Pod africkým sluncem ekniha

Debora se vrací do exotického prostředí kávových plantáží v Keni, kde prožila dětství. Dozví se o dávném, pečlivě střeženém tajemství, které poznamenalo její předky i jednu domorodou rodinu. Při vzrušujícím pátrání odhaluje příběh zapovězené lásky, vražednou nenávist a sílu místních kouzel. Debora najde odvahu navštívit umírající šamanku, ale co všechno musí udělat, aby zrušila starou kletbu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242135/pod-africkym-sluncem-242135.jpg 4.6439
Vydáno (ekniha), Alpress

Green city in the sun, 1988

Kniha Pod africkým sluncem

Schary
12.12.2020

Čtivá kniha, která zavede do koloniálních dob začátku minulého století v Keni. Kniha popisuje tragické osudy několika generací anglické hraběcí rodiny Trevertonů, na kterou domorodá šamanka uvalí kletbu. Nešťastně se vyvíjí jak osudy Trevertonů, tak životy potomků šamanky a vlastně celé Keni...Stojí za přečtení.

Xena1970
08.03.2020

Pěkná kniha o Africe o lidech kteří tam žijí

Barča21
22.02.2020

Pěkná kniha a doporučuji přečíst. Moc pěkné vyprávění o historii Keni, o britské kolonizaci, o domorodých obyvatelích, o nenaplněných láskách.... Měla jsem ale problém s velkým množstvím postav a konec mě taky malinko zklamal.

Asterixxka
29.10.2019

Určitě silná kniha, která skvěle zobrazuje, jak se s postupem času mění doba i chování postav, které v těch nových érách žijí - jak se mění pohled na svět "mladých" na rozdíl od staré šamanky a jejich předků. POZOR SPOILER: přestože vykreslení osob a skutečností by zdánlivě mohlo odpovídat realitě, strhávám 1* za úsměvné nesrovnalosti, které mi trochu ničily dojem autenticity příběhu. Zaprvé polní maršál Wanjiru - to jsem opravdu skoro kroutila očima - jakože vážně? Dále mi vadilo, že autorka každý milostný akt (asi až na dva případy) zakončí těhotenstvím - to teda byli v té Africe všichni strašně plodní, že jim stačilo mít ke dvou dětem pouze dva sexuální styky za celý život...autorka buď chyběla na hodinách biologie, když se probíraly plodné dny, nebo prostě nevěděla, jak by měla situace vyústit, tak to vždy završila těhotenstvím...Konec působil možná i realisticky, ale stejně mě zklamal. Musím říct, že taková Bílá Masajka mě bavila víc - ale to je příběh sám o sobě a navíc podle pravdy, takže možná proto.

gossipavlina
15.10.2019

Pěkný příběh, plný lásky, afrického slunce, britské smetánky, ale také plný předsudků a thahu.
Doporučuji.

denisa7430
26.09.2019

Nádherná kniha. Od začátku do konce jsem se od ní nemohla odtrhnout.

Manyna
09.09.2019

Afrika je zajímavá země s velkými kulturními odlišnostmi. Není to typická červená knihovna, jde o příběh, který dokáže zaujmout a ještě se něco přiučíte.

Radka1911
16.07.2019

Nádherná rodinná sága od mé oblíbené autorky. Nesmírně čtivý, krásný příběh z exotického prostředí. Autorka mne ještě nikdy nezklamala, líbily se mi všechny knihy které jsem od ní četla, a mezi její top vedle Panenek z ráje a Doktorky Samanthy řadím i tuto knihu.