Cobainovi žáci

Pokud jste si mysleli, že po pádu komunismu má už mládež život růžový a možnosti neomezené, tak to jste dost mimo. Bezejmenný hrdina Cobainových žáků nás provede od idylického dětství přes základku a učňák až do dospělosti. Jinak řečeno z pískoviště k nadšenému objevování světa, kdy je člověk Lennonem, ale taky trochu Kerouacem, přes temný opar chlastu, drog a vědomí, že nikdo to tu nepřežije, až po rezignované poznání, že ráčkující kluci dělají ve skladu. Příběh jako každý druhý. Co ale z Pechova románu dělá skvost, je přesně odposlouchaný jazyk, vytříbený cit pro dialog a smysl pro humor, byť většinou šibeniční. Pusťte si Nirvanu, zapalte si a otevřete knihu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/303123/cobainovi-zaci-BoJ-303123.jpg 3.576
Romány, Literatura česká
Vydáno · Argo

Kniha Cobainovi žáci

Janniska

Tak trochu sem zavupomínala na svoje mládí,v hodně příbězích jsem viděla svoje staré známe i sebe,je fakt že dost z nich dopadlo podobně.Celkem dobře vykreslená éra Cobainových žáků.Jsem ráda že sem to prožila a ještě víc že to mám za sebou.

niika

Měla bych být cílovka, svým věkem možná na okraji skupiny, ale obsah té knihy mě nějak minul. Já se na knihu těšila, a tak jsem se snažila překonávat stránku za stránkou v naději, že se konečně začne něco dít. Nic. Byť těsně před koncem, ale knihu jsem vzdala a nedočetla.

lu6784
27.12.2018

Taková knižní jednohubka.

LadyCharlene
21.12.2018

Na knížku jsem se těšila, nemůžu říct, že mě úplně zklamala, ale nenaplnila má očekávání. Trochu jsem se ztrácela ve věku hlavní postavy a časové posloupnosti. Kniha je psaná formou útržkovitých zážitků ze života hlavního hrdiny, předpokládám, že jsme skončili někdy u 23. roku jeho života. Hlavní bezejmenný protagonista příběhu je svéráz, je to bohém, který se zhlédnul v rockových muzikantech a náplní jeho života je chlast, měkké drogy, hudba a sladké nicnedělání. O´, kam zmizely ty pubertální romantické představy o tuláckém životě s kytarou v ruce a cigárem v puse? Bohužel kniha postrádala jakékoliv náznaky podobného beatnického filozofování, kluk z bezproblémové rodiny se jen dostal do puberty na malém městě a experimentoval, pak zestárnul a jeho život se začal ubírat dost depresivním směrem k stereotypu.
V knize se k mému zhnusení objevilo spoustu pravopisných chyb. Musím ale podotknout, že tam bylo několik okamžiků, které čtenáře probudí a nutí ho prožít situaci společně s hlavním hrdinou. Trochu mi to připomnělo Šabachův Občanský průkaz, ale ten je na mnohem vyšší úrovni než Cobainovi žáci. Když už nic, minimálně si u knížky naše generace připomene ty sladké chvíle posedávání v parku a pití tak lákavě zakázaného alkoholu, pokuřování cigaret a blbnutí s kámoši.

KrystofJuzko
07.07.2018

Dětství a dospívání každého z nás.

stajpik
22.04.2018

Je to kniha hlavně pro nás, kteří se narodili v devadesátkách. To je jasný. V první části je všechno tak dokonale popsané, až se tají dech. Chtělo by se říci, že se jedná o generační výpověď. Může být, ale poté co se posune příběh posune do období, kdy hlavní hrdina prožívá dost divokou pubertu, ta generační výpověď začne trochu skřípat. Najednou ten, koho jste měli rádi a prožívali s ním ty krásné okamžiky dětství na konci století, začne být nesnesitelně otravný a vlastně Vás přestává zajímat. Vlastně strašně srát, proč to nenapsat. Chápu, že být puberťákem je někdy fakt peklo, ale takhle rozehranému příběhu to věčné chlastání, hulení, fetování a dementní chování fakt neprospívá. Strašná škoda. Musím ale uznat, že to bylo velice čtivé a na některých místech opravdu zábavné. Zajímavý byl nápad s barevnými a jinými přezdívkami kamarádů a kamarádek. Nakonec jsem rád, že ten příběh skončil tak, jak skončil.

yvett239
13.04.2018

Nedokázala jsem se přinutit dočíst ji. Nezačetla jsem se. Žádná oblíbená postava, nic pro mne zajímavého. Hlavní postava mi byla nesympatická, já být v jeho okolí, dostal by pár na holou :D Nějak neumím mít pro tento typ lidí pochopení... Knížka se mi nelíbila, autor mě nenadchl.

Bonda
17.02.2018

Zručné a upřímně působící vyprávění, které mi nepřineslo víc než samo sebe. Žádné nové poznání. Dobře napsaný příběh, který ve mně nezanechal výraznější stopu.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Nirvana 90. léta 20. století alkohol drogy

Miroslav Pech