
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

After Anna, 2015

Kniha Když Anna zmizela

Gracinka
06.10.2021

Příjemná čtivá kniha. Únosce jsem tušila už od začátku, ale i tak kniha neztratila příjemné napětí.

Bee240
04.05.2021

Zdravím Vás všechny
včera jsem přečetla další thriller a popravdě jsem něco takového nečekala. Na první pohled se zdálo že půjde o příběh který už tu byl milionkrát předtím - dítě někdo unese. Jenže u tohoto příběhu je to daleko komplikovanější a zamotanější.
Ale dost zásadní problém bylo že na přebalu knihy je vlastně vyzrazeno vše důležité a tím kniha hodně klesla. Tentokrát jsem uhodla kdo je únoscem a to také hodně poukazuje na předvídatelnost.
Mé hodnocení je přesto velmi dobré, protože se kniha dobře četla a důvody všeho co se událo byli dobře vymyšlené.
Ale pro mě další mínus byli postavy - máme tu několik hlavních a důležitých postav a ani jedna mi nebyla sympatická. Jako první bych zmínila Julii a Briana - rodiče malé Anny...tak zrovna tito dva mě neskutečně štvali.
Neumím si představit co rodiče musí prožívat když jim unesou dítě a hlavně pokud je v tom tolik okolností jako v tomto příběhu, ale celou dobu jsem si říkala že Brian je debil - ano opravdu mě neskutečně štval, ale postupem času jsem na něj změnila názor. Za to jeho žena mi vadila celou dobu a nezměnilo se to ani po dočtení knihy.
A pak tu máme Ednu - o té se nebudu ani vyjadřovat protože bych byla velmi sprostá. Tuto paní měl někdo shodit pod autobus............její chování bylo za hranou a její narcismus mě přiváděl k šílenství.

Janík511
28.01.2021

I přes nízké hodnocení zde se mi kniha líbila, byla napínavá a čtivá. Je vidět, ze autor umí psát a jeho knihy stojí za to.

pch1976
18.01.2021

Kniha byla napínavá do té doby, než se Anna našla, pak začal děj upadat a konec byl dost přitažený za vlasy.

Kikuse13
20.12.2020

Napínavé, doporučuji. Jak už tu bylo zmíněno vypadá to, že bude pokračování.

sestricka1
28.11.2020

Napínavé, svižné čtení, doporučuji přečíst

Rade
03.11.2020

V posledním odstavci SPOILER.
První část byla dobrá. Únos dítěte, následuje šok rodičů, hrůza, smutek, čekání. Pro každého rodiče situace, kterou si ani nechce představovat. A bezohlední novináři a internet plný nenávistných odsudků... Vylíčení psychiky zoufalé matky je působivé. Dost mi připomnělo výbornou Spálenou oblohu od Gilly Macmillan. Ani ten poněkud hloupý spoiler na obálce (nebo to tak autor chtěl?) mi zase tak moc nevadil, nejsem ten typ, abych si nad takovým trápením s uneseným dítětem až tak moc šušnila.
Jenže druhá část už byla pro mě zklamání. Celý příběh se posunul do polohy, která už mi moc nevyhovovala. Napínavé, svižně napsané, to ano, ale taky překombinované, nepravděpodobné, závěrečné akční scény mi přišly přehnané.

Poznámka se SPOILEREM k jednomu z komentářů:
Domnívám se, že záměna Edny za Igora (str. 322, vyd. Euromedia, 2018) není chyba překladatele, ale zřejmě literární odkaz na pomocníka doktora Frankensteina, ale také hraběte Drákuly jménem Igor. ("Pak se opět ozvalo zaskřípění drákulovských pantů.")

Toňula
12.08.2020

Souhlasím s předchozím komentářem - zpočátku jsem se nemohla začíst a najít něco sympatického na hrdiny,druhá polovina značně lepší, ale celkově trochu nevyrovnané.