Je hlína k snědku? přehled

Je hlína k snědku?
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483432/bmid_je-hlina-k-snedku-mQg-483432.jpeg 3 244 244

Jmenuje se Nina. Kdysi malovala, ale od chvíle, kdy se vdala, už to nedokáže. Proč? Manžel ji obklopuje luxusem a aseptickou čistotou a ona se brání mít s ním dítě. Odchází od něj za jinými muži a ženami, toulá se ve skutečnosti i ve vzpomínkách na svou nekonformní babičku, která pracovala jako lékařka v Africe. A hledá cestu. K sobě a ke svému malování. Jako vypravěčka z Tisíce a jedné noci proplétá Nina minulost se současností a do svých příběhů vtahuje i čtenáře. Její sugestivní zpověď přináší množství smyslových, často velmi syrových vjemů, erotických pasáží nebo třeba katalog barev firmy Lefranc Huile.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Je hlína k snědku?. Přihlašte se a napište ho.

RMarkéta
02.07.2024 3 z 5

Tohle je přesně ten typ knihy, kdy není dobré hned po přečtení vynášet jednoznačný soud. Odsoudit autorku, příběh nebo hlavní postavu je totiž velmi snadné a pak jít dál. Ale nechat své názory a myšlenky uzrát, už chce trošku úsílí a popřemýšlení. Možnost podívat se na knihu i z jiných úhlů. Nina nebyla úplně sympatická postava. Přišla mi dokonce jako prázdná nádoba, zvířátko, které se chová pouze pudově. Je to ale osoba hledající své místo v životě, na světě. Děláme to tak všichni dle svých možností a zkušeností. Tu cestu si ale zvolila sama. Každý je svého štěstí strujcem. Za svá rozhodnutí byla zodpovědná jen a pouze sama a mluvila o svých prožitcích velmi otevřeně. Ta otevřenost byla chvilkami až hodně na hraně. Některé podrobnosti mi přišly docela zbytečné. Ale dobře byla to její povaha. I takhle lidi žijí a smyšlejí. Některé věci budou stále tabuizovány. To neznamená, že je lidé nedělají.

Erys
22.06.2024 2 z 5

Já nevím, já se v tom asi trochu ztratila.

"Jsou věci, které namalovat nejdou."

"Byla jsem napnutá jako hedvábné vlákno mezi dvěma stromy, pukala jsem láskou."

lalela
04.06.2024 5 z 5

K téhle knížce jsem se dostala až po přečtení knihy Zuzanin dech. Střídaly se ve mě pocity, nejdříve jsem nevěděla, co si mám o knížce myslet, musela jsem začít číst dvakrát znova úplně od začátku, nechápala jsem to, ale jak jsem četla dál, dávalo to smysl. I když tady někdo píše, že to byl totální odpad a hnus, jak tohle mohla Katalpa napsat, prostě to byla tak trochu "jiná" sága rodu. Nakonec se mi knížka líbila i s tím, že byla napsaná tak opravdovsky, tak surově, odhaleně, naze. Stoprocentně jsou i tací, kteří tak žijí a nestydí se za to, jen to neventilují ven a tady jsme to měli naservírované v celé své nahosti.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Knižní novinky (44. týden)

31.10.2021

57 nových eknih zdarma ke stažení

22.02.2021

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Je hlína k snědku? v seznamech

ve Čtenářské výzvě44x