Vlk plání

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Působivý historický román je úvodním dílem série o životě Čingischána a jeho potomků od autora, který se českému čtenáři již představil cyklem Císař o životě G. J. Caesara. Temüdžinovi, druhému synovi chána kmene Vlků, bylo pouhých jedenáct let, když jeho otec zemřel násilnou smrtí. Jeho rodina byla vypovězena z kmene a opuštěna na krutých mongolských pláních bez jídla a přístřešku, ponechána smrti vyhladověním. Byl to tvrdý a náhlý úvod do života a do dospělého světa, ale Temüdžin přežil a naučil se bojovat s těžkými přírodními podmínkami i s nepřáteli. Shromáždil další vyhnance a vytvořil novou kmenovou identitu. I v nejhorších období svého života, se držel své vize – sloučení doposud navzájem válčících mongolských kmenů a sjednocení Stříbrného lidu. Stal se chánem travnatého moře, Čingisem. "Iggulden splétá strhující příběh nám vzdálené země a záhadného mladého muže - charismatického, schopného, nemilosrdného a skvělého taktika, který ji chce zkrotit. Historický román prvního řádu." (Publishers Weekly) "Conn Iggulden je vynikající! Čtenář zažije takovou hodinu dějepisu, na kterou již nikdy nezapomene!" (The Guardian). Další díly: Pán luku, Hora kostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20756/big_cingischan-1-vlk-plani-MZH-20756.jpg 4.651
Série:

Čingischán 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Millennium Publishing
Originální název:

Conqueror I: Wolf of the Plains


více info...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Vlk plání

VendulaB
13. ledna

Výborná první část série o životě Čingischána. I když mě osobně uvedené historické období či život mongolských kmenů nezajímá (po knize jsem sáhla po zkušenosti s autorovou sérií o Válce růží), byla jsem absolutně nadšena. Naprosto strhující, četla jsem se zatajeným dechem. Skvěle napsané.

fénix56
17.11.2022

Po sérii z dob "války růží" jsem se pustila do další historické série z pera Conna Igguldena. A opět jsem byla nadšená. Tentokrát popisuje začátek vlády Čingischána, vlastně původně Temüdžina. Ten miluje svého otce, který je chánem kmene Vlků. Bohužel po zradě a smrti svého otce je donucen se svou matkou, bratry a malinkou sestřičkou bojovat o holý život. Za těžkých podmínek, kdy jednotlivci nemají moc šancí přežít v zimě na pláních, ho při životě udržuje touha po pomstě.

První půlku knihy, kdy Temüdžin s matkou a sourozenci utíkají před vrahy jeho otce, promrzlí, zesláblí hladem, jsem četla se zatajeným dechem. I druhá půlka knihy, kdy Temüdžin pro sebe získává další a další lidi, aby se stal chánem a pomstil smrt svého otce se velice dobře čte, jen už není tak překvapivá, jako ta první část.

Jediné, co mi na knize vadilo, bylo pár pravopisných chyb, za což ale spisovatel nemůže...


Finn69
31.12.2021

Čekal jsem že to bude dobré, a nezklamal jsem se. Vzestup Čingischána je hodně zajímavý téma a Igguldenovi se to povedlo i napínavě podat, takže nezbývá, než tomuhle povedenému historickému románu přišít pět hvězd. A vrhnout se na druhý díl, pochopitelně.

carcassonna
17.04.2021

Autorov štýl je ukážkou, ako by sa knihy nemali písať - ploché, bez emócií a atmosféry, silené. Námet je atraktívny, ale spracovanie a tempo knihy je nestráviteľné. Veľké sklamanie.

Arev122
06.07.2020

Napínavě a dobrodružně popsaný příběh Čingischánova mládí, kde na základě historických faktů je poutavě popsáno sjednocení jednotlivých mongolských kmenů pod jeho vládu.

harena
30.03.2020

"Jsem země a kosti kopců
Jsem zima."
Úchvatný historický román o zrození velkého Vlka - Čingischána, je plný napětí i poučení a patří k těm nejlepším! Ač jako žena nemám ráda popisování bojů, tady jsem se nemohla od čtení odtrhnout.
Nejznámější doklad z té doby je "Tajná historie Mongolů", který byl naštěstí foneticky přepsán do čínštiny a z anglického překladu pak Iggulden čerpal. Několikrát také navštívil Mongolsko a podařilo se mu napsat tento napínavý, dobrodružný příběh, ve kterém se neztratíte, ale budete s ním žít. Určitě je dobře, že nepoužívá těžká mongolská jména, protože "Tarkhutai-kiriltukh " by se mi určitě četlo mnohem hůře, než "Eeluk".
Tak moc se těším na druhý díl, že ho začnu číst už o víkendu, abych na něj měla dost času. Třetí má vyjít v září.

Rihatama
01.01.2020

A zrodil se Čingischán...
Naprosto dokonalé. Dokonale přesvědčivé a tuším, že i maximálně věrné. Mongolové se sice za poslední staletí změnili poměrně dost (z nájezdníků jsou to už spíše jenom oni kočovníci), život v mnoha místech mongolské stepi se však mění velmi pomalu. Ze života Čingischána, který je obávám se současnými Mongoly hodně idealizován a neméně idylicky působí i Vlk plání, se uchovaly jen částečné informace. Iggulden je však dokázal maximálně zúročit a vystavět na nich tak poutavý a napínavý román, že místy ani nedýcháte... pokračování na mě nebude dlouho čekat.

Igor1311
06.03.2019

úchvatne opísaný život na drsných mongolských stepiach, kde bol každy den bojom o prežitie. Je možno až udivujuce, ako mohol taký národ, v podstate nevzdelaný a v niektorých smeroch primitívny, vládnuť takému obrovskému územiu

1