Marlow přehled

Marlow
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443407/bmid_marlowe-xYy-443407.jpg 5 113 113

Gereon Rath série

< 7. díl >

Berlín, konec léta 1935. V rodině Rathových si jde každý svou cestou. Adoptivní syn Fritz pochoduje s Hitlerjugend na stranický sjezd do Norimberka, Charly se protlouká jako advokátní koncipientka a soukromá detektivka, zatímco Gereon Rath, nyní již povýšený na vrchního komisaře, se musí zabývat případy, které nikdo jiný nechce. Jeho instinkt lovce ho nutí pátrat po okolnostech smrtelné dopravní nehody, třebaže ho nadřízení z tohoto vyšetřování odvolají a přeloží jej na jiné oddělení. Jde o Hermanna Göringa, který má být vydírán, o tajné spisy, morfium a špinavou politiku. A o Charlyino životní trauma, o smrt jejího otce. A také o muže, s nímž už Rath nechtěl mít nikdy nic společného: o krále podsvětí Johanna Marlowa.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
Originální název:

Marlowe , 2018


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Marlow. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (31)

Denny456
18.02.2024 4 z 5

Sedmičku a osmičku, tedy Marlowa a Olympii jsem četl v jednom zátahu na dovče. A evidentě je jde i společně hodnotit. Rath je pořád super. Skvělý popis života v Německu. Trošku krkolomnější zápletky kriminalistické. To mi ale moc neva, protože na detektivky moc nejsem a ani si nejsem jistý, že toto pravé detektivky jsou. Proplétání historických postav a dějů je čím dál lepší. U Olympie mě začal vadit nepřekládání angličtiny. A slyšel jsem, že v dalším díle je to ještě horší.

Čmeláček
02.01.2024 5 z 5

Marlow vstupuje na scénu a v této knize sehraje hodně důležitou roli. Znal jsem ho sice už z předchozí knihy, ale tady se tak nějak projevil mnohem víc. Taky atmosféra v předválečném Německu už hodně zhoustla, navíc mají Gereon Rath i jeho přítelkyně Charly pořád co vyšetřovat, takže ani tahle kniha mě nezklamala a já jsem si čtení fakt užíval :). Víc už nenapíšu, dávám suverénních pět stars a jede se dál! :)))


Forrest
27.12.2022 5 z 5

Kriminální zápletka dost krkolomná a těžko předstvitelná. Nicméně.
Jako ve všech předcházejících dílech výtečným a živým způsobem popsaná atmosféra sílícího vlivu nacistů a to ve všech oblatech života tehdejších obyvatel Německa.
Dopadá jak na oblast na oblast kriminální služby a jejich pracovníků, tak samozřejmě jako infekce proniká i do vztahů hlavních hrdinů příběhu.
Možná by se popisované, státem řízenésnahy o naleptávání mezilidských vztahů až k výzvám k nenávisti, daly aplikovat i na naši vůbec ne radostnou epochu bytí

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (37. týden)

06.09.2020


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Marlow v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených143x
ve Čtenářské výzvě4x
v Doporučených9x
v Knihotéce123x
v Chystám se číst58x
v Chci si koupit25x
v dalších seznamech1x