Manyna Manyna komentáře u knih

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

A zase ta Alex, závěr překvapivý.

05.05.2020 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Méně je někdy více, škoda, zbytečně moc překombinované, ale za přečtení rozhodně stojí a neodtrhnete od ní oči.

28.04.2020 4 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Má první od této autorky. Nebylo to vůbec špatné, s největší pravděpodobností si dočtu ještě další díly.

23.04.2020 4 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Měla jsem velký problém se začíst, ale když se podařilo, tak to stálo za to.

23.04.2020 4 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Knížka s dějem probíhajícím volným tempem, kde se odehrává běžný osud běžné rodiny. Žádná dramata, naopak je to v lecčem takové malé okno do duše každé z nás. To jsem přesně v tomto období potřebovala.

12.02.2020 5 z 5

Skleněné peklo Skleněné peklo Thomas N. Scortia

Já nějak pořád nevím, proč jsem tuhle klasiku všech klasik tak dlouho odkládala, asi jsem do ní musela dorůst. :) Je to děsivý, tragický a depresivní, ale úžasně napsaný.

30.01.2020 5 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Silně dámský thriller plný taktik, lží a přetvářky, nikoliv však špatný.

20.01.2020 4 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Ten chlap fakt musí být šílenec! :) Popis baru byl naprosto odzbrojující...

30.12.2019 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Po přečtení druhé knihy Kariky ho musím znovu chválit. Slovenský "King" umí navodit parádní atmosféru, při které vnímáte bušení srdce, neklid a stres. Nechcete se na podívat na ty zavřené dveře, co kdyby...?

23.12.2019 4 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Dala jsem plný počet, protože obdobný pocit ze skvěle napsané knihy jsem měla, když jsem četla Sněhuláka. Jo si mě hezky povodil a tentokrát jsem naprosto špatně odhadla "záporáka".

23.12.2019 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Harry ve své milejší podobě , jeho bad boy rovinu mám raději. Dějově ucházející zápletka, překombinovaný konec.

23.12.2019 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Já bych tuto knihu (a možná i všechny od Lapeny) přirovnala k nedělnímu koláči ke kávě...taková jednoduchá rychlovka, která neurazí, ale příliš nenadchne. Nic moc.

01.12.2019 3 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Trojka se mi líbila asi nejméně, ale zas jsem se dozvěděla něco víc z "moderní historie". Příběh byl obsahově vyčerpán a já se všemi protagonisty loučím s slzou v oku.

29.11.2019 5 z 5

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

S hrdinkou Samanthou jsem strávila krásných pár dní, byla jsem svědkem jejích pádů i úspěchů. Moc hezké čtení.

26.09.2019 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Nemůžu říct, že bych byla nějak šokována, taková už zkrátka byla doba...nedělám si iluze, že obraz venkova se v těchto krajinách kdoví jak za ta léta změnil.
Tajně jsem doufala, že "ptáče" najde v životě trochu klidu a lásky...

14.09.2019 4 z 5

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Afrika je zajímavá země s velkými kulturními odlišnostmi. Není to typická červená knihovna, jde o příběh, který dokáže zaujmout a ještě se něco přiučíte.

09.09.2019 5 z 5

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

Skvělá kniha, která vám přiblíží arabský svět a jeho tradice, které jsou pro moderního Evropana těžko pochopitelná.

21.08.2019 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Dost nechutné, ale napínavé čtení.

11.08.2019 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Nenáročná kniha, těžko uvěřitelná.

11.08.2019 3 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Pane Kingu, tohle teda bylo zklamání. Souhlasím s tím, že začátek byl skvělý, a kdyby kniha pokračovala v tomto tempu, byla by možná i na plný počet hvězd. Ale bohužel druhá půlka knihy byl přešlap, kterému maximálně mohlo věřit malé mexické dítě. :-)

28.07.2019 3 z 5