Zachrání doktor Proktor Vánoce?

Zachrání doktor Proktor Vánoce? https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481008/bmid_zachrani-doktor-proktor-vanoce-1bZ-481008.jpg 4 136 27

Pátý díl oblíbené série, ve které to srší humorem i originálními nápady. Víte, co potřebujete ke zničení Vánoc? Stačí k tomu jeden chamtivý obchodník, který k nim skoupí veškerá práva. A teď je nikdo nesmí slavit. Tedy pokud nejdřív neutratí slušnou sumičku v jeho obchodech. Líza, Bulík a doktor Proktor to tak nenechají. Před tím, než ale Vánoce zachrání, se musí vypořádat i s vánočním skřítkem, který nadělování dárků dávno pověsil na hřebík. Do Štědrého dne přitom zbývá jen pár dní a čas letí jako splašený… Text doprovází ilustrace předního norského ilustrátora Pera Dybviga.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Kniha Zlín

Kan Doktor Proktor redde jula? , 2016

Corso
19.04.2023 3 z 5

Vypocute ako audio. Som jediny kto si vsimol ten problematicky konflikt? Na jednej strane maju ludia nakupovat a aj Nesbo konkretne pise o tom ako nakupuju a balia darceky... na druhej ma nasa particka nahradit (no dobre, tu je skriatok nie Santa ani Mikulas ani Ded Moroz) tu slavnu zazracnu celoplosnu distribuciu darcekov skrze kominy na zaprahu sobov. Tak ako to vlastne je??? :)

Mozno som si to uvedomil hlavne preto, ze tuto dilemu som uz riesil... ked ma este ako maleho doplietli, ked mi tvrdili ze darceky nosi Jezisko. Co bolo odvazne tvrdenie v obdobi normalizacie.

Petr13103
22.03.2023 3 z 5

Velmi průměrná kniha, až spíše podprůměrná. Předchozí díly byly výborné, viděl jsem tam jisté rysy s krimi romány, ale tohle? Opravdu nudné a nezáživné

Hakate
22.12.2022 4 z 5

k Vánočnímu času vždy vybírám nějakou knihu s Vánoční tématikou, a letos to byla záchrana Vánoc. Bulík je prostě frajer. Skvělá oddechovka.

janamaluveckova
01.12.2022 2 z 5

Ve srovnání s předchozími (skvělými!) díly hodně slabá slátanina, jako by to místo autora psala nějaká umělá inteligence.

markulina711
20.10.2022 4 z 5

Bulík opět nezklamal. Jako zkušební pilot saní na atomový pohon byl neodolatelný. Je to prostě frajer. Já i moje děti ho bezmezně milujem.

Dixinka
31.01.2021 5 z 5

Moc se mi kniha líbile. Doktora Proktora jsem četla poprvé a mile překvapil.

tenctenar
03.01.2021 5 z 5

překvapilo!!!

Kluvo
24.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Skor je uveritelny vianocny skriatok polskeho povodu nez to, co dokaze prezit Harry Hole pocas pripadu. Nesbo viac popustí uzdu svojej fantázii v detektívkach...

DádaDog
22.10.2020 4 z 5

ggg . .

pazizanka
20.05.2020 4 z 5

První knihy se mi líbily více. První půlka knihy mě moc nebavila, potom už to bylo fajn.

ČtenářOndra
23.01.2020 5 z 5

Četl jsem, ale odložil jsem to. Až po několika měsících jsem se začetl a líbilo.

Knihomolka506
22.12.2019 1 z 5

Knize jsem moc nerozuměla a neznala jsem hlavní postavy tak dobře, abych se začetla do předposledního dílu. Ale autor píše napínavé detektivky.

janamaluveckova
16.10.2019 2 z 5

Nemůžu si pomoct: autorovi došel dech, je to utahané, malý nápad rozředěný do velké kaše. Ledabylý překlad i redakce (množství překlepů v textu!) tomu taky nepřidají. Po skvělých předchozích svazcích zklamání.

allebra
04.08.2019 5 z 5

Toto je třetí knížka o dobrodružných příhodách Lízy, Bulíka a doktora Proktora, kterou jsem četla společně s devítiletou vnučkou. I tento příběh byl velmi originální, nápaditý a zábavný. Těšíme se na další dobrodružství s touto netypickou, ale zajímavou trojicí.

Dikyld
13.07.2019

Je mi líto, že nebudu hodnotit, knihu jsem musela odložit. A to jen kvůli překladu. Mrzí mě to, ale překladatelská práce pro mě zde byla naprostým propadákem oproti minulým dílům. Kéž bych uměla norsky, abych si to mohla přečíst v originále...

sassenkka
15.12.2018 4 z 5

Můj první Nesbø pro děti. Říkala jsem si, když se blíží ty Vánoce, tak si přečtu vánoční pohádku. Ale že mě to vážně chytne a bude bavit? To jsem nečekala.
Neskutečně miloučká knížka, Nesbø píše prostě skvěle, vtipně, moudře, vesele, dojemně, krásně.

whiolet
23.10.2018 5 z 5

Dětská kniha,která jistě okouzlí nejen malé čtenáře ,ale i jejich rodiče.
Jo Nesbo je prostě spisovatel s velkým S.

Abia
21.09.2018 4 z 5

Vtipné, plné prdění a dalších věcí, které každé dítě ocení. Tentokrát nejvíc pobavil pan Tráne, visící na raketě za šli. Skvělá kniha na čtení dětem, zasměje se i rodič, jen je problém, že nechtějí, abych přestala číst a musely jít spát.

Marekh
29.06.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila. Určitě je fajn si přečíst knihu, když se blíží Vánoce, poněvadž kniha má vánoční atmosféru a dítě anebo dospělý čtenář si lépe užije vánoční příběh.

Citát z knihy, který mne oslovil:

Není to zvláštní? Že každé Vánoce myslíme jenom na všechno nové, co dostaneme. Ale zapomínáme na to, že mnohem větším dárkem je, pokud máme takové štěstí, že si smíme ponechat všechno hezké, co už máme.

Kaik
16.05.2018 4 z 5

Další pohádka o Doktoru Proktorovi je za mnou. Nesbo je rozhodně originální, to mu musím nechat, některé nápady neměly chybu. Ovšem jako čtení na dobrou noc s dětmi to není úplně vhodná kniha - potomci místo spaní vždy ještě hodinu skákali po posteli a tlemili se Bulíkovým eskapádám. :)

Vánoce norská literatura skřítkové fantasy pro děti

Jo Nesbø
norská, 1960