Dynastie

Válka mezi Lancastery a Yorky pokračuje! Třetí díl výpravné ságy o nejkrvavějším konfliktu anglické historie. Zima roku 1461. Vévoda Richard z Yorku je mrtvý a jeho hlava zdobí městské brány. Král Jindřich VI. je stále vězněn, ale jeho žena, královna Markéta, uhání na jih spolu s vítězným vojskem, aby jej osvobodila. Zdá se, že po Yorkově smrti jí nestojí nic v cestě – až na Richardova syna, Eduarda z Yorku. Ten se prohlásí jediným právoplatným králem Anglie a vše směřuje k bitvě u Towtonu, nejkrvavějšímu střetnutí, které se kdy na britské půdě odehrálo. Iggulden se opírá o důkladnou znalost historie, zároveň umí vystavět dramatický příběh, v němž dávné děje a postavy doslova ožívají před očima. Svým působivým stylem bez příkras čtenáře přenese přímo doprostřed válečné vřavy na bojištích nebo k tajným jednáním ve zdech středověkých hradů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/398263/dynastie-QgW-398263.jpg 4.816

Válka růží 3.

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Plus

Bloodline, 2015

Kniha Dynastie

javirgo

Tahle celá série má jen jednu vadu. Další části vycházejí s velkým časovým odstupem. Do začátku tohoto nového dílu jsem se proto nemohla hned začíst. Trvalo mě dost dlouho, než jsem se dokázala znovu orientovat v ději i v postavách. I děj této části končí za dramatických okolností a moc ráda bych sáhla po pokračování. Na to si ale bohužel musím zase nějaký čas počkat.

Francois17
19.08.2019

Opět vynikající a po všech stránkách dokonalá kniha. Doporučuji.

Ronnie68
23.04.2019

skvělý další díl ... doufám, že brzo bude přeložený další díl ... už se nemůžu dočkat ..

nero 13
01.04.2019

Každý středověký král se snažil co nejdříve mít svého následníka a pokračovatele rodu, a nejlépe radši víc, protože v té době se jich hodně dospělosti nedožívalo.
O všem v případě anglického krále Eduarda III. se ukázalo že ne vždy je výhodou když se dospělosti dožije až moc synů, v jeho případě se jedná o 5.
Válka růží je vlastně kronika o tom jak se členové jedné rodiny nemají rádi, protože potomci čtvrtého ze synů se snaží svrhnout potomky třetího ze synů, kteří sami zbavily vládu nad Anglií potomka prvního ze synů, kterým nebyl nikdo jiný než legendární Černý princ, vojevůdce ze začátku Stoleté války. Druhý ze synů neměl naštěstí mužské potomky jinak to mohlo být ještě zamotanější, i tak je to období bohaté na události a nečekané zvraty, čehož využil William Shakespeare jako námětu k mnoha ze svých děl.

raidmnoid
23.03.2019

Z mého pohledu nejlepší část, která mě vtáhlado děje.