markulina711 markulina711 komentáře u knih

Vypravěč Vypravěč Dave Grohl

Celé to působí velmi lehce a vtipně, dobře se to čte. Dave to zmáknul sám tak nějak by the way za covidu, aby se doma nenudil. Nenudila jsem se ani já, překvapil chlapec! Vykašlal se na obvyklé plky a chronologické chrlení dat. Nehraje se na geroje co všecko zažil, všechny zná a teď už si nás může i všechny koupit. Je to prostě normální chlap od vedle co čistě náhodou má nevšední život. Přiznám se, že Foo fighters zrovna moc neposlouchám. Vyrostla jsem na grunge a tohle je pro mně skoro popina, ale teď už vím, že od Davea to není kalkul, že je pro něj hudba v podstatě náboženství. Že není pro něj nic většího kromě lásky k jeho rodině. Má mé sympatie a plusové body za to, že se moc nehnípal v období Nirvany, o tom už se napsalo dost, jinde a mnohokrát dost nekvalitně.

18.03.2023 4 z 5

Je hlína k snědku? Je hlína k snědku? Jakuba Katalpa (p)

Je hlína k snědku? Je. A doufám, že jí Nina zbaští celý lán, udusí se a přestane mě iritovat svými všude odkapávajícími tělesnými šťávami, svým pachem a chtíčem ukájeným bez ohledu na místo a partnera. Nevím jestli se jí mám vysmát nebo ji litovat. Připadá mi, že ani ona moc neví co se sebou. A už vůbec nechápu její motivaci zůstat v prázdném manželství, které ji nenaplňuje, s mužem , který ji odpuzuje. Od Katalpy mám načteno všechno, tohle jsem myslela, že mi ještě chybí. Omyl. Nechybělo! Teď už to vím.

02.03.2023 2 z 5

Cobainovi žáci Cobainovi žáci Miroslav Pech

Nenudí ale ani nenadchne. Božstva jsme měli stejné - Beatles, Doors a nakonec Nirvana... Mám i podobné zážitky z mládí,ale přesto mě to nijak nebralo. Asi mě sral ten nihilismus hlavní postavy

27.02.2023 2 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Pan Darcy je prototyp mladého úspěšného sebestředného gentlemana, Elizabeth Bennetová je drzý žabec s nevhodnou rodinou a titěrným věnem. A před námi je spousta stran o tom jak se nejdřív nenávidí, pak se milují k zblaznění, ovšem každý zahoří v jiný čas a pak čekáme až se rozhoupou si to vyříkat. Protože co kdyby to bylo jednostranné a trapné. Sáhla jsem po knize v rámci výzvy a fakt to byla výzva a utrpení.

25.02.2023 3 z 5

Drak Drak Conn Iggulden

Úžasné finále. Sice půl knihy se pořád k něčemu schyluje, ale je třeba vytrvat, stojí to za to. Zpětně mně dochází jak velké události stojí na náhodách a nelogických rozhodnutích. Koho by napadlo bojovat v mlze, po tmě, držet armádu v zimě? Co k čertu dělal Warwick u Coventry?Proč nesmetl hrstku Yorků, když je měl pod nosem? Srdce mě bolelo, když jsem pomýšlela na ztrátu synů Alžběty Woodvillové a Markéty z Anjou a to jsem je obě neměla ráda. Nedovedu si ani představit, že by někdo zabil mé nevinné děti, protože jsou pokračovatelé vládnoucího domu a budoucí hrozby. Žádná postava mi nepřirostla tak k srdci jako Warwick, tvůrce králů. Myslím si, že byl daleko lepší diplomat než vojenský stratég. Jeho konec jsem skoro obrečela, i když jsem věděla jak dopadne a kdy padne, nepokrytě jsem mu fandila až do konce. A slovo závěrem? Doslovy v románech většinou nečtu, tady jsem se na historické poznámky autora strašně těšila.

20.02.2023 5 z 5

Dynastie Dynastie Conn Iggulden

V předchozím díle jsem byla nadšená z Eduarda z Yorku, budoucího krále. Teď mi lezl pěkně na nervy a nemůžu se zbavit dojmu, že to bylo z bláta do louže. S Jindřichem cvičila Markéta, s Eduardem cvičí Alžběta. Ta je mi odporná, na druhou stranu jí rozumím, udělala terno a teď se snaží udržet v sedle co nejdéle. Moje sympatie získal Warwick, i když si myslím, že předvede ještě pár spojeneckých veletočů, protože si ukousl moc velké sousto. Výborná série, lepší pojednání o tomto zajímavém úseku anglických dějin jsem nečetla.

29.01.2023 5 z 5

Trojice Trojice Conn Iggulden

Druhý díl je snad ještě lepší. Zoufalá Markéta se snaží zachránit co se dá a na prostředky nehledí. Porazí sice svého úhlavního nepřítele, ale otevře tím cestu jeho synovi, který touží po pomstě a trůnu. Už se těším na pokračování. Sice znám historická fakta a vím kam to spěje, ale ta poutavá omáčka která posouvá děj mě strašně baví.

25.01.2023 5 z 5

Bouře Bouře Conn Iggulden

První kniha od Igguldena,kterou jsem četla, mě naprosto nadchla. Hodně bitev, nepokojů, vojenské taktiky, oficiální i zákulisní politiky a žádná romance. Naprosto to splnilo moje požadavky na historický román. A navíc jsem se dozvěděla i mnoho nového z běžného života v 15. století.

04.01.2023 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání) Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

Dobby dostal ponožku a Voldemort na držku. Děti byli spokojené, dobro zvítězilo,nadchly je ilustrace. A já to konečně poprvé přečetla. Musím přiznat, že kniha se mi líbila daleko víc než film.

28.11.2022 5 z 5

Zachrání doktor Proktor Vánoce? Zachrání doktor Proktor Vánoce? Jo Nesbø

Bulík opět nezklamal. Jako zkušební pilot saní na atomový pohon byl neodolatelný. Je to prostě frajer. Já i moje děti ho bezmezně milujem.

20.10.2022 4 z 5

Vlčí růže Vlčí růže Katja Kettu

Úžasná kniha,ale vůbec jednoduché čtení. Kettu míchá dvě časové roviny, finské a odžibvejské zvyky a mystiku. Jak je jí vlastní, těžko rozeznat fikci s realitou. Všechno je intenzivní. Prostředí nehostinné, špinavé a drsné, postavy jednají pudově a mnohdy iracionálně. Milují nebo nenávidí až za hrob. Nic není polovičaté.

18.10.2022 5 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Nemám v oblibě moderní technologie a ani příběhy z asijských lokací ( kromě historických románů). Ale přesto jsem se do knihy zvědavě pustila. Zajímalo mne jaký bude Minier bez Servaze. Nakonec byl pro mne lepší než poslední Lov. I když měl docela nevyrovnanou skladbu. Začátek byl fakt dlouhý a nezáživný, plný popisných pasáží. Chtěla jsem to odložit. Pak nabral dech a rozjel pořádný thriller. Po hříchu všechno oslovsky ukončil tajfun jak na zavolanou. Cítila jsem se dost ošizená. Když už jsem se prodrala tím fasciklem , mám nárok na pořádný závěr.

12.10.2022 3 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Krásný a bohatý je ten jazyk český. A pohádky jsou i v dnešní době prudce čtivé, aktuální a skvělé. Děti se dobře bavili a dospělé nadchlo prolínání moderního s tradičním.

11.10.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Dlouho očekávaná novinka mě celkem zklamala. Myslím, že honila příliš mnoho zajíců. Nadchla mne v částech,kde pojednává o internaci řeholnic a o podzemní církvi. Už méně mě interesovala linka Leny. Vileminitská hereze a snaha o emancipaci žen v církvi mne vyloženě nudila. K dobru můžu dodat, že kapitoly nejsou dlouhé,jsou dobře členěné, člověk se neztratí ani v čase ani v úhlu pohledu. Navíc mne kniha motivovala hledat historické pozadí, možné inspirační zdroje, v této rovině je kniha obohacením.

11.09.2022 3 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Po slabém Selfie a Oběti jsem si myslela, že to půjde s oddělením Q do kopru. Ale nový díl překonal všechna očekávání a navíc rozehrál zajímavé pokračování, už aby vyšlo. Všivák Anker mi totiž táhne hlavou celou sérii a konečně bych se chtěla dočíst všeho.

05.09.2022 5 z 5

Doktor Proktor a velká loupež zlata Doktor Proktor a velká loupež zlata Jo Nesbø

Ibranaldovez a finále ve Wobbley mě opravdu dostalo. Bulík opět nezklamal. Sice má série lehce sestupnou tendenci i tak si ale drží vysokou kvalitu.

03.09.2022 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Soubor ženských kreatur, to by mohl být podtitul této krimi. Kdo potřebuje přilnout a ztotožnit se s kladnou hrdinkou má problém. Prostředí je atraktivní a zabíjet mohl kdokoliv. Jedna z lepších autorčiných knih.

01.09.2022 3 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Těžké začátky, lehké konce. Začíst mi teda dalo hodně práce. Spletité rodinné vztahy Mertů málem vyžádaly graf, ale pak to odsýpalo slušným tempem. Navíc se Klevisová vyhnula svému nešvaru, kdy jen tak mimoděk a nelogicky odhalí vraha, protože nějak ukončit to musí, a dopřála mi požitek předem dobře promyšleného závěru. Pro mne to byl asi nejpovedenější Bergman(když pominu jeho holandské dobrodružství).

04.08.2022 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Tak tohle mě bavilo asi nejvíc. Opravdu zajímavé prostředí a postavy a na rozdíl od většiny Klevisové knih jsem v průběhu neodhalila vraha ani motiv. Ani mě nečekalo odhalení jaksi z nutnosti na poslední půlstraně. Ubírám hvězdu jen za krkolomné holandské místopisné názvy. Ty mě fakt iritovaly.

18.07.2022 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Slušný standart. Spíš než detektivka je to vztahový román. Vraždí se tam jen tak mimoděk a motivy jsou taky dost nepodstatné.

11.07.2022 3 z 5