Vlk plání

Působivý historický román je úvodním dílem série o životě Čingischána a jeho potomků od autora, který se českému čtenáři již představil cyklem Císař o životě G. J. Caesara. Temüdžinovi, druhému synovi chána kmene Vlků, bylo pouhých jedenáct let, když jeho otec zemřel násilnou smrtí. Jeho rodina byla vypovězena z kmene a opuštěna na krutých mongolských pláních bez jídla a přístřešku, ponechána smrti vyhladověním. Byl to tvrdý a náhlý úvod do života a do dospělého světa, ale Temüdžin přežil a naučil se bojovat s těžkými přírodními podmínkami i s nepřáteli. Shromáždil další vyhnance a vytvořil novou kmenovou identitu. I v nejhorších období svého života, se držel své vize – sloučení doposud navzájem válčících mongolských kmenů a sjednocení Stříbrného lidu. Stal se chánem travnatého moře, Čingisem. "Iggulden splétá strhující příběh nám vzdálené země a záhadného mladého muže - charismatického, schopného, nemilosrdného a skvělého taktika, který ji chce zkrotit. Historický román prvního řádu." (Publishers Weekly) "Conn Iggulden je vynikající! Čtenář zažije takovou hodinu dějepisu, na kterou již nikdy nezapomene!" (The Guardian). Další díly: Pán luku, Hora kostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/20756/cingischan-1-vlk-plani-MZH-20756.jpg 4.935

Čingischán 1.

Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Millennium Publishing

Conqueror I: Wolf of the Plains

Kniha Vlk plání

Rihatama

A zrodil se Čingischán...
Naprosto dokonalé. Dokonale přesvědčivé a tuším, že i maximálně věrné. Mongolové se sice za poslední staletí změnili poměrně dost (z nájezdníků jsou to už spíše jenom oni kočovníci), život v mnoha místech mongolské stepi se však mění velmi pomalu. Ze života Čingischána, který je obávám se současnými Mongoly hodně idealizován a neméně idylicky působí i Vlk plání, se uchovaly jen částečné informace. Iggulden je však dokázal maximálně zúročit a vystavět na nich tak poutavý a napínavý román, že místy ani nedýcháte... pokračování na mě nebude dlouho čekat.

Igor1311
06.03.2019

úchvatne opísaný život na drsných mongolských stepiach, kde bol každy den bojom o prežitie. Je možno až udivujuce, ako mohol taký národ, v podstate nevzdelaný a v niektorých smeroch primitívny, vládnuť takému obrovskému územiu

Jarda403
04.02.2019

Parádní počtení pro každého milovníka historických románů. Pro ty kteří mají rádi Waltariho nebo W.Smithse je to zajímavá alternativa a zpestření. Jakmile jsem překousal pár stránek, nemohl jsem se od knihy odtrhnout, protože jsem se ocitl přímo v Mongolsku. Jen nevím, zda je to čtení pro princezny...

sioux
26.11.2018

Naprostý vrchol kvalitní historické prózy. Úchvatný dobrodružný příběh. Drsné, akční, napínavé, poučné. Kniha nemá slabých míst. Druhý díl mám a doufám, že brzy vyjde i třetí.

baacinka
10.03.2018

Jednoznačně nejlepší knižní série nejlepšího autora historických románů. Škoda jen, že české překlady vycházejí zrovna v tomto případě tak pomalu...

obrobr
06.12.2017

Tak dobrou a napínavou knihu jsem opravdu dlouho nečetl .Dávám plný počet , a těším se na další díl

meluzena
19.04.2017

Naprosto strhující vyprávění o nekonečně drsném a krutém životě na pláních. Co mě fascinovalo, byla svým způsobem krásná černobílá přímost toho života. Žádné pavoučí intriky, které mě odpuzují, ale jednoduchá rovnice „zabij nebo budeš zabit“, spojení s přírodou a napojení na její zákonitosti jakožto životní nutnost k přežití tuhých a dlouhých zim i krátkých lét. To vše v krajině, která neoplývá hojností ničeho, natož potravy.

Tenhle syrový „výlet ke kořenům“ může osvěžit unavenou duši západního člověka, který fňuká nad každým bebíčkem, zalézá do přetopeného příbytku, hned jak trochu zaprší a sahá po kouzelné pilulce, když ho někde píchne.
Může to být životodárný pramen dávno zapomenuté životní síly.

Knížka, kterou můj muž přečetl za 3 dny, což je jeho (knižní) životní výkon - dokonce i jeho milované štípání dřeva muselo počkat :-)

Bezantina
30.10.2015

Kniha se mi líbila, mám ráda příběhy z prostředí jurt. Krásně a poutavě psaný příběh Čingischána. Z mého pohledu udělal autor tu chybu, že se pustil do psaní ságy. Druhý díl byl pro mě nudný a nezáživný..