Když Anna zmizela

Každý se občas opozdí. Jednou kvůli dopravě, jindy se třeba zdržíte v práci. Většinou z toho nic není, ale pak se jednoho dne všechno zhroutí. Máte zpoždění, vybitý mobil, a když dorazíte do školky, vaše dítě už tam není. Chvilku si myslíte, že ho vyzvedl někdo z rodiny. Nebo si je možná vzala domů nějaká z maminek. Jenže za chvíli je jasné, že vaše dítě prostě není k nalezení. Někdo jej unesl a vám nezbývá než čekat. A čekat. A vaše zoufalství pořád narůstá… Tajemný britský autor detektivních thrillerů Alex Lake (jméno je pseudonym) přichází s dechberoucím příběhem o matce, jejíž dítě se jednoho dne náhle ztratí ze školky. Nikdo nic neviděl, novináři tuší snadnou kořist a zbytek rodiny není Julii zrovna oporou. Pětiletá Anna se pohřešuje už týden a doposud se neobjevila jediná stopa. Existuje ještě naděje? A co když je ještě horší než temná jistota?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366538/kdyz-anna-zmizela-j32-366538.jpg 3.6207
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Ikar (ČR)

After Anna, 2015

Kniha Když Anna zmizela

Kikuse13
20.12.2020

Napínavé, doporučuji. Jak už tu bylo zmíněno vypadá to, že bude pokračování.

sestricka1
28.11.2020

Napínavé, svižné čtení, doporučuji přečíst

Rade
03.11.2020

V posledním odstavci SPOILER.
První část byla dobrá. Únos dítěte, následuje šok rodičů, hrůza, smutek, čekání. Pro každého rodiče situace, kterou si ani nechce představovat. A bezohlední novináři a internet plný nenávistných odsudků... Vylíčení psychiky zoufalé matky je působivé. Dost mi připomnělo výbornou Spálenou oblohu od Gilly Macmillan. Ani ten poněkud hloupý spoiler na obálce (nebo to tak autor chtěl?) mi zase tak moc nevadil, nejsem ten typ, abych si nad takovým trápením s uneseným dítětem až tak moc šušnila.
Jenže druhá část už byla pro mě zklamání. Celý příběh se posunul do polohy, která už mi moc nevyhovovala. Napínavé, svižně napsané, to ano, ale taky překombinované, nepravděpodobné, závěrečné akční scény mi přišly přehnané.

Poznámka se SPOILEREM k jednomu z komentářů:
Domnívám se, že záměna Edny za Igora (str. 322, vyd. Euromedia, 2018) není chyba překladatele, ale zřejmě literární odkaz na pomocníka doktora Frankensteina, ale také hraběte Drákuly jménem Igor. ("Pak se opět ozvalo zaskřípění drákulovských pantů.")

Toňula
12.08.2020

Souhlasím s předchozím komentářem - zpočátku jsem se nemohla začíst a najít něco sympatického na hrdiny,druhá polovina značně lepší, ale celkově trochu nevyrovnané.

PetraBery
05.08.2020

Jak dopadne únos malé Anny si lze přečíst již na obalu knihy. Kdo za celým podnikem stojí jsem zjistila v průběhu čtení, indicií bylo dle mého dost. Kniha se četla celkem dobře, ale žádná pecka to za mě není, konec až příliš překombinovaný.

čef
20.04.2020

Tak se mi zdá, že anglosaské spisovatelky mají nějaký společný problém s tchýněmi. Zde je další pořádně umanutá, až bláznivá a běloskvoucí snacha má co dělat, aby tomu všemu odolala. Závěrečné scény jsou jak od Alfreda Hitchcocka a tak si i příznivci hororu přijdou pořádně na své. Nekritizuji, i takovéto knihy mají nárok na život podle mne především proto, že jsou tak pěkně literárně zpracované.

Twinny
06.01.2020

Co na tuhle knihu říct? Celý příběh mě celkem bavil, byla jsem zvědavá, co se bude dít. Akorát mě trochu naštval ten spoiler přímo na obálce. Takhle člověk přišel o kus překvapení a vlastně je jasné, jak dopadne první část. Ale za to autor nemůže, takže to hodnocení nijak neovlivní.
Co se týče únosce a jeho motivu, napadlo mě to už někde kolem sté stránky a postupně jsem se k této teorii začala přiklánět mnohem více. A nakonec jsem to uhodla tak nějak všechno.
Střídaly se u mě chvíle, kdy jsem musela vědět, co bude a potom chvíle, kdy mi to bylo jedno. První část byla spíš taková, "je mi to jedno" - za což opět "děkuji" spoileru na obálce, protože jsem neměla důvod bát se. Ovšem do druhé části už jsem se pořádně ponořila a musela vědět, jestli za tím stojí opravdu ten, kdo za tím opravdu stojí :D. Nakonec to bylo trochu přitažené za vlasy, takže místo čtyř hvězdiček musím dát jen tři.

Krchnaida
22.12.2019

Děj se pořádně rozjel (a bavil) až ke konci.

únosy dětí

Alex Lake