markulina711 markulina711 komentáře u knih

Doktor Proktor a vana času Doktor Proktor a vana času Jo Nesbø

Úžasná jízda v čase i prostoru. Jen mi bylo líto Rašple. Čteme před spaním a už se těšíme na zítra. Začneme další díl. Já milovala Rychlé šípy. Moje děti Bulíka a Lízu.Jen doufám, že jim ta láska ke čtení vydrží po celý život. Já pro to dělám všechno,co můžu.

30.03.2022 5 z 5

Marlow Marlow Volker Kutscher

Konečně v sedmém díle máme možnost nahlédnout do minulosti hlavního záporáka. Dřív mi ten uhlazený Dr. Marlow byl celkem sympatický. Teď když se jeho impérium hroutí už mu na vnějším dojmu nesejde. Jen sbalit prachy,pomstít se Gereonovi za to,že mu zničil plány na legalizaci podnikání a zavinil smrt jediné osoby,na které mu záleželo a pryč za moře. Evropu už stejně nic dobrého nečeká. Německo je sfanatizované. Jsme na pokraji války. Rok 1935. Při čtení o norimberském sjezdu a výchově mládeže v hitlerjugend se mi navalovalo.
n

29.03.2022 4 z 5

Lunapark Lunapark Volker Kutscher

Do Berlína se vrací Leo Juretczka a prahne po pomstě. Na jeho seznamu je i komisař Rath. Zápletka je sice slabší a lehce odhalitelná,ale já jsem si sérii spíš oblíbila kvůli tomu, že mě zajímá každodenní život obyčejných lidí v té době. Jak se měnil,co se jim nelíbilo,čemu museli čelit. Oficiální dějiny znám ze školy,tam se člověk nabifluje spoustu suché teorie, letopočtů, událostí v nejvyšších patrech politiky. Jen mi přijde líto, že série zatím končí před válkou. Fakt by mě zajímalo jak by Rathovi žili po ní.

27.03.2022 4 z 5

První padlí První padlí Volker Kutscher

Tentokrát je kriminální zápletka slabší. A její rozuzlení leží hluboko v minulosti. V březnu 1917. Proč někdo vraždí válečné veterány?O to zajímavější je ,, pozadí''. Nacisté se dostávají k moci. Začíná hon na židovské obyvatelstvo a politické oponenty. Doba je nelehká. Německo přestává být právním státem. Fakt mě zajímá jak to bude dál s Gereonem, přece nebude sloužit bezpráví.

19.03.2022 3 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Původně jsem čekala rodinnou ságu z prostředí cukráren. Příště nedám na reklamu. Byla hodně povrchní. V podstatě čtenář dostane tři knihy v jedné -tu rodinnou ságu plnou silných osudů,propletenou nečekanými zvraty,ale v tom je síla kapky magického realismu v tomto vyprávění;dějiny Gruzie (1900-2007), obzvláště konflikt s Ruskem a padesátá léta 20. stol. vyžadují silný žaludek; skvělý psychologický román, za všechny postavy zmíním Kitty,ta mě zasáhla nejvíc. Není to lehké čtení, když si člověk uvědomí, že ti vůdci,generalissimové, předsedové UV,agenti KGB a další sebranka jsou opravdové historické postavy a jejich metody jak získat a udržet moc za cenu obrovských ztrát na životech se opakují i v dnešní době.

06.03.2022 4 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Četla jsem dětem před spaním. Bavila syna i dceru. A můžu říct, že já se pobavila taky. Kdyby nebylo dětí, přečetla bych si ji sama. Už se těším na vanu času. Jsem zvědavá jestli bude stejně dobrá nebo lepší.

03.03.2022 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Kniha mého dětství. Dostala jsem ji od Ježíška v první třídě. A od té doby četla asi stokrát. Teď ji dokolečka čtu svým dětem, které ji taky milují. Položí mobily, ignorují WiFi a poslouchají příhody staré 75 let.

24.02.2022 5 z 5

Nedráždi bráchu bosou nohou Nedráždi bráchu bosou nohou Irena Hejdová

Knihu jsem četla dětem před spaním na jeden zátah. Prosili ať to dočteme. Super příběh, skvělé ilustrace, smáli jsme se u toho všichni,dokonce i tatínek oželil fotbal,aby to záchodové dobrodružství slyšel taky.

24.02.2022 5 z 5

Spis Vaterland Spis Vaterland Volker Kutscher

Zatím nejlepší díl. Vraždy kuriózním způsobem, oběti zdánlivě nemají nic společného. Rath na výjezdu ve východním Prusku musí odhalit dávný zločin,aby pochopil pojítko mezi oběťmi a motiv vraha. Do toho silně vstupuje politika,vliv nacistů roste. Končí demokratická republika. Německo se zmítá v hospodářské krizi.

24.02.2022 4 z 5

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

Do Berlína přijíždí americký gangster. Množí se mrtvoly. Gangy podsvětí přichází o své vůdce. Vše se zdá být jasné. Vraždí Goldstein,ale na čí objednávku? Nebo to bude všechno jinak? Atmosféra houstne městem pochodují nackové a jejich organizace prorůstá do veřejného života a policie není výjimkou. S podvědomím co bude následovat za pár let se to fakt nečte lehce. Fakt povedený díl.

19.02.2022 4 z 5

Tichý zabiják Tichý zabiják Volker Kutscher

Tentokrát méně politiky, bohužel. Pomalejší tempo. Atraktivní prostředí filmových studií, zákulisní boje producentů, razantní nástup zvukového filmu. Gereon Rath je pořád jednou nohou v průšvihu, spolupracovat s oddělením stále nebude, poslouchat nadřízené taky ne. Jen se nám o proti prvnímu dílu krapet uklidňuje, o němou tvář se vzorně postará. Doufám že další díl to zase rozbalí, protože jinak bude po večerech doma sedět v bačkorách a Charly ho bude láskyplně oprašovat. To už nebude čtení pro mě.

13.02.2022 3 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Mám neodbytný pocit, že se z atraktivního tématu vysídlenců a rodinných tajemství dalo vytěžit víc. Přiznám se,že tady jsem skákala a šla po příběhu než abych to poctivě dočetla. Jako oddechová jednohubka do covid karantény dobré a víc jsem od toho ani nečekala.

31.01.2022 2 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Ještě teď mi běhá mráz po zádech. Celou dobu vím kam ten příběh dospěje a doufám že se tak zázrakem nestane. Všechno je tak intenzivní. Nehostinné podnebí,chudoba, nenávist, láska. Tady je všechno opravdové, krvavé, živočišné,jinak to neobstojí. Island není snadné místo k životu.

29.01.2022 4 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Atraktivní prostředí meziválečného Berlína, ve vzduchu frustrace z prohrané války a plíživý nástup nacismu. Město doslova tepe v divokém rytmu jazzu,drog ,neřesti a zločinu.Komisař Rath není žádný Mirek Dušín. Márnice se taky solidně plní. Vraždí někdo z podsvětí, komunisti nebo ruská tajná služba?

28.01.2022 3 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Po Gabrielovi návrat na zem. Než jako pokračování doporučuju číst jako samostatnou knihu. Sice sledujeme příběh jeho dcery,vnuček a pravnuček,ale způsob vyprávění je už jiný. A točí se pořád v kruhu jedno schéma - silná ženská hrdinka opakovaně terorizována ať už manželem nebo otcem. Takový výkvět mužských kreatur aby pohledal. Knihu jsem dočetla jen ze zvědavosti,zda alespoň jedna mužská postava obstojí.

26.01.2022 2 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Neobyčejná kniha. Spousta snových pasáží a a magie. Gabriel mi trochu připomíná Melquíadeze. Hra na utvrzování tušeného mě neskutečně bavila.

21.01.2022 4 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Nečtěte, pokud milujete HH. Knížku jsem dočetla jen kvůli autorovi, od kterého mám načteno vše, co vyšlo v češtině. A ačkoliv mám v oblibě plnokrevné mafiánské příběhy, tento mě nenadchl. Tekly sice potoky krve, probíhaly mocenské boje, ale bylo to příliš překombinované, těžkopádné a ztrácelo to tempo. Celé to na mne působilo odfláknutě - jak postavy a jejich motivace, tak kupodivu i akční pasáže, které má Nesbo v malíku.

03.01.2022 2 z 5