Manyna Manyna komentáře u knih

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

Něco si z téhle knihy člověk odnese, možná se zamyslí nad některými svými činy.

25.07.2018 3 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Nejvtipnější na téhle knize je, že když si jí čtete někde na veřejnosti, tak vypadáte jak analfabet, co si jen prohlíží nějaké obrázky a rychle otáčí stránky.
Neříkám, že některé "hlášky" nejsou dobré, ale udělat z toho celou knihu, když si podobné konverzace můžu přečíst prakticky denně všude možně...

25.07.2018 1 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Četla jsem všechny tři předchozí a konečně jako by se Minier vracel ke svým kořenům z jedničky, za což dostává velký palec nahoru, protože přesně v téhle rovině mě baví.

19.06.2018 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Malá kniha pro velké geeky. Úplně k nim nepatřím, ale vyrůstala jsem v 90. letech, takže mě spousta věcí nemohla minout, a i když kolikrát třeba nevíte, o čem autor píše, nevěste hlavu, Google rozšíří vaše obzory. Dobrá, napínavá knížka.

19.06.2018 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Klenot.

17.05.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Psychologický thriller, kde si ničím nemůžete být jisti, je blázen ona, on, všichni nebo snad vy?

30.04.2018 4 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Ačkoliv vypadá nenápadně, nese v sobě velký příběh, o kterém budete hodně přemýšlet. Propletení osudu tří zdánlivě nesourodých postav.

30.04.2018 5 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Představte si, že přijdete po šichtě domů, tak jako obvykle, a najednou je něco jinak, v domě chybí vaše věci, partner vás nepoznává...to je zlý sen každého z nás. Kniha na víkendové zabití nudy.

30.04.2018 3 z 5

Mramor a plátno Mramor a plátno Stephanie Storey

Uvěřitelné, že takhle nějak to fakticky bylo. :)

04.04.2018 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Podle toho, jak snadno se kniha četla jsem přemýšlela nad čtyřmi hvězdami. Jenomže prostě mi tam něco chybělo a k tomu byl příběh byl psán, jako kdyby se stal v před třiceti lety, kdy ještě byly k vidění kamery v ulicích, telefonovalo se v telefonních budkách...

04.04.2018 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

U Počátku jsem doufala, že dojde ke vzkříšení Brownova talentu, ale nestalo se. Opět se mi potvrdilo, že jeho knihy mají sestupnou tendenci a jsou "na jedno brdo". Popisy Španělska parádní, krasavice "přicmrndávačka" nechyběla, tajemství propletené celou knihou nebylo nikterak ohromující a jako bonus nám tu máme Robertova malého pomocníka Winstona (silně se podobající vztahu z filmu Her). Znovu rozhodně ne.

01.04.2018 3 z 5

Mě tenhle humor docela sednul. Pobavila, ale znovu už si jí asi nepřečtu.

07.03.2018 3 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Zápletka zajímavá a dohnaná do extrému, nikoliv však překvapivá. Všichni, co žijeme v tomto současném světě bychom měli mít obavy, že už možná žijeme v kruhu, ze kterého se lze těžko dostat ven.

10.02.2018 3 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Další parádní kniha ze série. Tentokrát je zápletka opravdu hodně ostrá. Dva zdánlivě nesouvisející příběhy, přičemž jeden na druhém stojí.

10.02.2018 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Napínavá, nelze se od ní odtrhnout a Kim držíte všechny palce, aby tento případ dopadl dobře. Rozjíždí se psychologická hra, která má dopady na všechny.

03.02.2018 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Po dlouhé době poměrně dobrá a svižná detektivka se sympatickou hlavní vyšetřovatelkou.

27.01.2018 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Fredrik Backman mi prozatím v každé knize dokázal, že mezilidské vztahy jsou jeho doménou.
Ač může mít někdo problém se do této knihy začíst, doporučuji vydržet! Určitě si odnesete velký čtenářský zážitek a budete o ní dlouho přemýšlet.

21.01.2018 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Víc jak tři hvězdy asi dát nemůžu. Kniha vyloženě špatná nebyla, ale nevím, jestli si na ni za půl roku vzpomenu. Příběh je těžko uvěřitelný a autor zbytečně tlačí na pilu, chce čtenáře ochromit tak jako Zahradník svoje motýly.

04.01.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Já bych k tomu jen řekla: "Znáš mé jméno, ale ne můj příběh." Přesně to totiž knihu naprosto vystihuje. Kniha, které je trošku jiná než předchozí dvě paní Morštajnové, ale přesto si mě získala. Uvěřitelným příběhem jedné ženy a její rodiny.

16.12.2017 4 z 5

Sen o Somersetu Sen o Somersetu Leila Meacham

Nádherná knížka citlivě líčící osudy tří rodin a jejich nelehký život. Nechybí láska, intriky, nenávist, otázka otroctví a prokletí, které celou knihu prolíná. Pokud máte rádi historické romány, vřele doporučuji. Četla jsem ji jako první knihu ze série, nyní se můžu vrhnout na Poselství růží.

15.11.2017 5 z 5