Vlk plání

Působivý historický román je úvodním dílem série o životě Čingischána a jeho potomků od autora, který se českému čtenáři již představil cyklem Císař o životě G. J. Caesara. Temüdžinovi, druhému synovi chána kmene Vlků, bylo pouhých jedenáct let, když jeho otec zemřel násilnou smrtí. Jeho rodina byla vypovězena z kmene a opuštěna na krutých mongolských pláních bez jídla a přístřešku, ponechána smrti vyhladověním. Byl to tvrdý a náhlý úvod do života a do dospělého světa, ale Temüdžin přežil a naučil se bojovat s těžkými přírodními podmínkami i s nepřáteli. Shromáždil další vyhnance a vytvořil novou kmenovou identitu. I v nejhorších období svého života, se držel své vize – sloučení doposud navzájem válčících mongolských kmenů a sjednocení Stříbrného lidu. Stal se chánem travnatého moře, Čingisem. "Iggulden splétá strhující příběh nám vzdálené země a záhadného mladého muže - charismatického, schopného, nemilosrdného a skvělého taktika, který ji chce zkrotit. Historický román prvního řádu." (Publishers Weekly) "Conn Iggulden je vynikající! Čtenář zažije takovou hodinu dějepisu, na kterou již nikdy nezapomene!" (The Guardian). Další díly: Pán luku, Hora kostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20756/big_cingischan-1-vlk-plani-MZH-20756.jpg 4.743

Čingischán 1.

Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Millennium Publishing

Conqueror I: Wolf of the Plains

Kniha Vlk plání

Finn69
31.12.2021

Čekal jsem že to bude dobré, a nezklamal jsem se. Vzestup Čingischána je hodně zajímavý téma a Igguldenovi se to povedlo i napínavě podat, takže nezbývá, než tomuhle povedenému historickému románu přišít pět hvězd. A vrhnout se na druhý díl, pochopitelně.

carcassonna
17.04.2021

Autorov štýl je ukážkou, ako by sa knihy nemali písať - ploché, bez emócií a atmosféry, silené. Námet je atraktívny, ale spracovanie a tempo knihy je nestráviteľné. Veľké sklamanie.

Arev122
06.07.2020

Napínavě a dobrodružně popsaný příběh Čingischánova mládí, kde na základě historických faktů je poutavě popsáno sjednocení jednotlivých mongolských kmenů pod jeho vládu.

harena
30.03.2020

"Jsem země a kosti kopců
Jsem zima."
Úchvatný historický román o zrození velkého Vlka - Čingischána, je plný napětí i poučení a patří k těm nejlepším! Ač jako žena nemám ráda popisování bojů, tady jsem se nemohla od čtení odtrhnout.
Nejznámější doklad z té doby je "Tajná historie Mongolů", který byl naštěstí foneticky přepsán do čínštiny a z anglického překladu pak Iggulden čerpal. Několikrát také navštívil Mongolsko a podařilo se mu napsat tento napínavý, dobrodružný příběh, ve kterém se neztratíte, ale budete s ním žít. Určitě je dobře, že nepoužívá těžká mongolská jména, protože "Tarkhutai-kiriltukh " by se mi určitě četlo mnohem hůře, než "Eeluk".
Tak moc se těším na druhý díl, že ho začnu číst už o víkendu, abych na něj měla dost času. Třetí má vyjít v září.

Rihatama
01.01.2020

A zrodil se Čingischán...
Naprosto dokonalé. Dokonale přesvědčivé a tuším, že i maximálně věrné. Mongolové se sice za poslední staletí změnili poměrně dost (z nájezdníků jsou to už spíše jenom oni kočovníci), život v mnoha místech mongolské stepi se však mění velmi pomalu. Ze života Čingischána, který je obávám se současnými Mongoly hodně idealizován a neméně idylicky působí i Vlk plání, se uchovaly jen částečné informace. Iggulden je však dokázal maximálně zúročit a vystavět na nich tak poutavý a napínavý román, že místy ani nedýcháte... pokračování na mě nebude dlouho čekat.

Igor1311
06.03.2019

úchvatne opísaný život na drsných mongolských stepiach, kde bol každy den bojom o prežitie. Je možno až udivujuce, ako mohol taký národ, v podstate nevzdelaný a v niektorých smeroch primitívny, vládnuť takému obrovskému územiu

Jarda403
04.02.2019

Parádní počtení pro každého milovníka historických románů. Pro ty kteří mají rádi Waltariho nebo W.Smithse je to zajímavá alternativa a zpestření. Jakmile jsem překousal pár stránek, nemohl jsem se od knihy odtrhnout, protože jsem se ocitl přímo v Mongolsku. Jen nevím, zda je to čtení pro princezny...

sioux
26.11.2018

Naprostý vrchol kvalitní historické prózy. Úchvatný dobrodružný příběh. Drsné, akční, napínavé, poučné. Kniha nemá slabých míst. Druhý díl mám a doufám, že brzy vyjde i třetí.