Osudné rozhodnutí

Osudné rozhodnutí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356564/bmid_osudne-rozhodnuti-Zww-356564.jpg 4 52 18

Faith Saundersová je mladá a pohledná, má úspěšného manžela a krásné malé dítě. Jedné bouřlivé noci se však stane něco, co jí převrátí život naruby a vynese na povrch všechny její démony. Faith se po hádce se sestrou vydává na dlouhou cestu autem domů a uprostřed nekonečných polí cukrové třtiny se ve tmě ztratí… A mezi stébly třtiny se v té chvíli pohybuje i vyděšená Angie, která utíká jako šílená a doufá, že ji někdo zachrání… Nakonec se obě ženy za dramatických okolností střetnou a pro obě to bude osudový okamžik. Faith bude nucena učinit zásadní rozhodnutí, kterého bude v budoucnu litovat. Nic už nebude jako dřív. Veřejné odsouzení, strach a pocit viny ji uvrhnou do začarovaného kruhu lží a ponoří ji hlouběji do její dávné alkoholové závislosti. Jak se Faith se svými činy vyrovná, když není cesty zpět?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

All the Little Pieces , 2015

Jidu
05.01.2024 3 z 5

Tak tohle bylo zajímavé. Čekala jsem klasický thriller, ale byla to spíš detektivka s prvky thrilleru, která mě od prvních stránek zaujala, ale pak nastalo to "ALE".

I když má kniha jen 384 stran, tak je psaná stylem Kinga. Nová kapitola je odstrčena jen pár řádky a jede se dál. Takže ve výsledku se dostáváme třeba k 450.+ stranám klasického stylu psaní.

Takže se stalo to, co se asi dalo čekat. Máme zde dost pasáží, kde se to natahuje, opakuje a napíná až hrůza.

Stále jsme si říkala, že se to snad rozjede, že autorka odhadne, kdy to rozbalit.
Bohužel. Konec je otevřený, nic neříkající a ukvapený. Nejedná se o sérii, takže pokračování nebude, což mě dost zklamalo, jelikož když se začne dít něco zajímavého, tak BUM! The end.

Oceňuji námět, líbí se mi, že zde figuruje i dětská mysl atd., ale není to dotažené. Je to veliká škoda, protože kniha měla veliký potenciál a většina děje mě bavila, ale to opakování a konec nemůžu odpustit.

Celkově hodnotím na 70% a je škoda, že autorka neodhadla ten rozjezd příběhu. Jinak by to byla pecka.

Leena
03.09.2023 3 z 5

Spíš detektivka než thriller.
Chvílemí se to vleklo, nezáživné.
Ten konec se mi nelíbil, bylo to takové useknuté, neuzavřené.

micha-ella
20.07.2023 3 z 5

Při tom zdlouhavém čtení jsem přemýšlela, jak náročné musí být napsat takovou knížku a kolik času tomu autorka asi věnovala. Já bych jí řekla, že méně je někdy více.

JajaPaja
23.02.2023 2 z 5

Děj se místy hrozně táhne ale to je u této autorky normální bez přeskakování bych nedočetla

laura
17.09.2021 1 z 5

Takový trošku zvláštní příběh o jednom špatném rozhodnutí, o výčitkách svědomí, vině, strachu i hrůze. O naději, bolesti, osamění. O touze najít z toho bludiště cestu ven. O vůli přežít, jít dál a neohlížet se.

Mohl to být zajímavý příběh, ale po adrenalinovém začátku už to byla spíš jen nuda. Škoda. Na konci jsem si oddechla, že to mám konečně za sebou.

Agatha84
26.07.2021 2 z 5

Možná by to bylo i fajn, kdyby... Kdyby se lépe využilo zajímavého námětu, o němž referuje slibná anotace a jemuž je věnována tak první třetina knihy. A taky kdyby se autorka soustředila jen na jednu linii vyprávění a nesnažila se přiblížit úhly pohledu všech zúčastněných (opravdu takřka všech!). Podařilo se jí jen to, že mi nikdo nebyl sympatický, k nikomu jsem si nedokázala utvořit bližší vazbu, a jediné, co mne potěšilo, bylo, že už je konec.

Mesicnililie
27.04.2021 2 z 5

Tak nějak nevím co si myslet. Knížka mě ani nenadchla ale ani neurazila. Konec byl nečekaný. Víckrát bych to už asi nečetla.

Zlatinka.Emilly
14.03.2021 4 z 5

Začátek knihy napínavý, později se děj táhnul.

Danago
09.05.2020 4 z 5

Velice zajímavá zápletka. Já jsem Faith opravdu chápala. Sama jsem přemýšlela , jak bych se na jejím místě zachovala. Ale když člověk vidí ty následky, tak si opravdu hodně rozmyslí zda jít svědčit. A věřte tomu, že to tak opravdu je i v menších věcech.
Kniha nutí člověka k zamyšlení , je napínavá , trochu psychologická , trochu depresivní , ale dává i naději.

Dajine
09.05.2019 5 z 5

Tak nějak nevím, co přesně po dočtení cítím. Každopádně napínavé a tak trochu jiný konec, než bych čekala.

Janaves
09.09.2018 3 z 5

Možná lehce zdlouhavé, ale jinak napínavé, zajímavá zápletka.

Moudd
28.04.2018 5 z 5

Zajímavé,napínavé,zvláštní.Mě se kniha líbila,přečetla jsem ji během 2 večerů.

evaicka
11.04.2018 3 z 5

Hodně natažené, ke konci mě kniha ani už moc nebavila...

Zoy
28.03.2018 5 z 5

Po přečtení komentářů jsem si vybrala knihu s menší obavou, zda-li vůbec číst. O to více jsem byla překvapená, kniha se mi líbila hodně, dobře se četla a od první stránky jsem ji doslova hltala a snažila se ji přečíst, co nejrychleji. Neodsuzovala bych hlavní hrdinku, její postoj k policii. Ono je něco jiného číst a druhá věc se pokusit, alespoň částečně si představit sebe sama v podobné situaci. Samozřejmě, je to jen můj názor

lenka.g
24.03.2018 3 z 5

Nelíbilo. Příliš negativních emocí, pro mne naprosto nepochopitelné jednání hlavní hrdinky - mám na mysli ve vztahu k policii... Podivně ponurá atmosféra knihy...

Marluksa
01.03.2018 3 z 5

Já vám nevím.

Pípasek
29.01.2018

Kniha, která Vás nepustí dokud ji nedočtete. Prostě nádhera.

mmmisulka.r
11.01.2018 4 z 5

Kniha působí dosti zvláštním dojmem, ale ve výsledku nemohu říci, že by se mi nelíbila. Asi nesedne úplně každému. Více se dočtete v recenzi v záložkách - Knižní deníček

alkoholismus závislosti thrillery pro ženy

Jilliane Hoffman
americká, 1967