Pod africkým sluncem

Pod africkým sluncem https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242135/bmid_pod-africkym-sluncem-MG7-242135.png 5 514 101

Debora se vrací do exotického prostředí kávových plantáží v Keni, kde prožila dětství. Dozví se o dávném, pečlivě střeženém tajemství, které poznamenalo její předky i jednu domorodou rodinu. Při vzrušujícím pátrání odhaluje příběh zapovězené lásky, vražednou nenávist a sílu místních kouzel. Debora najde odvahu navštívit umírající šamanku, ale co všechno musí udělat, aby zrušila starou kletbu?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Alpress

Green city in the sun , 1988

ela1972
13.01.2024 5 z 5

Moc krásná kniha. Jako ostatně skoro všechny knihy paní Woodové.

veronika4001
13.01.2024 5 z 5

Výpravný román mě nevšedními zážitky z oblasti kmenové Nairobi velice oslovil. Možná tomu pomohlo malé textové písmo, které příběh zhutňuje a které mi pocitově naznačilo, že bych měla pečlivěji číst.

barbora6886
28.11.2023 5 z 5

Luxusní zážitek z příběhu. Další krásná kniha od výjimečné autorky.

Dandy1
05.11.2023 4 z 5

Smutný příběh jedné rodiny odehrávající se v Keni. Líbil se mi kontrast způsobu života bílých a černých lidí. Kniha ukazuje jak běloši zasáhli do života původních obyvatel a kam je to dovedlo.

Sarriii
21.06.2023 5 z 5

Čtivé, příjemné, zajímavé. V knize bylo hodně tragických, smutných, chvílemi i poučných a komických situací a zvratů. Příběh o situaci v Keni od období po první světové válce skoro až po současnost. Příběhy jsou napsány z pohledu několika generací rodiny pocházející původně z Anglie (bílých osadníků) a původní domorodé rodiny, která žije v místě kam se "přistěhovali" a různě se prolínají. Mě to bavilo. Bylo to dlouhé, ale i tak ;)

alekis
06.05.2023 5 z 5

Láska zmařená, jak ta dokáže bolet!
Hodně dlouho, třeba i sto let...
A láska nenaplněná... jak ta teprv bolí...
že to človíčka málem skolí!
Co jen lidské srdce kolikrát zkusí...
Jenže - žít se musí!
:-)

Rozsáhlý společensko - historický román, zastrčený v chlívku Pro ženy! Ach jo... A navíc zas název vycucaný z prstu! Proč bylo zavrženo Zelené město na slunci a místo toho je tu cosi vhodného tak pro harlekýnku? Ach jo...
A anotace... Ta měla být postavená trochu jinak, takto to vypadá, že jde jen o mezilidské vztahy, což ale platí tak pro 50% textu.

Dost! Něco ke knize. Dala mi zábavu, ale to, co cením nejvíc, je nenásilné poučení. Definitivně jsem si uvědomila, že moje znalosti o Africe jsou velice okleštěné. Mám jakousi představu, která je úplně zcestná! Pár informací z přírodopisných dokumentů atd. může říct sotva něco bližšího o její historii a současnosti.
Veškeré moje minimum znalostí o tom, co se na obrovském kontinentu děje a jak to tam vypadá, je vrženo a smícháno v jednom pytli, a na něm je v mojí mysli napsáno Afrika... Snad to změním, aspoň trochu...

Autorka stvořila zajímavý, téměř určitě fiktivní příběh. Zasadila ho ale velice zručně a živě do období 20. století a perfektně do něj vpravila historické události, mnoha způsoby ovlivňující její vymyšlené postavy.
Veršík v úvodu něco naznačuje - těch šťastných konců, které s jistotou čekáme v opovrhovaných červených knihovnách, tam totiž mnoho není k nalezení.

Kniha je to na mou věru dlouhá a je v ní hodně postav. Já jsem se u ní opravdu nenudila, sáhla jsem po ní v domnění, že si přečtu nenáročnou slaďárničku, a ejhle! To jsem nečekala!
Kdo necouvne před skutečností, že stejně jako v životě, i v románu se vyskytuje láska a všechny ostatní lidské city až po nenávist, kdo má rád dlouhé příběhy a zajímavé postavy, vydejte se do Keni! Cesta vás možná překvapí...
:-)

Aribana
11.04.2023 4 z 5

V knize byly pasáže, které zaujaly, ale i ty, při kterých jsem se nudila. Autorka umí barvitě popisovat děj.

Sandalkar
28.07.2022 3 z 5

Dlouha kniha z exotickeho prostredi. Misty jsem hltala, misty se nudila, ale urcite si sve ctenare najde.

Pawlisman
28.06.2022 3 z 5

Ano, ženské pero je nezapíretelné, je te takové...přímočaře ploché bezmyšlenkovité...nevím..pro mě málo...nevidím nabitý kvaitní text s přidanou hodnotou. Knihu po nějaké době nenaplněn odkládám.

Le Chat
12.06.2022 3 z 5

Od autorky jsem rozhodně četla lepší knihy.

burei
15.05.2022 4 z 5

Strhující příběh, mapuje několik generací. Zpočátku jsem ji hltala, poté přišlo poměrně dost pasáží o politice, kolonizaci. Ke konci jsem se trochu ztrácela v postavách, ale dočetla jsem až do plytkého konce.

Inka8
05.03.2022

Nemohla jsem se do knížky začíst , tak jsem ji odložila

Szilvia1
07.02.2022 5 z 5

Krásná knížka.Od začátku až do konce drží čtenáře a nejde odložit.

Jana-Marie
20.01.2022 5 z 5

Nádherná kniha, od autorky zatím nejlepší, co jsem četla. Oceňuji, že jsem se dozvěděla něco z historie a také se "podívala" do dalekých krajů.

Schary
12.12.2020 4 z 5

Čtivá kniha, která zavede do koloniálních dob začátku minulého století v Keni. Kniha popisuje tragické osudy několika generací anglické hraběcí rodiny Trevertonů, na kterou domorodá šamanka uvalí kletbu. Nešťastně se vyvíjí jak osudy Trevertonů, tak životy potomků šamanky a vlastně celé Keni...Stojí za přečtení.

Xena1970
08.03.2020 5 z 5

Pěkná kniha o Africe o lidech kteří tam žijí

Barča21
22.02.2020 4 z 5

Pěkná kniha a doporučuji přečíst. Moc pěkné vyprávění o historii Keni, o britské kolonizaci, o domorodých obyvatelích, o nenaplněných láskách.... Měla jsem ale problém s velkým množstvím postav a konec mě taky malinko zklamal.

Asterixxka
29.10.2019 4 z 5

Určitě silná kniha, která skvěle zobrazuje, jak se s postupem času mění doba i chování postav, které v těch nových érách žijí - jak se mění pohled na svět "mladých" na rozdíl od staré šamanky a jejich předků. POZOR SPOILER: přestože vykreslení osob a skutečností by zdánlivě mohlo odpovídat realitě, strhávám 1* za úsměvné nesrovnalosti, které mi trochu ničily dojem autenticity příběhu. Zaprvé polní maršál Wanjiru - to jsem opravdu skoro kroutila očima - jakože vážně? Dále mi vadilo, že autorka každý milostný akt (asi až na dva případy) zakončí těhotenstvím - to teda byli v té Africe všichni strašně plodní, že jim stačilo mít ke dvou dětem pouze dva sexuální styky za celý život...autorka buď chyběla na hodinách biologie, když se probíraly plodné dny, nebo prostě nevěděla, jak by měla situace vyústit, tak to vždy završila těhotenstvím...Konec působil možná i realisticky, ale stejně mě zklamal. Musím říct, že taková Bílá Masajka mě bavila víc - ale to je příběh sám o sobě a navíc podle pravdy, takže možná proto.

gossipavlina
15.10.2019 4 z 5

Pěkný příběh, plný lásky, afrického slunce, britské smetánky, ale také plný předsudků a thahu.
Doporučuji.

denisa7430
26.09.2019 5 z 5

Nádherná kniha. Od začátku do konce jsem se od ní nemohla odtrhnout.

Afrika Keňa

Barbara Wood
americká, 1947
1998  90%Panenky z ráje
1999  91%Pod africkým sluncem
2001  92%Doktorka Samantha
2002  88%Plamen duše
2007  79%Věštkyně

Kniha Pod africkým sluncem je v