Když Anna zmizela

Každý se občas opozdí. Jednou kvůli dopravě, jindy se třeba zdržíte v práci. Většinou z toho nic není, ale pak se jednoho dne všechno zhroutí. Máte zpoždění, vybitý mobil, a když dorazíte do školky, vaše dítě už tam není. Chvilku si myslíte, že ho vyzvedl někdo z rodiny. Nebo si je možná vzala domů nějaká z maminek. Jenže za chvíli je jasné, že vaše dítě prostě není k nalezení. Někdo jej unesl a vám nezbývá než čekat. A čekat. A vaše zoufalství pořád narůstá… Tajemný britský autor detektivních thrillerů Alex Lake (jméno je pseudonym) přichází s dechberoucím příběhem o matce, jejíž dítě se jednoho dne náhle ztratí ze školky. Nikdo nic neviděl, novináři tuší snadnou kořist a zbytek rodiny není Julii zrovna oporou. Pětiletá Anna se pohřešuje už týden a doposud se neobjevila jediná stopa. Existuje ještě naděje? A co když je ještě horší než temná jistota?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366538/kdyz-anna-zmizela-j32-366538.jpg 3.7129

After Anna (2015)

Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Když Anna zmizela

Izu
předevčírem

Za mě podprůměrný thriller.

Zuuuza

Škoda, že jsem vývoj uhodla příliš brzo. Ale i tak se mi kniha četla dobře. Byla napínavá a čtivá.

Hella

Za sebe hodnotím "nic moc". Vcelku zdlouhavé a hlavně mi nebyla sympatická žádná postava (a už vůbec ne Julie). A taky "nepobírám" osobu únosce.

mariva

Nějakou dobu mi trvalo, než jsem se do knihy pořádně začetla. I když byl začátek dramatický, byl trochu zdlouhavý a na napětí mu ubrala věta na obalu knihy, která naznačovala, že to takové drama nebude. Pak ale děj nabral obrátky a přesto, že pachatel se dal snadno vytušit, měla kniha spád a napětí až do konce.

tereza2627

Za me teda hodne dobry! tohle me bavilo..hltala jsem kazdou stranku, jen skoda toho, ze ten konec byl tak rychle ukoncen snesla bych klidne vic stranek ;)

kiskacsa

Velice dobrá pointa, do poslední chvíle mne nenapadlo, že by únosce mohla být zrovna tahle postava. Za to palec nahoru.
Jinak ale pro mne zklamání, chtělo to lepší uchopení, některé scény jsou těžko uvěřitelné (matka uchopí dceru do náruče, pak se drsně zhádá s tchyní, uprostřed hádky dceru postaví na zem a pošle ať si jde hrát!! A pětiletá dcera není vyděšená, nepláče, neptá se... ??? To těžko...) a méně chyb (Edna o postavě soudce mluví jako o Michaelovi a když za ním jede Julia, říká mu Derek; manžel osloví manželku jménem dcery a pod.)
Četlo se to dobře, oddechovka co neurazí, ale do koupě bych nešla. Jedno přečtení stačí...

mia6318

Fakt bezva. Kniha se mi moc líbila. Po celou dobu mě udržovala v napětí. Moc se mi líbilo, že pachatele jsem brzy tušila. Pokud vyjde další kniha od autora, tak si jí určitě koupím.

evago
24.11.2018

čekala jsem od knihy dle komentářů víc....dala se číst, ale stačilo jednou,jsem ráda, že jsem si ji nekoupila...byla v plánu...

Rybikasicka007
08.11.2018

Myslím, že tahle kniha je jedna z nejlepších knih které jsem kdy četla. Myslím, že stojí za to si tuto knihu přečíst, protože je velice napínavá a nikdy ji nejde přestat číst. Potěšilo mě, že se celý příběh vztahuje k zmizení Anny a ne jenom k jejímu životu. Ale překvapilo mě kdo ji unesl.

Zahorajda
06.11.2018

Čekala jsem něco... a dostala něco jiného.... četlo se to dobře... Posledních 100 stránek jsem hltala jedním dechem. Závěr je nečekaný. Přečíst stačí jednou :)

Lenoulinka
12.10.2018

Když jsem začala knihu číst, tak jsem si říkala začátek dobrý. Bude to napínavé. Hledání mi přišlo takové vlažné. Řešení rozvodu bylo únavné. Nakonec se kniha ubrala docela záživným směrem, že jsem ji po několika dnech přelouskala.

sissque
11.10.2018

Vlastně pořádně nevím, co napsat, mám z toho smíšené pocity. Ani jedna postava mi nebyla sympatická, únosce jsem vytušila hned na začátku, celkově to nebylo moc uvěřitelné, občas až moc zdlouhavé. Na druhou stranu to asi nebyl úplně nejhorší thriller, jaký jsem četla, ale je to takový průměr, nic výjimečného nečekejte.

petra3242
11.10.2018

Čekala jsem od knihy mnohem víc, přesto nejsem úplně zklamaná. Kniha má děj, hlavní postavy jsou zajímavé, čte se dobře. Ale něco mi tam chybí, možná víc rozepsaný únos nebo jiný pachatel, nevím...

Kekik
03.10.2018

Ta opravdová noční můra začne až ve chvíli, kdy se jí dcera vrátí... Po celou knihu to byla noční můra. Tohle by nechtěl zažít nikdo. Skvěle napsaný thriller. Napětí až do konce. Obálka je TOP !!!

cori
15.09.2018

Podle názvu jsem očekávala, že půjde o thriller ve stylu filmu Zmizení, ale nakonec se vše točí kolem rozvodu. Dobře je vykreslena síla sociálních sítí, kdy se z hodiny na hodinu může z oběti stát v očích veřejnosti opovrženíhodná zrůda.

ArwenAragorn
15.08.2018

Psychologický thriller s dokonale vykreslenými postavami a nápaditým motivem únosu Anny.
Kniha není pro ty, kdo mají rádi hodně napětí a akce , doporučila bych ji pouze pro milovníky psychologických thrillerů.
Jednu * uberu za to, že místy byl příběh poněkud zdlouhavý.

Denisa232623
31.07.2018

Mám smíšené pocity. Knihu jsem četla velmi dlouho a neustále ji odkládala. Prvních 170 stran se nedělo nic zajímavého. Až potom to začalo být trochu zajímavé.
Po přečtení komentářů tady na databázi jsem díky některým jedincům věděla kdo je viník a stojí za celým Juliiným trápením. I přesto jsem knihu nakonec dočetla a řadím do sekce "nenadchne, neurazí".

L.Helena
19.07.2018

Podle mě je to opravdu psycho... Přestože některé pasáže byly trochu zdlouhavé a celkem záhy se dá tušit, kdo by za tím vším mohl být, i tak jsem při čtení zažila notnou dávku emocí - napětí, strach, vztek...

Marluksa
18.07.2018

Mám z ní smíšené pocity.

attila1
09.07.2018

Tato kniha se mi četla dobře i když jsem v průběhu tušila kdo je "zahradník" :-) . Konec knížky jsem dala před spaním což nebyla úplně dobrá volba.

Lindulinek
27.06.2018

Kniha se mi moc líbila. Ve 3/4 jsem sice už věděla, kdo za tím stojí, ale i tak jsem dočetla.

xena2711
19.06.2018

Moc pěkný psychothriller. Kniha se od začátku pěkně četla a celou dobu čtenáře udržuje v napětí.Doporučuji..

Peace
17.06.2018

"Můžeš trávit celou věčnost sepisováním seznamu věcí, které nemáš, ale to ti nikdy nezbude žádný čas na to, aby sis užila těch, které máš."

Anotace knihy zněla zajímavě, její zpracování však bohužel bylo o dost slabší. Na můj vkus je pachatel lehce odhalitelný, jeho činy pak těžce nereálné.
Plusem příběhu je hodně dobré vykreslení toho, jak fungují média.

jasmína
11.06.2018

SPOILER

Já tedy nevím.... možná být to jinak a čtivěji a napínavěji psané, dám hvězdiček více.... Samozřejmě psychopata neodhadnete, ale čekala jsem jiné rozuzlení.

Já měla dvě babičky a ani jedna by mi nikdy neublížila.

martinkaLLL
06.06.2018

Byla to pěkná knížka, jen teda jeden komentář u knížky mi prozradil kdo za vším tím je a celé to napětí mě to zkazilo. Myslela jsem, že se to nesmí udávat a tak když jsem se rozhodovala co číst, tak jsem koukla na komentáře. No nic i tak si myslím, že je dobrá, až teda na posledních pár stránek, u kterých si myslím, že už tam jsou navíc.

Lucai
29.05.2018

Za mňa kniha o ničom....knihu som nemohla dočítať, ťahalo sa to strasne dlho,až na konci to trochu nabralo spád... neodporúčam

Sofie75
29.05.2018

Kniha se mi do půlky četla hůře, ale možná to byl jen můj problém. Pak jsem měla pocit, že ji musím přečíst co nejdříve, protože jsem chtěla vědět jak dopadne. Musím říct, že co vyplulo na povrch bylo otřesné.

Ankavi
27.05.2018

Je to čtivá kniha, ale mě osobně popravdě neuchvátila. I průměrně bystrý čtenář je schopen rozpoznat, kdo za zmizením Anny stojí. Starost její matky, pocity, které prožívá, jsou popsány sice velmi věrohodně, i když opět - poměrně jednoduše, přímočaře, žádnou velkou psychologii nenajdeme. Knihu jsem si zařadila do kategorie "neurazí - nenadchne".

alnahu
16.05.2018

Já jsem z této knihy také trochu rozčarovaná. Psychothriller- ve kterém se ztratí pětiletá holčička Anna a nikdo nic neviděl, nepomohly ani kamery ani rodina.. V první polovině knihy , jsem myslela ,že ji odložím ,ale pak kniha měla spád. Annu únosci vrátí vystresované matce , její vrácení je ale součástí dalšího plánu proti její matce Julii.

Lenicka90
16.05.2018

Tato knizka me dost zklamala, nudila me od zacatku az do asi dvouste stranky a kdyz se dej zacal trochu hybat uz jsem vedela kdo za tim vsim stoji.